Hőmérséklet, zaj, akkumulátor
Nagy érdeklődéssel figyeltük, hogy a kiinduláskor átlagos netbookos paramétereket mutató NB100 hogyan reagál majd a melegítésre. Kezdetben a felületén csak a tapipad és a memóriamodul környéke melegedett egy picivel 30 fok fölé. Huszonkét fokos szobahőmérsékletnél az Atom 54 fokos volt, a gépecske pedig kellemes, 16 dB körüli hangon duruzsolt.
Meghajtva a rendszert azonnal 60 fokra ugrott a CPU, és egy percen belül elérte a 65-öt, ahol a hűtés 20 dB-re hangosodott. Négy percre volt szükség a 70 fok eléréséhez, majd a nyolcadikban már 75-öt mutatott a mérő, ami tovább gyorsította a hűtőventilátort. Az ekkor hallható 27 dB már eléggé kellemetlen volt. Jó 20 perc alatt 80-81 fokosra melegedett az Atom, ami nem túl kellemes, de még az elfogadható tartományban van, mert hivatalosan 90 fokot is kibír. Eközben az NB100 már nem hangosodott tovább, de alaposan felmelegedett. Felülről többnyire csak közelítette a 40 fokot, de alulról több ponton alaposan átlépte. Ennél a konkurensek lényegesen jobbak, hűsebbek voltak.
Bár kilógott a gépecskéből az akkumulátora, 27,36 Wh-s kapacitásától nem vártunk csodákat. Az NB100 fogyasztása a szokásos volt, nyugalmi állapotban 17 wattot, terhelve 22-t mutatott a konnektoros mérő. Töltés közben 50-55 wattot mértünk, amiből hosszú töltési időre lehet számítani.
Minimális terhelésnél valamivel több mint 4 óráig ment a Toshiba NB100, amit filmnézéssel három és fél óra alá sikerült csökkenteni. Teljesen terhelt Atommal és bekapcsolt Wi-Fi-vel már csak alig több mint két és fél óra maradt. Nagyjából ugyanennyi időre volt szükség, ha a teljesen lemerült elemet kikapcsolt géppel akartuk feltölteni. Bekapcsolva nagyjából további fél órát kellett várnunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!