Hirdetés
Smart TV és kezelés
Más gyártókhoz hasonlóan az LG is átalakította idei modelljein a kezelőfelületet. A korábban megszokott nyitókép helyett egy manapság oly divatos, látványos felület fogad. Ezt négy nagy csoportra osztották, melyek közül a legnagyobb helyet az éppen futó tévéadás, illetve a beállításokhoz vezető pontok foglalják el. Külön fakkba kerültek az elérhető alkalmazások, illetve mellettük a források listája, amelyek segítségével a beépített médialejátszóra transzportálhatóak különféle tartalmak.
Ez a tévé már megkapta az idei fejlesztésű Smart TV rendszert, amely a képernyő alsó részén terpeszkedik. Innen érhető el a böngésző, az integrált játékok, a kereső funkció, valamint az LG Apps. Ez utóbbi egyelőre Magyarországról nem érhető el, a hazai képviselettől származó információk szerint erre legalább őszig kell várni. Az új felület teljesen rendben van, látszik, hogy a laikusokat szeretnék ezzel is közelebb édesgetni a tévéhez. Felépítése és működése meglehetősen hasonlít a másik nagy koreai gyártó által kidolgozott szisztémára, de ez nem baj, a lényeg, hogy könnyen és gyorsan kezelhető.
A beépített widgetek számát megnövelték, igaz, a tizennégy különféle elérhető alkalmazás nem túl sok, akad olyan konkurens termék, ami ennél jóval többet kínál. Ezek között megtalálható a Port.hu, mint egyetlen magyar nyelvű tartalom. Az elektronikus programmagazinokhoz hasonlóan működik, de annál a jóval több információt kínál. Ezen kívül helyet kapott a kínálatban a Facebook, a Picasa, a Twitter és a YouTube is. A böngésző a Flasht nem támogatja, viszont meglehetősen gyors, és gond nélkül, olvashatóan jeleníti meg az oldalakat. A saját fejlesztésű browser a Chrome-hoz hasonlóan működik a tekintetben, hogy ha a beírt szöveg nem mutat konkrét weboldalra, akkor a Google-találatokat listázza ki.
Beépített Wi-Fivel nem rendelkezik és nem is jár hozzá adapter, ám külön megvásárolható a stick. A készülék az IEEE 802.11n-es szabványt használja, ez pedig elméletben azt jelenti, hogy a nagyfelbontású anyagok vezeték nélküli adatátvitele is problémamentes.
Régi menürendszer és régi távirányító
A korábban alkalmazott, kép-, hang-, antenna- és egyéb beállításokat tartalmazó menüsor is megmaradt. Ez örvendetes, hiszen ebben az LG az egyik legerősebb a piacon. Az eligazodást a feliratok mellett kis piktogrammok segítik, a különböző opciókhoz vezető elérési út logikus, és maga a felépítés kellően sekély. Egyedül a kisleixikon funkció hiányolható kicsit, nagyon hasznos tud lenni egy ilyen beépített kisokos. Az egy gombnyomással elérhető gyorsmenü is megmaradt, viszont a körcikkes megoldás helyett az alsó sávban kaptak helyet az egyes menüpontok.
A távirányító a tavalyi modellek mutációja. Minimális változtatást eszközöltek rajta, ami annyit tesz, hogy a Menu feliratot lecserélték Home-ra. Az anyagválasztás a szokásos, tehát (nagyméretű) gumi gombok, fényes fekete műanyagborítás, ami jól néz ki, de üvöltenek róla az ujjlenyomatok. A fontosabb funkciók külön gombot kaptak, és a háttérvilágítást sem spórolták ki belőle, ami sötétben óriási áldás. A trendeknek megfelelően a készülék vezérelhető okostelefonokkal is, ami elsősorban a böngészés, illetve bejegyzések írása közben jöhet jól, hiszen a virtuális billentyűzet jóval használhatóbb, mint a távvezérlő.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!