Hirdetés
Epox 8KRA2+
Az Epox igényesen szokta csomagolni az alaplapjait, igaz, inkább a doboz tartalma az izgalmasabb. Ez a doboz nem mond túl sokat a benne rejlő termékről.
Az Epox 8KRA2+ az Epox-nál szokásos zöld színű nyákra épül, három memóriafoglalatot és hat PCI bővítőhelyet találhatunk rajta. Az integrált eszközökből ránézésre sincs hiány, illetve nem hiányzik a P80P diagnosztikai led-rendszer sem. A tápcsatlakozóról inkább nem szólunk... A lap méretei 305 mm x 245 mm.
A processzorfoglalat környéke tökéletesen "tiszta", semmi nincs, ami zavarhatná a hűtő felszerelését. Tudvalevő, hogy az Epox mindig sokat fektet az alaplapjainak tuningolhatóságába, éppen ezért nem igazán értjük, hogy a négy lyuk miért maradt le erről az alaplapról.
Mindezek ellenére már szép látvány az is, ami a foglalat mellett látható: mintha sorakozót fújtak volna a kondiknak. Mindegyik tökéletesen a helyén van (csak az a fránya tápcsatlakozó ne ott lenne...).
A chipseten egy igen design-osra sikeredett aranyszínű hűtőborda trónol, és habár passzív, nem kell messzire mennünk, hogy tudjuk, ez nem jelent semmit a tuning területén (lásd ASUS).
Az AGP foglalat közvetlen közelében nincsenek kondenzátorok, viszont a memória-foglalatok alatt már vannak. Rosszabb helyre nem is kerülhetett volna, a hosszabb videokártyával rendelkezőknek okozhat feszült pillanatokat.
A hatcsatornás hangzásért az ALC655 chip a felelős.
A VIA VT6103-as chip 10/100-as integrált hálózati megoldás.
A Firewire irányítója a VIA VT6307-es chip.
Helyet kapott az alaplapon a Highpoint HPT372-es RAID-vezérlő (RAID 0, 1, 0+1) is...
így összesen 10 IDE eszközt is csatlakoztathatunk a számítógépre.
Egy helyen megtalálhatóak a hátlapra kivezethető USB-k és 1394-es csatlakozók is.
A kétdigites hexadecimális kódokat kiírkáló P80P diagnosztikai eszköz a hibakeresésnél nagyon jól jöhet.
A hátlapon megtalálható egy-egy PS2 port a billentyűzet és az egér számára, két soros és egy párhuzamos port, négy USB 2.0 port, egy RJ-45 és a három szokásos audio konnektor (In / Out / Microfon).
Az alaplap mellé rengeteg kiegészítőt kapunk. Egy felhasználói kézikönyv az alaplaphoz, egy a RAID-hez, egy a SATA-hoz, és egy gyors üzembehelyezési útmutató. Kapunk még egy driver CD-t, egy driver floppyt a HPT vezérlőhöz és egyet a SATA-hoz, két SATA kábelt, egy SATA tápkábelt, egy Gameport kivezetést, egy USB kivezetést, egy hátlapot illetve egy floppy és két IDE kábelt.
Az alaplap rendelkezik további bűvös feature-ökkel, amelyekről bővebb tájékoztatást IDE kattintva kaphatunk. Ezeket persze már mind leírtuk... A 8KRA2+ tehát rengeteg szolgáltatással bír, lássuk, hogy a BIOS hogyan is néz ki!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!