Hirdetés

SCUF Valor Pro kontroller teszt

Hall-szenzor? Pipa. Állítható funkciójú hátsó gombok? Csekk. Garantált győzelem minden meccsen? Na jó, mindent azért nem végezhet el a kontroller helyettünk – de a Valor Pro így is sokra képes.

Hirdetés

Hang és gombok

A testreszabhatóság következő állomását az analóg karok cseréje vagy keverése jelenti: a Valor Pro dobozában összesen négy analóg kar lapul, két konkáv és két konvex verzió. Nekem mindig az előbbi, vagyis a bemélyedő kialakítás volt a kényelmesebb, de érdekes módon a kézikönyv nem ezt tartja egyedüli szempontnak – ezt a megoldást az FPS-ekhez, míg a kiemelkedő, konvex tetejű analóg karokat a sportjátékokhoz ajánlják. Nem tudom, hogy ebben a megkülönböztetésben van-e valódi ráció, mindenesetre a csere az előlap levétele után egyszerűen zajlik: egyik kézzel lefogjuk a kontrollert, a másikkal pedig a vártnál némileg több erő használatával lehúzzuk a Hall-szenzort tartalmazó alapblokkról a műanyag karokat.


[+]

A hangszabályozást igényes módon, két apró tekerőgombbal oldották meg. Ezek a fülhallgató-bemenet mellett helyezkednek el: a bal oldalon levő a játék hangjait, a jobboldali pedig a voice-chat hangerejét szabályozza – a tekerők benyomásával pedig elnémítható a fülhallgatónk vagy a mikrofonunk. A hangok e kettős kezelése kifejezetten hasznos, ráadásul a tekerőkkel gyorsabban és finomabban lehet változtatni a hangerőn, mintha szimpla digitális halkító-hangosító gombokat használna a kontroller.


[+]

A kontroller alján is találunk egy sor extra funkciót. Ilyenek például a ravaszok alatt levő kétállású fémkapcsolók, melyek a megszokottaknak megfelelően a ravaszok működését váltják az LB/RB-szerű azonnali aktiváció, illetve tényleg analóg érzékelésű, fokozatosan benyomható ravaszok között. Utóbbi a versenyjátékoknál ideális, de például sok FPS akad, ahol az az optimális, ha a ravaszokat Instant Trigger üzemmódba kapcsolva szinte egérgombként lehet használni.


[+]

Mivel anno 2014-ben a SCUF pakolt először extra gombokat egy kontroller hátuljára, ezen téren sokat vártam tőlük – és szerencsére még így is meg tudtak lepni. A Valor Pro alján négy gomb található, pontosan ott, ahol középső ujjaink fogják a markolatot – egy kis mozdulat befelé vagy kifelé, és már aktiváltuk is valamelyiket. E gombok elhelyezése és kialakítása talán a legjobb, amit a témában valaha próbáltam, ráadásul külön extraként a belső, kisebb gombokat el is lehet távolítani, helyüket pedig egy illeszkedő plasztikmodullal tölthetjük ki.


[+]

A kontrollerhez nem tartozik applikáció, a hátsó gombok funkcióját ehelyett a szintén a hátoldalon található profilválasztóval oldották meg. Mint a legtöbb hasonló kategóriás kontroller, a Valor Pro is három eltérő profilt tud kezelni, az éppen aktívat az előlapi LED-fény színe jelzi. Ha szeretnénk valamelyik hátsó gombot konfigurálni, a profilválasztót kell pár másodpercig nyomva tartani, majd egyszerre kell aktiválni az összekötni kívánt gombokat. A folyamat villámgyorsan lezajlik, és néhány végrehajtás után már „vakon”, azaz odanézés nélkül is könnyen végrehajtható, így akár még játék közben is elvégezhető egy-egy ilyen manőver. A rendszer sajnos pont a normál ujj-elhelyezkedéstől legmesszebb eső gombot, a képlopásért és videórögzítésért felelős Share-t nem tudja a hátsó gombokhoz társítani, pedig hát erre más kontrollerek képesek. (Jónéhány kontroller egyébként a ravaszokat sem tudja így párosítani, de a Valor Pro esetében ez működik.)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények