Billentyűzet, hűtés
Akik egy még megfizethető, kompakt és magyar kiosztású mechanikus billentyűzetre vágynak, megnézhetik közelebbről a 27 890 forintos ASUS ROG Falchion Ace-t. A 65 százalékos kivitelű, lebegő dizájnt követő klaviatúra összesűrített gomberdejének köszönhetően majdnem olyan kicsi, mint egy 60 százalékos példány, és lineáris karakterisztikájú, gyárilag megkent ROG NX Red kapcsolókkal (40/55 gF, 4/1,8 mm) érkezik. A lézerrel gravírozott, átvilágított ABS billentyűsapkákkal és lubrikált ROG stabilizátorokkal rendelkező apparátus Aura Sync-es fényei magától értetődően gombonként címezhetők, a dőlésszöget pedig három szinten adhatjuk meg a kihajtható lábakkal.
A bal peremén programozható érintősávot hordó készülékház mélyén hangelnyelő szivacsbetét igyekszik finomítani a gépelési akusztikát, és a ROG-fióka érdekessége, hogy két USB Type-C aljzat van rajta, ezért egyszerre két számítógépre köthetjük rá, igaz, ehhez a dobozban csupán egy USB Type-C/Type-A kábelt mellékelnek. A belső memória hatprofilos, és bónusz gyanánt egy csúszásgátló gumitappancsokkal ellátott (polikarbonát) porvédőt kapunk, amely a LED-ek számára diffúzorként funkcionál, ha a tasztatúrát beleültetjük.
Hirdetés
Manapság nincs könnyű dolga annak, aki a mechanikus klaviatúrájához Cherry MX szárral kompatibilis, magyar feliratos PBT kupakkészletet szeretne vásárolni, mivel országunk nagyon kicsi ahhoz, hogy sok cégnek megérje speciálisan nekünk gyártani. Szerencsére az utóbbi időben akad egy-két kivétel; ilyen mondjuk a Keychron OEM profilú, T3-HU azonosítójú szettje, ami ötoldalas mártásos technikával (five-sided dye-sublimated) készült, és 21 990 forintért vándorolhat birtokunkba.
Keychron Beach OEM dye-sub PBT kupakszett (a kép US ANSI változatot ábrázol) [+]
Az anyagából kifolyólag fényesedésnek ellenálló, Beach fantázianevű színezéssel (kétféle kék, csipetnyi citromsárgával és pirossal) érkező gombok falvastagsága 1,6 mm, így némileg mélyebb hangra számíthatunk, mint vékonyabb társai esetében, és a szettben minden elem meglelhető, amennyiben nincsenek a normától nagyon eltérő igényeink (például 2,25u és 2,75u hosszú szóközök). Egyet mindenesetre ne feledjünk: ha fontos számunkra, hogy a karaktereken átvilágítsanak a fények, akkor nem ez a szett lesz a megfelelő választás.
Ha processzorunkra keresünk egy kisportoltabb léghűtést, de gépünk belsejében helyszűke van, talán érdemes egy pillantást vetnünk a Thermalright 13 990 forintos portékájára, a 125 mm magas, 52 mm széles és 94 mm mély Assassin King 90-re. A mérlegen 530 grammot nyomó konstrukció alumíniumlamelláit öt darab (6 mm átmérőjű, réz) hővezető cső köti a nikkelezett réztalphoz, amellyel akár folyékony fémet is használhatunk hőátadó közegként.
Thermalright Assassin King 90 [+]
A fekete tetőlemezzel megkoronázott bordázatra egy 92 mm-es, folyadékcsapágyas ventilátor van felcsíptetve, aminek percenkénti fordulatszámát 2500-ig növelhetjük, és ekkor lapátjai 44 cfm légszállítást és 1,43 mmH2O statikus nyomást generálnak, 27,3 dB-es zajterheléssel kísérve. A terméket Intel LGA115X, -1200, -1700, -2011(-3), -2066 és AMD Socket AM4 vagy AM5 tokozásokra szerelhetjük fel.
A nagy teljesítményű, 120 mm-es ventilátorra vágyók figyelmét keltheti fel a 6367 forintra leárazott Geometric Future Super Squama 3805B, aminek a sztenderdnél jóval vastagabb, sarkaiban rezgéselnyelő gumibetétekkel megtoldott kerete van, ugyanis az 25 helyett 38 mm-es.
Geometric Future Super Squama 3805B [+]
A PBT műanyagból és polikarbonátból felépülő eszköz dupla golyóscsapágyas, és PWM vezérléssel forgási sebességét 2500 rpm-ig emelhetjük, ami 115 cfm-es légszállítást, 6,82 mmH2O statikus nyomást, valamint 40 dB-es üzemzajt fog eredményezni. A motor kupakja alatt megbújó nyolc ARGB LED-et háromtűs/5 voltos alaplapi tűsorról vezérelhetjük, és tartozékként mindkét vezetékhez adnak kábeltoldatot.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!