ASUS ROG Flow Z13: táblagép játékosoknak?

A tavaly tesztelt X13-hoz képest még inkább a táblagépek felé mozdult el a ROG 2 az 1-ben notebookja.

Tapasztalatok

Kijelző

Mint említettük, a Flow Z13 kétféle panellel kérhető. Mindkét esetben 16:10 képarányt és IPS technológiát kapunk, az egyik Full HD+, a másik UHD+ felbontású. Már ennyiből is sejthető, hogy játékra inkább az előbbi ajánlott, az utóbbinál nemcsak pixelből van túl sok, de 120 Hz helyett csak 60 Hz-es frissítésre képes. Utóbbi tehát inkább multimédiás felhasználásra való, erre utal az is, hogy a nagyobb felbontású panel 100%-os DCI-P3-at kínál – míg a kisebb változattal csak sRGB-ből kapjuk meg a teljes színteret.

[+]

A tesztelt modellben dolgozó, Sharp által gyártott kijelző impozáns, 575 cd/m² maximális fénysűrűséget és 1501:1 kontrasztarányt kínál. A színhűség, ahogy az ASUS-tól az utóbbi megszokhattuk, tökéletes, és a háttérvilágítás egyenletessége is kiváló.

[+]

Használat közben

Ahhoz képest, hogy játékra optimalizálták és hogy milyen kis helyre kellett az erős hardvert bezsúfolni, a Flow Z13 meglepően csendes – ha csak netezünk, filmet nézünk vele, gyakorlatilag némán teszi a dolgát. Ez nemcsak az Alder Lake energiatakarékos működésének köszönhető, hanem a hővezető kamrát (vapor chamber) és a Thermal Grizzly-féle folyékony fém (Liquid Metal) hővezető pasztát használó remek hűtőrendszernek is. A CPU egyébként ebben a szituációban 42-43 °C-os, ami teljesen vállalható érték.

Amennyiben elkezdjük terhelni a rendszert, a processzor fogyasztása első körben 110-115 wattig ugrik fel – ezt azonban csak körülbelül 9 másodpercig tudja tartani, ezután a TDP 55 watt körüli értékre áll be. Ha megnézzük az ehhez tartozó hőmérsékleti grafikont is, egyértelmű, hogy a 110 watt messze felette van a hűtés lehetőségeinek, az 55 watt azonban konzervatív beállításnak tűnik, hiszen hosszabb távon 80 °C alatti hőmérsékleteket láthatunk, miközben a ventilátor hangja továbbra is bőven az elfogadható tartományban marad még. A grafikus adapter(eke)t is terhelő teszt esetében tapasztalhatunk ingadozást a fogyasztásban, ami a tápellátás elégtelen voltára utal.

Ha nem mesterséges terheléssel próbálkozunk, hanem például játszunk, ennél is alacsonyabb értékeket láthatunk – a GPU pedig szépen tartja magát a 35 wattos fogyasztáshoz, miközben hőmérséklete 70-75 °C között oszcillál, ami szintén nem nevezhető extrémnek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés