Implosion - Never Lose Hope bemutató (iOS, Android)

Neuronkapcsolat rendben, fegyverek élesítve

Múlthéten, a DomiNations bemutatója kapcsán beszéltünk arról, hogy vannak az ingyenes mobiljátékok, az ingyenesen letölthetők alkalmazáson belüli vásárlásokkal és a fizetősek. Amikor Legendd kolléga megtudta, hogy az Implosion - Never Lose Hope egyszeri ára mintegy 3 500 forint és hangosan felkiáltott, halkan jeleztem, hogy sokan jóval több pénzt otthagynak az ingyenes, de mégse kategóriájú játékok esetén mikrovásárlások formájában.

Bemutatónk témája egy grandiózus játék, és az ilyen, kifejezetten mobilra írt, konzolos előzmények nélküli cím ritka a piacon, a fejlesztők pedig nem kevesebbet ígérnek, mint a konzolok grafikai szintjét és az audiovizuális körítés magasiskoláját. Az Implosion - Never Lose Hope pedig egyike azon ritka játékoknak, amelyek még az elvárásokon is felülteljesítenek.

Látványos intro után látványos játék fogadja a bátor mechapilótákat
Látványos intro után látványos játék fogadja a bátor mechapilótákat [+]

A Föld elveszett, a Xada névre hallgató, fura idegen lények zombiszerű harcosai, rakétás katonái és bizarr megjelenésű nagyellenségei ugyanis javarészt kipucolták az emberiséget saját bolygójáról, és az utolsó remény a War-Mech Series III emberi irányítású mechákban maradt, hogy az ellenségtől egyszer és mindenkorra megszabaduljon megtizedelt számú fajunk. Mindezt látványos kezdőanimációban főszereplőnk, Jake nagybátyja meséli el egy videoüzenetben, mielőtt harcba bocsátkozna egy seregnyi Xadával, ez azonban évekkel a játéktörténet kezdete előtt történt, és fiatal főszereplőnk azzal a hiú reménnyel látogatja meg az öreg kék bolygót, hogy az ellenség mellett példaképére is rábukkan.


[+]

Nagyon hamar kiderül, hogy az Implosion komoly fejlesztés végeredménye (amely éppen ezért hónapokat csúszott), a kezdő, látványos animációt mangaszerű jelenetek követik, majd a játékos a Föld valamelyik sci-fi létesítményében találja magát állig felfegyverkezett fémpáncéljában, és az egész borzasztóan jól néz ki, az embernek emlékeztetnie is kell magát, hogy egy mobil (vagy táblagép) képernyőre mered. A játékos szeme elé táruló felül- vagy oldalnézetes világ részletesen kidolgozott, tele van minőségi effektekkel, bőven akad fény-árnyék játék és mozgó pályaelem, a harc pedig tűzijáték szerű látvánnyal zajlik, stabil képkockasebességgel, fejlesztői profizmust sugallva.

Hirdetés

Kis lépés az embernek, nagy lépés a mechának

Műfaját tekintve az Implosion hack & slash, azaz felülnézetes-mászkálós-hentelős akció-RPG, ahol a játékos útját ezernyi ellenfél állja, és közelharcos, illetve néhány lőfegyverrel kell a végeláthatatlan számú gonosztevőt szétmarcangolni, mielőtt azok a hőssel ugyanezt megtennék. A fiatal Jack és gondolatirányítású mechájának első számú fegyvere a földi bázisok folyosóin mozogva hosszú kardja, amellyel egyszerre akár féltucat zombiszerű, páncélozott vagy teljesen elkorcsosult ellenfelet tud megsebezni, mindeközben pedig különféle, fejleszthető páncélok védik a nagyobb bajtól.


