Kezelés, okostévé
A Hisense, egyébként nagyon helyesen, még évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy házon belüli fejlesztéssel oldja meg az okos rendszer kérdését, és nem kíván függeni külső szereplőtől. Ennek érdekében hozták létre a Vidaa platformot, amelynek legfrissebb változata került ebbe a televízióba. Stabilitással kapcsolatos problémákba nem futottunk bele, nem tapasztaltunk semmiféle idegesítő fagyást, automatikus kikapcsolást vagy újraindulást. Viszont a sebességgel akadnak problémáink, ugyanis előfordult, hogy egy-egy weboldal betöltése vagy applikáció elindítása a megszokottnál (és az elvártnál) jóval tovább tartott.
A LG-féle webOS-t idéző grafikus kezelőfelület átlátható, minden viszonylag hamar meglelhető, és magyarul is tud. A távirányító korrekt darab sok funkciógombbal, és fogása is kényelmes. Ez a periféria a mai trendeknek megfelelően egy ingyenes app révén mobil eszközzel is kiváltható. A termék képes együttműködni az USB-n vagy Bluetooth-on keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel is.
Ezek a különféle internetes applikációk futtatása során játszhatnak szerepet, hiszen ezek is szerves részét képezik a platformnak. Az alkalmazáskínálat pár száz darabos, és ebben megtalálhatóak a hírekkel, sportolással, testmozgással, ételekkel-italokkal, illetve kultúrával kapcsolatos darabok. Természetesen a manapság divatos online streaming appok sem hiányoznak, viszont e téren a választék nem száz százalékos, hiszen bár a Netflix, a YouTube és a Disney+ megtalálható a kínálatban, az HBO továbbra is hiányzik. Akad jó pár játék is, azonban ezek iszonyú primitívek, manapság már nem túl szórakoztatóak.
A gyárilag telepített médialejátszó sem hiányzik, amely egy alapszintű szolgáltatásokat kínáló szoftver. Felülete átlátható, magyar nyelven is kommunikál, és a vezérlésébe könnyen bele lehet jönni. A képek esetén a JPG, BMP, PNG, TIFF, animgif és GIF formátumokkal boldogul, diavetítés elindítására van mód, amely akár effektekkel is színesíthető, és a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatokat is meg tudja jeleníteni. Hanganyagoknál az MP3, WMV, WAV és FLAC formátumok jöhetnek szóba, az ID3 tagekkel boldogul, azonban az állományokba metaadatként kódolt dalszövegek megjelenítésére nincs lehetőség.
Videós tesztcsomagunk átpörgetése során arra a következtetésre jutottunk, hogy a DivX, XviD, 10 bites, 4K Kazu és M2TS fájlok lejátszását megtagadta. A surround anyagok esetén a Dolby Atmos és a Dolby True HD állományok állították áthághatatlan akadályok elé. A külső feliratok kezelése biztosított, és mivel vékony fekete keret jelenik meg a karakterek körül, ezért a szöveg mindig jól olvasható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!