Kapcsolók, router, címkenyomtatók
Az utóbbi időben egyre gyakrabban találkozhatunk olyan mechanikus billentyűzetekkel a konzumer piacon, amelyek gyorscserés foglalatokkal jönnek, így utólag könnyen beledobhatunk más kapcsolókat, mint amivel eredetileg megvettük őket. Ez a képesség ösztönzően hat a kísérletező kedvre, és ha egy kevés erőkifejtést igénylő, lineáris switch-et szeretnénk kedvencünkben tudni – amely ráadásul halk is –, körbejárhatjuk a 110 darabos készletben 29 990 forintért kapható Kailh Box Hush Pro Isletet.
Kailh Box Hush Pro Islet és Whale [+]
A porral szemben ellenálló, hengeres szárat viselő megoldás 45 gF-es (a Cherry MX Speed Silverrel egyező) kezdeti erőhatással aktuálható, és a 3,6 mm-es billentyűút 2 mm-es pontján regisztrálja a leütést. A 100 millió aktiválást ígérő, gyárilag megkent kapcsoló felső polikarbonát része remekül átengedi az RGB világítást, és az aljában gumis csillapítást alkalmaz a halkabb gépelés eléréséhez, amivel a kemény bottom outot is megszünteti egyúttal. A Cherry keresztszárakra jó kupakok előtt zöld a lámpa, azonban ha a taktilitás elkötelezett híveiként ismernek bennünket, akkor célszerűbb az ugyanennyibe kerülő és nagyon hasonló paraméterekkel megáldott Kailh Box Hush Pro Whale-t választanunk. A garancia mindkét esetben 12 hónapig él.
Hirdetés
Az internetes árlistákat Wi-Fi 6-os router után bújókat érdekelheti a 25 990 forintos ASUS RT-AX55, ami négy külső antennával, szabványos és univerzális hullámformálással, egy gigabites WAN és négy gigabites LAN aljzattal várja leendő gazdáit.
Az 1,5 GHz-en ketyegő, négymagos processzorral, 256 MB RAM-mal, valamint 128 MB flash tárhellyel felruházott, MU-MIMO-s hálózati elosztó támogatja az ortogonális frekvenciaosztású többszörös hozzáférést (OFDMA), a 20/40/80 MHz-es sávszélességeket, a TWT ütemezést, a szülői felügyeletet és az 1024-QAM kvadratúra amplitúdómodulációt, mialatt a 2,4 GHz-es sávon 574, az 5 GHz-esen pedig 1201 Mbps-os (tehát 1775 Mbps-os kombinált) adatátvitelt tesz lehetővé. Az ASUS AiMesh Wi-Fi hálózatba illeszthető apparátushoz a Trend Micro rendszerén alapuló AiProtection Classic biztonsági szolgáltatás jár.
Ha valakinek nem túl drága, hordozható (hő)címkenyomtatóra lenne szüksége, annak kapóra jöhet a 203 dpi felbontású, 132 x 79 x 29 mm-es Niimbot D11, amellyel tinta nélkül készíthetünk 12-15 mm magas címkéket. Ehhez nem kell mást tennünk, mint Bluetooth-szal Androidot vagy iOS-t futtató okostelefonunkhoz kapcsolni az 1200 mAh-s akkumulátorral szerelt eszközt, és a vonatkozó applikációval legyártanunk a kívánt cédulákat (mondjuk ár, EAN kód, szavatossági idő, emotikonok, feliratok, QR kód stb.). A micro USB/USB Type-A zsinórral mintegy három óra alatt feltölthető apróságra 12 hónap garanciát adnak, és egy kis guriga öntapadós címke is benne foglaltatik 10 900 forintos árában.
A feketében, zöldben és pirosban is választható Niimbot B21-es külseje az '50-es évek formatervezését idézi, és négy órányi töltéssel akár két hétig is húzhatja. A 40 x 20, 50 x 30, 50 x 40, továbbá 50 x 50 mm-es címkéket bekebelező, ugyancsak 203 dpi-s/Bluetooth-os berendezés mérete 130 x 95 x 60 mm, és borításán a microUSB aljzat egy USB Type-C-nek adta át a stafétabotot. A dobozon 19 070 forintos összegről szóló árjelzés fityeg, és a jótállás ismét egy évig fedezi a hátunkat.
Synthwave