[+]

Jake mozgása a pályákon az érintőkijelző bal alsó sarkában, négyirányú virtuális joystickkal irányítható, a különféle fegyverek pedig a jobb oldalon tapogathatók. A támadás gombot meg-megnyomogatva a karddal lehet lesújtani, és néhány vágó mozdulat után komolyabb kombinációk is összehozhatók. A későbbiekben aztán megnyílik az út a lőfegyverek és egyéb távolsági csataeszközök használata előtt, ezeket a támadás gomb nyomva tartásával, és egy újabb joystick ellenfél felé irányításával lehet erőszakra bírni. Akad villámmozgás és erőtámadás is, amelyek az ellenfelek kicselezésére és egy-egy kritikus találat bevitelére mindenképpen jól jönnek, sőt: döntő fontosságúak. Tovább színesíti a dolgot, hogy a pályákon számos csapda és veszélyforrás van, és ezeket az elkerülésükön túl az ellenfelek legyőzésére is fel lehet használni. Hekkelgetni is lehet terminálokat, amelyekhez a későbbiekben szerezhet Jake képességeket.


[+]

A játékmenet roppant gördülékenyen zajlik: a mozgások, a kardmozdulatok és a játék által segített célzás is átgondolt és remekül kihasználja az érintőkijelzők sajátos, korlátolt adottságait, legyen szó apróbb telefonról vagy méretes táblagépről. Végső soron pedig ezen áll vagy bukik egy komolyabb mobilos játék sikere: nem az irányításra, hanem a játékmenetre lehet koncentrálni, úgyhogy a Rayark Games fejlesztőgárdája (Crytus, Deemo, Mandora) fején találta a szöget.


[+]

Ahogy Jake halad előre a pályákon, úgy nő tapasztalati pontja és virtuális pénztárcája, és mindkettő szükséges csatajelmeze, életereje, fegyverei és képességeinek fejlesztésére. Nincsenek appon belüli vásárlások, a fejlesztésekért tehát az izgalmas és elegendő kihívással teli pályákon kell megdolgozni, és egy-egy kritikus upgrade pont jókor jöhet, ahogyan egyre erősebb és bizarrabb lényekkel futunk össze, akik bizony nem baráti csevejre vágynak. Nem csak fejlesztések és fegyverek válthatók ki a játék előrehaladtával, hanem Jake Avalon típusú mechája mellett egy Crimson névre hallató robotpáncél is, ami a játék újrajátszási értékét növeli, egyébként minden teljesített pályának és szintnek bármikor újra nekiugorhatunk.


[+]

A játék audiovizuális prezentációja nemcsak a pályákon és a küldetések közötti eligazítások során, hanem a menükben is elsőrangú, a zene pedig végig ütős és adrenalinnövelő, míg a játékmenet pozitív értelemeben nehéz, a Rayark csapata tehát tényleg egy ütős, hosszú órákon át lekötő és a mobileszközökön is igen magas szintet megütő game-et tett le az asztalra. Bár az Implosion - Never Lose Hope ára magasabb a megszokottnál, a színvonal is az, ráadásul az androidos felhasználók az első néhány küldetést kipróbálhatják, mielőtt az egyszeri végösszeg kifizetése mellett vagy ellen döntenek, úgyhogy legalább egy próbára érdemes a játékot kipróbálni; gyaníthatóan sokan a vásárlás mellett voksolnak majd.

Az Implosion - Never Lose Hope iOS-re és Androidra is elérhető.

Bone123

Azóta történt

  • Motorsport Manager bemutató (iOS, Android)

    Formaautós csapatfőnökként kell helytállni a Motorsport Managerben, amely minden Formula 1 rajongó figyelmét megérdemli.

  • Limbo bemutató (Android, iOS)

    Hosszú idő után a már több platformon nagy sikert aratott Limbo Androidra is kijött, így már a Google rendszerén is játszható a klasszikus.

  • Reckless Racing 3 teszt (iOS, Android)

    Még mindig kevés a mobileszközökön játszható, valóban jó autós játékok száma, de a mostani produktum sok izgalmat, realisztikus irányítást és látványos grafikát ígér.

  • Lost Within bemutató (iOS, Kindle Fire)

    A Lost Within egy érintőképernyős környezetre fejlesztett elmegyógyintézetes túlélő horrorjáték, amely audiovizuális világával egészen biztosan sok játékost ki fog ragadni a világából.