Hirdetés
Képminőség
A Q27G2U-ba egy 27 hüvelykes, VA technológiára épülő, Edge-LED háttérvilágítású 2560x1440 képpont felbontású panel került. Így a pixelsűrűség 108,79, ami az átlagnál jobbnak számít. A megjelenítőt ezúttal is bevonták egy olyan speciális anyaggal, amely hatékonyan oszlatja, illetve nyeli el az esetleges külső fényeket, így nem kell tartani zavaró becsillanástól vagy tükröződéstől.
A keretbe épített LED-ek által biztosított maximális fényerő a hivatalos termékspecifikáció szerint 250 cd/m², úgyhogy kellemes meglepetést okozott, hogy 299,8 cd/m²-t tudtunk kicsiholni belőle. A modell egyébként a HDR anyagok megjelenítését nem támogatja, és beltérre ekkora fényesség bőven elég az SDR tartalmakhoz. A legkisebb fényerő 18,4 cd/m², amely elég kicsi ahhoz, hogy sötétben se legyen zavaró, ha valaki mondjuk mellettünk pihenni szeretne. A háttérfény eloszlása ezúttal sem teljesen homogén, de e tekintetben nincs miért szégyenkeznie a monitornak. Az egyes képernyőtartományok fényereje közötti eltérés méréseink szerint maximum 9,8 százalék, ami (sajnos) teljesen rendben van a mai mezőnyben. Ennél is lényegesebb, hogy zavaró felhősödés, foltosodás nem tapasztalható.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A kontraszt is lényegesen jobb annál, mint amit előzetesen ígér a specifikáció: a hivatalos weboldalon 3000:1 natív kontrasztarányt adtak meg, de mi 4904:1 értéket préseltünk ki belőle. A kontrasztosság egyébként szemre is abszolút megfelelő. A monitor támogatja a Freesync Premium dinamikusan változó frissítési frekvencia technológiát, úgy, hogy a képfrissítési ráta 48 Hz és 144 Hz közé eshet. Természetesen kipróbáltuk élesben néhány játékkal, illetve az AMD Freesync demó programjával, és arra jutottunk, hogy az eljárás problémamentesen működik.
Ez a játékosok számára fontos paraméter, mint ahogy az is, hogy a válaszidő 4 ms (GTG), ám e téren elmarad a legjobb termékektől. A Leo Bodnar eszközzel végzett vizsgálataink szerint az input lag 11,7 ms, ami remek eredménynek számít, de a világcsúcstól azért elmarad. A VA paneles monitorok betekintési szöge hagyományosan nem az igazi, de az AOC Q27G2U esetében ezzel nincs gond. Invertálódásba egyáltalán nem futottunk bele, és azt tapasztaltuk, hogy csak 155-160 fok környékéről érződik a tónusok enyhe fakulása.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!