Hirdetés

Dead Rising Deluxe Remaster teszt

Közel egy évtized után a Capcom egy újabb régi kedvencét vette elő ismét, a Dead Rising Deluxe Remaster pedig sokkal fogyaszthatóbb formában kínál plázás, szabad zombiirtást és fotózást.

Kill-Shop-Show

A feladatok teljesítése, a túlélők megmentése vagy az ellenségek kiiktatása mind a tapasztalati pontként funkcionáló PP-vel jutalmaz. Ha elég összegyűlik, szintet léphetünk, ami új képességeket old fel, vagy növeli az erőnket, gyorsaságunkat, életünket, tárhelyünket. PP-t fotózásból is szerezhetünk, amihez érdemes jó pillanatokat elkapni. A fotókat különböző kategóriákba sorolja a játék: az „outtake” a vicces mozzanatokra szolgál – például ha macifejet rakunk egy zombira – a „brutality” a véres, húscatafos pillanatokra, a „drama” az emberi pillanatokra – például veszekedő, síró túlélőknél –, míg szinte minden más a „horrorba” kerül. Kikerült az „erotica”, ami az eredetiben a női túlélők és élőholtak testének, fehérneműinek fotózását takarta. A fotókért járó pontok száma is megnőtt, és jóval többet lehet kaszálni a rejtett matricák megörökítésével. Plusz, fejleszthető a fényképezőgép is például vakuval, illetve elforgathatjuk magát az eszközt is egyedi fotók készítéséhez.

[+]

A játékmenet egyébként továbbra is nagyon élvezetes, bár az időlimit elsőre nyomasztó lehet – főleg, ha szeretnénk minél több embert kimenekíteni. Emellett a sok zombit nehezen kezeli a rendszer, és néha csak úgy előttünk töltenek be, vagy időnként teljesen üres szakaszok várnak. Ettől függetlenül nagyon szórakoztató járni a plázát, felkapdosni ruhákat, és eszköznek használni mindent, ami a kezünk ügyébe akad. Szabdalhatunk a barkácsboltból szerzett láncfűrésszel, golfütővel ütögethetünk golflabdákat, végigmehetünk a zombikon fűnyíróval a kertészboltból, dobálhatunk nagy díszparfümöket vagy szórhatunk ékszereket, és így tovább. Ha életre van szükségünk, randalírozhatunk a szupermarketben, és még össze is keverhetünk alapanyagokat speciális löttyökhöz. Frank pedig nagyon is életképes, gyakran kézzel is könnyedén apríthatjuk ellenfeleinket remek – most már könnyebben kivitelezhető – mozdulatainak köszönhetően.

Hirdetés

[+]

A túlélőkkel való interakciók még mindig jópofák, és vicces felfedezni azt is, hogy miként lehet az oldalunkra állítani őket: egy japán turistapároshoz például szótárat kell találnunk, míg egy falánk férfinak ételt kell vinnünk. Egyébként mindent áthat egy durva, ma is oly releváns szatírája a kapitalista kultúrának. A zombik amúgy is a fogyasztói társadalom remek görbe tükrei, és a narratíva itt is erősen épít erre a társadalomkritikára – az, hogy mindez egy bevásárlóközpontban játszódik pedig csak tovább fokozza az üzenet hatékonyságát. A fő sztori nem túl mély, de szórakoztató, és elég motivációként szolgál ahhoz, hogy haladjunk vele. A kezdetben elérhető 72 órás mód több befejezéssel is rendelkezik, és egy specifikus fináléval feloldhatjuk az „Overtime” módot, ami egyfajta ráadásként szolgál: folytatja a sztorit és új tényezőkkel dobja fel a játékmenetet.

[+]

Meg lehet nyitni egy végtelenített módot is, amiben folyamatosan életet veszítünk, és a cél minél tovább életben maradni. Az idő múlásával pszichopaták és túlélők jelennek meg a pályán, azonban most már mindenki az ellenfelünk: az ő legyőzésükkel szerezhetünk új fegyvereket és juthatunk hozzá élelemhez az életünk visszatöltéséhez. Az eredeti verzióban nem lehetett kilépni ebből a módból, így ha szerettük volna teljesíteni a 7 napos kihívást, 14 órán keresztül kellett folyamatosan nyomni. Szerencsére itt fel lehet függeszteni a játékot, ráadásul gyorsíthatjuk az időt is, ahogy az alapjátékban is. Ez a végtelenített megközelítés egyébként szintén egy új, egyre nehezedő játékélményt biztosít, ami jópofa bónusz, ha már minden egyebet teljesítettünk a többi módnál.


[+]

A Dead Rising Deluxe Remaster egy szuper kiadása egy egyébként is szórakoztató, pazar játéknak. Valahol a remaster és a remake között helyezkedik el, és a grafikai újításokon kívül számos olyan változtatást eszközöl, amitől objektíven jobb lesz a játék. Nem célja szívatni a játékost, de továbbra is kellő kihívást biztosít. Az extra feladatok nem annyira abszurdak már, és minden finomhangolás hozzájárul ahhoz, hogy egy gördülékenyebb, és így élvezetesebb termék kerüljön a játékosok kezébe. Csakis ajánlani tudom mind a régi rajongóknak, mind a szériát szívesen megismerő újoncoknak – vagy azoknak, akik egy lazább, árkádszerű túlélős akciójátékra vágynak.

A Dead Rising Deluxe Remaster PlayStation 5-re, PC-re és Xbox Series konzolokra jelent meg.

A tesztjátékot a magyar forgalmazó Cenega biztosította.

Összefoglalás

A Dead Rising Deluxe Remaster a játék legjobb, legjátszhatóbb, legélvezetesebb változata eddig. A szebb grafika mellett az új vezérlés és a játékmechanikai finomhangolások nemcsak szórakoztatóbbá teszik, de jobban tisztelik a játékos idejét is. Az alapjáték és történet szinte változatlan maradt, azonban minden egyéb szempontból csakis jobb lett ez a kiadás.

A Dead Rising Deluxe Remaster legfőbb pozitívumai:

  • Remek új képi világ;
  • pazar játékmechanikai finomhangolások;
  • a régi, élvezetes játékmenet érintetlen maradt.

A Dead Rising Deluxe Remaster legnagyobb hiányosságai:

  • A túlélők mesterséges intelligenciája még mindig gyér;
  • váratlanul kifejezetten nehéz tud lenni, részben az időnyomás miatt;
  • technikai gondok sok zombi betöltésekor.

Georgiadisz Leonidas

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

  • Silent Hill 2 teszt

    Minden idők egyik legmeghatározóbb horrorjátéka a mai napig a műfaj rajongóinak szíve csücske. Sikerült vajon úgy modernizálni, hogy egyszerre kedvezzen a régi fanoknak és az új érdeklődőknek is?

  • The Thing Remastered teszt

    A dolog 1982-ben frászt hozta az emberekre, aztán 2002-ben, játékformában már nem volt olyan ijesztő. Újabb két évtizeddel később most a digitális szörnyeteg újra próbálkozhat.

  • Legacy of Kain: Soul Reaver 1 & 2 Remastered teszt

    1999-ben előremutató, korának átlagát messze meghaladóan érdekes játék volt a Soul Reaver, és folytatása sem vallott szégyent. Most újra elérhetővé vált Raziel két kalandja.

  • Suikoden 1 & 2 HD Remaster teszt

    Két legendás PlayStation-RPG tért most vissza, kellemes igényességgel felújítva, és ami talán még fontosabb, teljes egészében új fordítással ellátva.

Előzmények

  • Call of Duty: Modern Warfare III teszt

    Megérkezett a mindenki által ismert sorozat idei felvonása amellyel kapcsolatban a negatív kritikák vannak a többségben - de vajon tényleg rémes lett az idei epizód?

  • Dead Island 2 beszámoló

    Közel tíz évvel a bejelentés után végre megérkezett a zombis sorozat második sorszámozott része, amely Los Angelesbe teszi át a zombihadsereget és az ellenük harcoló túlélőket.

  • Wanted: Dead teszt

    Hol vannak azok a szép idők, amikor bárki össze tudott kalapálni egy akciójátékot PS2-re? A Wanted: Dead készítői most ezt a hozzáállást hozták vissza, igaz, már PS5-re (és PC-re meg Xboxra).

  • The Last of Us Part 1 teszt

    Több mint kilenc éve már, hogy megjelent a Naughty Dog nagyszerű posztapokaliptikus akciójátéka, amiből a PS4-es Remaster után most a PlayStation 5 is megkapta a maga verzióját.