Hirdetés

Panasonic P55VT30: 3D plazma csúcsra járatva

Hatalmas, háromdimenziós Panasonic plazmatévé járt tesztlaborunkban. Nem tudtunk betelni vele.

Hirdetés

Tartozékok, belső

Az említett talpon és tartozékain kívül kapunk egy halom papíralapú dokumentációt, míg egy másik zacskót színültig tartozékokkal. A kábelek egyszerűbb és kényelmesebb, nem utolsósorban legkevésbé helyfoglaló csatlakoztatási módszerét kínálja a Panasonic, habár a több csatlakozó ront a minőségen és több hibalehetőséget is eredményezhet.

A csomagban találunk még kettő darab aktív shutteres 3D szemüveget, aminek formáját kicsit átdolgozták a tavalyi modellhez képest, viselése ennek hála határozottan kényelmesebb. Mivel az akkumulátoros verziót kaptuk, így továbbra is USB-n keresztül zajlik a töltés, ehhez kábelt is kapunk a műanyag tárolódobozban. Sajnos a szemüveg törléséhez nem kaptunk semmit, amit nagyon sajnáltunk, több haszna lett volna, mint a ferritgyűrűnek. A szemüveg akkumulátoros üzemideje hozzávetőlegesen 30 óra, töltése pedig 2 órát vesz igénybe. Az akku élettartamát a gyártó 500 teljes töltési ciklusban határozza meg.

Panasonic TX-P55VT30E
Panel G14 Progresszív Full-HD NeoPlazma
Képernyőméret 55 hüvelyk (140 centiméter)
Látószög 179°/179°
Válaszidő 0,001 ms
Felbontás Full HD, 1920x1080 (16:9)
Maximális kontrasztarány 5 000 000:1
24p lejátszás Támogatott
Képbeállítások Dinamikus/Normál/THX/Mozi/Játék/Fénykép/Felhasználói1/Felhasználói2
Hangszórók 2 x 6 watt + 1 x 10 watt, 2.1 csatorna
Hangzásmód Zene/Beszéd/Felhasználói
Beépített digitális tunerek DVB-T, DVB-C, DVB-S/S2
Interfész Digitális optikai hang ki- és bemenet, analóg audiokimenet, 4 db HDMI bemenet, komponens-, kompozit csatlakozó, 3 db USB port, SD kártyaolvasó, CI slot, Ethernet csatlakozó, 3,5 mm jack audio kimenet
Extrák THX mód, ECO üzemmód, Intelligent Frame Creation Pro (600 Hz), Infinite Black Pro, virtuális térhangzás (V-Audio ProSurround), digitális zajcsökkentés, beszédhang-kiemelés, Viera Link, Viera Connect, 3D, DivXHD lejátszás, DLNA, automatikus készenlét, gyerekzár, kikapcsolás időzítő, többablakos megjelenítés
Médialejátszó AVCHD/SD-VIDEO/DivXHD/JPEG/MP3/AAC
Teljesítményfelvétel Átlagos: 222 watt; készenléti állapot: 0,3 watt
Méret (mm) 1329 x 847 x 55 (állvánnyal 387) mm
Tömeg (kg) 38,5 (állvánnyal: 44 kg)
Gyártó honlapja www.panasonic.hu
Termék honlapja Panasonic TX-P55VT30
Ajánlott fogyasztói ár 789 900 forint

Térjünk rá a belsőre! A tévében a G14 névre hallgató, Full HD-s 3D NeoPlazma panel dolgozik, ami továbbra is magán viseli az Infinite Black Pro jelzést, ami, ha lehet, még sötétebb feketét tesz lehetővé, mint eddig, illetve csak a VT30-as kapta meg a High Contrast Filter Prót. Gyakorlatilag mindkét fejlesztés a képminőség javítását irányozza elő, főleg nappali fényviszonyok között, ahol az LCD-nek van általában jobb képe.

A panel továbbra is 600 Hz-es SubField Drive, ami persze nem jelent továbbra sem 600 teljesen különböző képkockát, valójában az elektronika csak 100, 3D-ben pedig ennek dupláját, tehát 200 különböző képet képes kiszámolni, a többi képkocka csak az élesebb kép előállításában (mozgó tárgyak esetében természetesen) és a vibrálás megszüntetésében játszik szerepet. Apropó, vibrálás: a plazmatechnológiánál számolni kell ezzel a jelenséggel, habár a Panasonic rengeteget dolgozott azon, hogy ezt minimalizálják, gyakorlatilag a mai napig nem sikerült ezt teljesen megszüntetni. Az LCD-hez szokott szem ezt képes gyorsan kiszúrni, gyakorlagilag 10 perc használat után már teljesen megfeledkezünk róla.

Bekapcsolva a tévét kb. 3-4 másodpercet kell várni, míg megjelenik a kép, ezután már miénk az irányítás. A megfelelő beállítások elvégzése után megnéztük, mire képes az Infinite Black Pro képességű panel, és továbbra is csak azt tudjuk mondani, hogy természetesen a működésből adódóan teljesen homogén fekete képet kaptunk. Feketét, nem szürkét vagy egyéb más színt, de azt azért látni, hogy a tévé be van kapcsolva. Nem mellesleg nappal szobában is nagyon jó képminőséget kaptunk, ha a színeket és a feketét nézzük.

A másik érdekes kérdéskör a beégés, amit próbáltunk megvizsgálni, így 15 percre statikus képet (egy nagyméretű logót) hagytunk a képernyőn, aminek az eredménye az lett, hogy ugyan meglátszódott a körvonala, de nagyjából másfél perc alatt teljesen elhalványult, majd teljesen eltűnt. Ghosting tehát továbbra is van, ami nem jelent beégést és nem is hallottunk az utóbbi időben ilyesmiről a Panasonic plazmák esetében.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények