Hónap végi ajánlatok

Házak, videokártyák és memóriák mellett notebooktáskákkal és monitorokkal is készültünk ezen a héten.

Notebookok, táskák


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

A Foramax kínálatában árcsökkentést kapott egy Lenovo notebookpáros, melyek kiépítésükben nagyon hasonlítanak, épp csak annyi a különbség, amiért már megérheti elgondolkodni a drágább verzión. A 15,6 hüvelykes HD monitorral szerelt IdeaPad 330 109 900 forintot kóstál, a 378 x 260 x 22,9 mm kiterjedésű készülékházra ráadásul a HDMI mellett az újabb, USB Type-C csatlakozóból is jutott, ezzel kettőre emelve a képkimenetek számát. Emellett kapunk kettő darab USB 3.0, valamint Gigabit Ethernet portot is, a vezeték nélküli kapcsolatokért pedig a 802.11ac szabványú Wi-Fi és a 4.1-es verziószámú Bluetooth modul felel.


[+]

A hardver lelke egy 2 GHz-es Intel Core i3-6006U processzor, amiben helyet kapott egy Intel HD 520-as grafikus vezérlő is. A memória kapacitása 4 GB, az adatokat pedig 1 terabájtos merevlemez várja, míg a drágább, 139 900 forintos variánsba már 8 GB RAM és egy 500 GB-os SSD került. A hangokat két darab, egyenként 1,5 W teljesítményű hangszóró szólaltatja meg, ha azonban a FreeDOS-ban találhatóknál szebb rendszerhangokkal szeretnénk kényeztetni magunkat, mindkét modell esetében utólag kell beszerezni a kívánt operációs rendszert.


[+]

Az új kütyükre általában jobban vigyázunk, mint a már leharcolt darabokra, hiszen sokáig szeretnénk megőrizni annak hibátlan állapotát, ami egy esetleges későbbi eladás alkalmával felfelé kerekítheti majd a rátűzött árcédulán szereplő összeget. A fenti notebookokhoz jó választás lehet a RivaCase 8861 hátizsák, mely nem csak a 385 x 270 x 35 milliméteres belső mérete miatt alkalmas egy számítógép hurcolására, hanem a több zsebből álló kivitel miatt is, amibe a géphez használt tartozékokat rejthetjük. A táska hátoldalán egy „beépített” pántot is találunk, ennek segítségével utazás közben a bőrönd fogantyújára is ráhúzhatjuk, szabaddá téve a bőröndöt nem húzó kezünket. Mindezért az iWay webshopjában 25 950 forintot kérnek.


[+]

Eggyel nagyobb kategóriában száll versenybe a RivaCase 8365 notebooktáska, melynek 430 x 290 x 50 milliméteres mérete lehetővé teszi a 17,3 hüvelykes notebookok szállítását is. A fekete színű tatyó rengeteg apró kis zsebe mellett két oldalsó fakkot is találunk az üdítős palackok vagy termoszok számára, amibe egy powerbank belülről történő csatlakoztatása után okostelefonunkat is berakhatjuk töltés céljából. Mindezt nem is vészes, 18 810 forintos áron megkaphatjuk.


[+]

Akinek nincs szüksége kismillió zsebre és extrára, mindössze a notebook védelme a cél, annak 5210 forintért a szintén teknősbékás logóval díszített RivaCase 5113 táskát tudjuk ajánlani, amire talán a tok találóbb kifejezés lenne, hiszen összesen egy zsebet alakítottak ki rajta. Ebbe egy maximum 12 hüvelykes ultrabookon kívül nem is nagyon fér semmi. Bár elsősorban Macbookhoz és Macbook Airhez tervezték, természetesen bármilyen, maximum 300 x 200 x 17 milliméteres mérettel megáldott ultrabookhoz használhatjuk.

Grafikus kártyák

A nem olyan rég bemutatott GeForce RTX 2060 kártyák már bőven megvásárolhatók, mint például a 126 550 forintos Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB modell, melyen a kétventilátoros Windforce 2X rendszer gondoskodik az 1755 MHz-es órajelen ketyegő GPU hűtéséről. A csatlakozók környékén nézelődve a szokásos felállást találjuk, vagyis az egyetlen HDMI kimenetet három DisplayPort veszi körbe.


[+]

Kicsivel drágábban, 138 420 forintért kapható ebből egy Gaming szócskával kiegészített kiadás, ebben magasabb, 1830 MHz-es órajelen düböröghetnek a grafikus magok. Komolyabb hűtést is kapunk a három ventilátorral dolgozó Windforce 3X személyében, amit – a nem Gaming variánshoz hasonlóan – RGB Fusion 2.0 kompatibilitást élvező LED fények vesznek körbe. A tápellátáshoz mindkét kártya esetében elegendő egy darab 8 tűs tápcsatlakozó, ahogy a képkimenetek mennyisége is azonos az olcsóbb testvéren látottakkal.


[+]

Átnyargalva a PCX háza tájára, Asus márkanév alatt is találunk hasonló áron grafikus kártyát ebből a szériából, azonban a Turbo GeForce RTX RTX 2060 6GB 1395 MHz-es alap órajele mellé itt csak 1710 MHz-es boost órajel párosul. Ennek lehűtéséhez kisebb méretű hűtőrendszer is elegendő, így a kártya hossza megáll 268 milliméternél. Hátoldalán két HDMI és két DisplayPort csatlakozót találunk, tápcsatlakozóból pedig ezesetben is mindössze egy 8 tűs példányra lesz szükségünk. A 3 év garanciával árult komponensért 140 000 forint körüli összeget kell kifizetnünk.


[+]

Maradva a videokártyák kategóriájában ugrunk egy lépcsőt felfelé: a Gigabyte GeForce RTX 2070 Gaming 8G három év garanciával 184 000 forintot kóstál, és a három ventilátort működtető Windforce 3X hűtést használja. Ennek meghajtásához a 8 pines mellett egy 6 pines tápcsatlakozó is szükségeltetik. Nevéből sejthetően 8 GB GDDR6 memóriát kapott, melynek órajele 14 GHz.


[+]

A GPU alapórajele 1620 MHz, ez gyárilag nem emelhető. A hátlapon a tripla DisplayPort 1.4 és az egyedüli HDMI kimenet mellett egy USB Type-C csatlakozót is találunk, ami VirtualLink támogatást is kapott. 280 milliméteres hosszával a legtöbb gépházba könnyedén be fog férni, ahogy a bővítőkártyahelyekkel sem lesz probléma, hiszen ebből csak kettőt foglal el.


[+]

Aki szeretne egy kicsit tuningolni a garancia megtartása mellett, az 194 000 forintért választhatja az MSI GeForce RTX 2070 Armor 8G OC videokártyát, ezen ugyanis egy gombnyomással 1740 MHz-re tornászhatjuk fel a magórajelet. 295 milliméteres hosszát leszámítva legtöbb tulajdonságában megegyezik egy bekezdéssel fentebb tárgyalt kollégájával, de csak kétventilátoros Zero Frozr hűtéssel megtámogatva.

Házak és memóriák

DDR4-es memóriákkal Dunát lehetne rekeszteni, most mégis kiemelünk két modult. A kezdeteknél sokan kétségbe voltak esve, mert csak nagyon lassan akaródzott lemenni az új memóriák ára, most már azonban 10 000 forint körüli áron is be lehet szerezni egy 4 GB-os modult. Ilyen például a Kingston HyperX Fury Black, amiből ráadásul a 2400 MHz-es példányt kapjuk meg ennyiért, három év garancia társaságában.


[+]

A vételár szerencsére nem növekszik egyenes arányban a kapacitással, a Crucial szintén 2400 MHz-en járó 8 GB-os modulját 18 000 forintért vesztegetik OEM csomagolásban, amihez szintén három év garancia tartozik. Bár hűtőbordát nem találunk rajta, átlagos felhasználás során erre valószínűleg nem is lesz szükség.


[+]

Ha már az átlagos felhasználásnál tartunk, a legtöbb vásárlónak bizonyára nincs szüksége teleextrázott számítógépházra, nekik érdemes lehet körülnézni a DeepCool kínálatában, hiszen rengeteg jó terméket lehet találni a palettájukon, viszonylag kedvező áron. E-Shield névre keresztelt kuckójuk például 13 900 forintért akár E-ATX méretű alaplapokat is képes fogadni, a szép kábelmenedzsment céljából kialakított nyílásoknak köszönhetően pedig a szerteágazó vezetékeket is igényesen el tudjuk rejteni, ami az üveg oldallapot figyelembe véve nem egy utolsó szempont.


[+]

A négyzethálós rácsozású előlapon megtalálhatjuk a jó öreg 5,25 hüvelykes meghajtó nyílását, míg a két kisebb formátumú adattárolóból kettőt-kettőt helyezhetünk el a gépház belsejében. Ha szeretnénk, jelen ajánlónk bármelyik grafikus kártyáját belepakolhatjuk, hiszen ebből a komponensből akár 370 mm hosszú példányok is elférnek a hét bővítőkártyahely bármelyikében. A processzorhűtő magasságával sem lesz problémánk, mert a 168 milliméteres maximum érték a legtöbb, nem tuning céljából fejlesztett hűtőnek elegendő. Ha mégsem léghűtés, hanem vízhűtés mellett tennénk le voksunkat, akkor legfeljebb 360 mm hosszú radiátorok installálására van lehetőségünk.


[+]

A 14 990 forintért hazavihető DeepCool Matrexx 55 bár alig drágább, mégis kategóriákkal magasabb házakhoz viszonyítva is kellemes dizájnnal lett megáldva. Edzett üvegből az oldalán kívül jutott még az előlapra is, amit így nem csak az alaplapgyártók szoftvereivel vezérelhető RGB LED csík tesz hangulatosabbá, de az üveg mögé beszerelt három darab, szintén színesen világító ventilátor fénye is. Két-két 3,5, illetve 2,5 hüvelykes meghajtónak jutott hely, azonban az ODD-nek itt búcsút kell intenünk, valószínűleg nem akarták a tervezők ezzel megtörni az előlap letisztultságát.


[+]

Ahogy a csatlakozókkal sem, épp ezért a ház tetejére száműzték az egyetlen USB 3.0, a dupla USB 2.0 és a különálló audioportokat. A beltérben nem fukarkodtak a helykínálattal, a VGA esetében 370, a CPU-hűtőnél pedig 168 milliméterben maximalizálták a beszerelhető komponensek méretét. A már említett, előre beszerelt ventilátorokon kívül itt is adott a lehetőség vízhűtés használatára, elöl 360, felül 280, hátul pedig 120 mm hosszú radiátorokat alkalmazva.

Digitalizáló tábla, monitorok

Új monitort keresgélőknek érdemes lehet egy pillantást vetni a Dell SE2717H-ra, ami most akciósan 54 900 forintért kínál 27 hüvelykes, Full HD felbontású IPS panelt, mindezt ráadásul 75 Hz-es képfrissítési rátával megfejelve. A megjelenítő hátoldalán egy-egy HDMI és D-Sub bemenet sorakozik, egyedül a 6 milliszekundumos válaszidő és a csak dönthető talp róható fel negatívumként, azonban ez még viszonylag kis kompromisszumnak számít a nagy, szép színekkel és jó betekintési szögekkel operáló panelért cserébe.


[+]

74 900 forintos áron már ezek az apró hátrányok is megszűnnek a Dell P2719H monitort választva. A panel szintén 27 hüvelyk méretű és 1920x1080 pixel felbontású, képfrissítése viszont már csak 60 Hz. Cserébe kapunk egy dönthető, forgatható és állítható magasságú állványt, VESA rögzítési lehetőséget, egy plusz DisplayPort bemenetet és két-két USB 2.0, illetve USB 3.0 csatlakozót.


[+]

27 hüvelykes méretben, de már 3840x2160 pixeles felbontással érhető el az Asus MX27UC monitor, ami 10 bites IPS panelja mellett dizájnos külsejével próbálja magára vonni a vásárlók figyelmét.


[+]

A csupán 1,25 cm vastag kialakítás és a kör alakú, középen üreges talpazat hátránya, hogy testreszabhatósága kimerül a dönthetőségben. Csatlakozók szempontjából viszont el lett eresztve az eszköz, hiszen a DisplayPort, HDMI és a dupla USB 3.0 port mellett egy USB Type-C bemenetet is találunk, ami a kép továbbítása mellett tölteni is képes az arra alkalmas eszközöket. A felsoroltaknak persze meg is kérik az árát: 189 900 forintot kell érte kifizetnünk, amiért három év garanciát is biztosít a gyártó.


[+]

Eheti utolsó termékünk a kreatív felhasználók szívét fogja megdobogtatni. A Wacom Cintiq 16 tulajdonképpen a megjelenítők közé is sorolható, hiszen a hagyományos digitális rajztáblákkal szemben egy 16 hüvelyk képátlójú, Full HD felbontású érintőkijelző is egyben. A Windows és macOS operációs rendszerrel is kompatibilis eszköz a Wacom Pro Pen 2 stylusszal együtt kerül csomagolásra, ami 8192 nyomásérzékenységi szint megkülönböztetésére képes. A csatlakoztatáshoz csupán egy USB kábelre van szükség, a tábla ezen keresztül kapja a képet és továbbítja a toll érintéseit a számítógép felé. 209 900 forintos vételárával leginkább haladó felhasználók számára ajánlott, vásárláskor pedig mindenképp érdemes élni az ingyenes színkalibrálás lehetőségével is.

SidCorky

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés