Bevitel, hang, üzemidő, értékelés
A viszonylag kompakt kialakítás miatt a billentyűzet természetesen nem kapott numerikus részt – viszont a jobb szélen találunk egy extra oszlopot, külön funkciógombokkal a NitroSense elindításához és a médialejátszás vezérléséhez. Ez a plusz oszlop elvesz pár centit a klavitatúrától, és ez érezhető például az Enter gombon vagy a Shifteken.
Kényelmi szempontból a gombok nem mozognak rosszul, és csak mérsékelten lötyögősek. A háttérvilágítás kékesfehér, egyszínű és egyzónás. Ez a kékesfehér szín nem ideális párosítás a fehér sapkák mellé, világosban érdemes is teljesen lekapcsolni, különben bizonyos fokozatokon szinte láthatatlanná válhatnak a karakterek.
A tapipad átlagos méretű (126 x 68 mm-es), és rejtett gombokkal rendelkezik. Ujjunk viszonylag könnyen mozog rajta, pontossága is megfelelő, de a játékosok természetesen úgyis egérre váltanak az irányításhoz.
Az alul, elöl elhelyezett hangszórók minősége teljesen átlagos – olyan, mint azt a kisméretű, olcsó, műanyag notebookoktól megszokhattuk. A mély hangok hiányoztak, a dinamika korlátozott. Sokkal jobb a helyzet fejhallgató használatakor, ilyenkor kihasználhatjuk a DTS:X Ultra funkciót a virtuális térhatáshoz.
Üzemidő
Az 57 Wh-s áramforrás kapacitása ma már nem extrém nagy, sokkal inkább átlagosnak mondható még ebben a 14” körüli mérettartományban is. Viszont a 4 nm-es gyártástechnológiával készülő Ryzen 7 8845HS az integrált grafikus processzorral nem kér sokat, így ha nem kell a dedikált grafikához nyúlni, és nem is terheljük túlzottan a CPU-t, akkor elég kitartó kis notebookot kapunk, mely átlagos irodai feladatokra közel 7 órát használható, filmet pedig több mint 8 órát nézhetünk rajta.
Multimédiás programoknál elég sokat romlik a helyzet, mert ha pörgetjük a CPU-t, akkor már a 2 órát sem biztos, hogy eléri az üzemidő. Szerencsére a gyári töltő elég combos, és 1:46 óra alatt teljesen feltölthetjük az akkumulátort – melyet munkahelyünkön vagy útközben a Type-C porton át is bármikor elláthatunk energiával, így nincs szükség a dedikált adapter cipelésére.
Értékelés
A Nitro V 14 az a notebook, aminél a hordozhatóságért kell sokat fizetni – ha nagyobb mérettel is beérjük, akkor olcsóbban is megkaphatjuk ezt a teljesítményt. Pedig az Acer igyekezett spórolni: a gépház műanyag, nincs RGB világítás, de még ujjlenyomat-olvasó sem. A kivitel szerencsére nem rossz, a portkínálat rendben van, a hűtőrendszer viszont egyértelműen gyenge, és ez azért szomorú, mert egy ennyire kis gépházban fokozott terhelést kap, ha az amúgy erős hardvert ki szeretnénk használni.
Mert amúgy a hardver rendben van: a processzor felsőkategóriás, és a GPU még így, 60 wattra korlátozva is elég erős ahhoz, hogy Full HD felbontásban kiélvezhessük a modern játékokat. Ha nem a játék az egyetlen szempont, hanem például a multimédiás képességek is fontosak, nos a Nitro V 14-ben akkor sem fogunk csalódni, mert az erős hardver mellé egész jó képernyőt is kapunk, nagy kontraszttal, magas felbontással és fénysűrűséggel. Amennyiben a hordozhatóság a szempont, akkor sem állunk rosszul, hiszen a gépház kicsi, az 1,7 kg-os tömeg sem terheli vállunkat, az üzemidő sem alakul rosszul, az USB-PD tölthetőség pedig csak hab a tortán.
Mindent összefoglalva tehát az Acer Nitro V 14 egy jól sikerült erős, univerzális, és jól hordozható notebook, de az árán bizony illene faragni, hogy komolyabban versenyképes legyen.
Acer Nitro 14 AN14-41-R2VA notebook
Wombath
Az Acer Nitro 14 AN14-41-R2VA notebookot az Acer hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.