Hirdetés

Batman: Arkham City - Élménybeszámoló

Megérkezett a Skyrim méltó ellenfelének ígérkező Arkham City, lássuk, hogy nálam melyikük kapja az Év Játéka díjat.

Küldetések és játékélmény

Ami leginkább tetszett az Arkham Asylumban és a Skyrimben is, az a szabadon bejárható terület, ahol valóban megérte szétnézni, hiszen sok feladványt és mellékküldetést találhattunk. Ez szerencsére megmaradt az Arkham Cityben is, sőt, az előző részben látottakra még sikerült rátenniük egy lapáttal. Ugyanis ezúttal tényleg csak úgy érhetünk el bizonyos küldetéseket és fejlesztéseket, ha nyitva tartjuk szemünket és figyelmesen közlekedünk.

Miközben az épületek tetején ugrálunk vagy ide-oda repkedünk, néha mellékküldetésekre bukkanunk, melyek általában menet közben jönnek elő és a térképen világoskékkel vannak jelölve (Az aktív küldetést zöld színnel jelzik). Ilyenkor választhatunk, hogy folytassuk az éppen megkezdett feladatunkat, vagy a "Backspace" billentyű segítségével kijelöljük a mellékküldetés helyét és előbb azt vesszük szemügyre.

Hirdetés

Annyit még nem árt tudni, hogy amennyiben valaki kizárólag a játék fő történeti szálára koncentrál, akkor a teljesíthető feladatoknak mindössze 40%-át lesz képes véghezvinni. Ráadásul a mellékküldetések sem arról szólnak, hogy "menj oda, verj meg pár rossz fiút és kész vagy", hanem akad köztük komoly kihívást nyújtó, valamint időre menő küldetés is. Ráadásul a készítők arra is ügyeltek, hogy a történet folyamába is jól illeszkedjenek, így valóban nem fogunk unatkozni, miközben megoldjuk őket.

Ezeken kívül akadnak speciális tréningfeladatok is, ezeket a helyeken egy piros Batman jelet láthatunk. Amikor odaérünk, megjelenik az elvégzendő feladat leírása - először általában denevér-jeleken kell átvitorlázni -, melyekből ha megfelelő számút teljesítünk, kapunk egy extra felszerelést vagy fejlesztést. Nagyon sok elrejtett feladat és küldetés várja hogy felfedezzük, így aztán tényleg megéri alaposan körülnézni.

Többet már spoiler veszélye nélkül tényleg nem tudok írni a játékról. Maga a történet egyébként nagyon zseniális lett, érzékelhető benne, hogy valódi folytatásról van szó, nem pedig csak egy kettes számot biggyesztettek az első rész picit áttupírozott motorja mellé. A küldetések folyamán párszor elő fog fordulni, hogy meglepődünk a fejleményeken, de pont ettől lesz olyan izgalmas ez a játék.

Most pedig térjünk rá a szokásos pozitívumok és negatívumok felsorolására, majd utána az értékelésre. Nehéz helyzetben vagyok, hiszen két, alapvetően eltérő stílusú, viszont kategóriájának kiemelkedő darabja között kell választanom. Akármi legyen is a végső konklúzió, az már biztos, hogy a Batman: Arkham City az év akciójátéka, a The Elder Scrolls V: Skyrim pedig az év szerepjátéka a szememben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények