Tesztpadon a Logitech sokrétű egere, a G603-as

A már jó ideje piacon lévő, vezeték nélküli rágcsáló sokak számára jelenthet optimális megoldást.

Mindennapi használat, konklúzió

A hétköznapok során alapvetően elégedettek voltunk a G603 nyújtotta teljesítménnyel és szolgáltatásokkal, bár az is kétségtelen, hogy nincs teljesen kolbászból a kerítés. A HERO érzékelőt tekintve igazából nincs okunk panaszra, mert az mindig hibátlanul tette a dolgát, nem volt pontatlanság vagy akadályozó tényező. Ez a helyzet játékban sem változott; az Apex Legends nyúzásakor mindig oda lőttünk, ahová szerettünk volna, igaz, bizonyos mozdulatokat kissé nehézkesnek éreztünk, de ez teljes egészében személyes preferenciánk és megszokásunk következménye, magyarul a periféria méretéből, illetve tömegéből fakadt. A Lightspeed kapcsolatban nem kellett csalatkoznunk, hozta a magas nívót, akár versenyszerű puffogtatásra is bátran mernénk használni. Hozzátennénk még, hogy Allsop Raindrop GigaPad XL és Razer Goliathus Control padokat pakoltunk a tappancsok alá az együtt töltött idő során.

A két, gyártótól kapott Duracell elem nem éppen könnyű, és ha mindkettőt használjuk, 130 gramm fölé megyünk, ami már kimeríti a tégla fogalmát, ezáltal a folyamatosan repozicionáló, csuklóból történő kurzorkergetés nagyon hamar kifejtette negatív hatását érzékeny kezünkre; néhány perc elegendő volt az enyhén hasogató fájdalom eléréséhez. Ez a legtöbb felhasználó számára nem fog gondot okozni, de hosszútávon megviselheti az ízületeket. Ez függ attól is, hogy miként kezeljük a jószágot, hiszen ha főleg vállból dolgozunk, netán a nagyobb érzékenység miatt ritkán vagy szinte egyáltalán nem emelgetjük az egeret, máris jobban áll a szénánk ezügyben.


(forrás: Tek Syndicate YouTube) [+]

Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a tömeg mérséklésére több mód kínálkozik, mivel egyrészt egy elemmel is munkára fogható a Logitech üdvöskéje, másrészt vannak könnyebb és nehezebb elemek, továbbá igénybe vehetünk AA-AAA konvertert, melynek segítségével egyetlen AAA ceruzaelemmel is meghajthatjuk az apparátust, s így akár 105-107 gramm környékére fogyaszthatjuk le azt, ami már jóval barátságosabb számadat.

Az elemek felvetnek még egy problémát: eltolják a G603 tömegközéppontját a far irányába, ha meg egy elemmel tevékenykedünk, a farnehézség el fog tolódni balra vagy jobbra. Ez az eloszlás sehogy sem ideális, és mindenképpen megszokást igényel; a legjobb talán az lett volna, ha kettő helyett csak egy elemnek lenne belül hely, az is középen (a csúcs meg az integrált akkumulátor volna, de az jelentősen megnövelné a vételárat...), de semmi sem lehet tökéletes. A kételemes üzemidőre a gyártó 500 órát ígér HI (Performance) módban (játékhoz feltétlenül ezt forszírozzuk!), ami 18 hónapra növekszik, ha inkább a LO módot részesítjük előnyben. Utóbbit nem tudjuk megerősíteni, mindazonáltal az együtt eltöltött egy hét alatt egyetlen rubrikát sem veszítettek töltöttségükből a telepek, pedig a Duracelleket egy jóval szerényebb minőségű (és könnyebb) elempárosra cseréltük ki, és éjszakára sem kapcsoltuk ki mindig az 1000 Hz-en ténykedő eszközt.


(forrás: objrevs YouTube) [+]

A klikkelés visszajelzése taktilisnek mondható (az oldalgombokon és a cpi-váltón szintén), de mindkét fő gomb esetében megfigyelhető post-travel, és a bal katt különösen hosszú úton jár, legalábbis az általunk kedvelthez képest. Erőteljesebb gombnyomásra vagy szorongatásra némi nyekeregéssel reagál a burkolat, ami elsősorban annak a folyománya, hogy az ominózus fő gombok egybefolynak a mágneseses rögzítést használó felső borítással, de ha ezt eltávolítjuk, még úgy is ki lehet préselni nyüszögő hangot a rágcsálóból, tehát nincs meg az rendkívül stabil/szilárd érzet, mint amilyennel például a Logitech G PRO Wirelessnél vagy a Razer Basilisk V2-nél találkozhattunk. A felhasznált matt műanyagok nem csúszósak, ezért nem hiányoltuk a textúrázást vagy a gumírozást, bár az is igaz, hogy nem kifejezetten izzadós a tenyerünk.

A görgő megfelelt az ízlésünknek, a vele való kattintáshoz egy picit nagyobb erő szükségeltetik, de így biztos nem fogjuk véletlenül lenyomni, úgyhogy rosszat nem tudunk róla mondani, viszont a gyári, nem túl vastag talpakat már korábbról ismertük, így tárt karokkal fogadtuk a négy teflonpötty képében megjelenő sufnituningot. Az alapból megkapott papucsok sem katasztrofálisak, de semmiképpen sem neveznénk őket ideálisnak. A Bluetooth üzem nagyon hasznos extra, mert szélesíti a felhasználási módok tárházát, és lehetővé teszi, hogy effektíve két géppel dolgozzunk párhuzamosan (melyek lehetnek ugyebár Android vagy Chrome OS operációs rendszert hadrendbe állító eszközök is), de bárminemű valós idejű játékra totálisan alkalmatlan, viszont internetezés vagy irodázás közben teljesen rendben van.


(forrás: TekTick YouTube) [+]

A driver nincs túlbonyolítva, hamar meg lehet szokni a kezelőfelületét és elégséges mennyiségű testreszabási opciót kínál, de egyszer megviccelt bennünket: miután az egyik alkalommal kiválasztottuk a 125 Hz-es USB rátát, a 250, 500 és 1000 Hz-es lehetőségek eltűntek, és a szoftver csak a számítógép újraindítását követően engedte újból a polling rate megváltoztatását. Előfordulhatnak ilyen bakik, nem szeretnénk túl szigorúak lenni, de úgy véltük, ezt meg kell említenünk.

Összességében korrekt és sokrétű kis pakkocska ez a G603, ami szenzorosan és vezeték nélküli szinten igen magas sztenderdhez tartja magát, s ha ehhez hozzávesszük a nem túlságosan elszállt, nagyjából 23-25 000 forintos árat, még a gyermekbetegségek ellenére is nyugodt szívvel adjuk neki a Tetszett díjat. Mindazonáltal okvetlenül javasoljuk a személyes megtapogatást, ha valakinek a figyelmét felkeltette a ketyere, de amúgy is ez a követendő ügymenet, legyen szó bármilyen egérről.


Logitech G603 egér

Synthwave

A Logitech G603 egeret jaffa 2843 nevű olvasónk bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés