Hirdetés

Noctua NH-D15: hűtőlegenda második kiadásban

Az osztrák Noctua csúcsmodelljének AM4-gyel is kompatibilis változatát teszteltük.

Hirdetés

Értékelés

Óriási teljesítmény, csendes működés és remek szerelhetőség, de magas ár és megosztó dizájn jellemzi a Noctua új csúcsmodelljét. Természetesen az NH-D15 méretéből adódóan rendelkezik pár hátránnyal, ami mondjuk nem a Noctua hibája: keskenyebb házakba például nem fér el, és ha mind a két ventilátort felszereljük rá, akkor a RAM-ok méretével is vigyáznunk kell. Hatalmas súlya miatt jobb, ha óvatosan mozgatjuk gépünket, nehogy az alaplap lássa kárát.


[+]

Nincs egyszerű dolgunk a Noctua NH-D15 értékésével: ha csak a teljesítményét vesszük figyelembe, akkor egyértelmű lenne a különösen ajánlott cím, hiszen hűtési képességekben, zajszintben és szerelhetőségben is ott van a legjobbak között. Csak éppen ott van az ár, ami 30-35 ezer forint körül mozog, ez pedig már tényleg a csúcs, ami a „közönséges” ventilátoros hűtéseket illeti. Duplatornyos vetélytársból több is van, amelyek olcsóbbak nála, 120 mm-es ventilátorral például ott a Be Quiet Dark Rock Pro 3, 140 mm-rel pedig mondjuk a Thermaltake Frio Extreme Silent 14 vagy a még mindig kapható, de már csak 25 ezer forintba kerülő Noctua NH-D14.


[+]

Mindezt összefoglalva ajánlott minősítést adunk a D15-nek. Amit pedig mindenképp a Noctua javára kell írnunk, az a már eddig is bizonyított kiváló támogatás: aki hajlandó ma kiadni ennyi pénzt egy léghűtésre, az biztos lehet benne, hogy a következő években platformváltás esetén sem kell lecserélnie azt.


Noctua NH-D15 processzorhűtő

Wombath

A NH-D15 hűtőt a Noctua biztosította a teszthez.

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények