Acer Nitro 5 notebook: egyensúlyozás a pénzügyekkel

Drágán könnyű jó gamer notebookot gyártani – a kihívás az olcsóbb kategóriában van, ahol a Nitro 5 is indul.

Beviteli eszközök, hang, üzemidő, értékelés

Még a külső kapcsán említettük, hogy a gépház merevsége elég jó, így a billentyűzet alatt sem nyomódik be egykönnyen. Ez pozitív hatással van a Nitro 5 ergonómiájára, a gombok ugyanis kellemes, határozott visszajelzéssel működnek. Útjuk ugyan nem valami hosszú, de elfogadható, és a rugóerő is rendben van.


[+]

Természetesen nem szenvedünk hiányt színes fényekben sem, melyeket a NitroSense segítségével tudunk testre szabni. Az alacsony ár érdekében persze a gombonkénti finomhangolásról le kell mondanunk, a háttérvilágítás négy zónára osztott. Extra gombokból csak egyet kapunk, a numerikus részen található „N” jelű billentyűvel pont a NitroSense szoftvert hívhatjuk elő. Apró finomság még, hogy ezen az N gombon kívül a WASD, illetve a klasszikus kurzormozgatók is külön keretet kaptak.

A Nitro gépeknél megszokott módon egyébként a tapipad is rendelkezik egy piros kerettel, és a gép középvonalához képest balra el is csúsztatták, így egy vonalban van a szóközzel. Reszponzivitása jó, de gombjai integráltak.

Hirdetés

A hangszórók tekintetében a kötelező szintet hozza az Acer, a két alulra szerelt kis hangsugárzó limitált frekvenciatartományban, közepes dinamikával dolgozik, de háttérnek megfelelnek.

Üzemidő

A Nitro 5 tervezésekor a hordozhatóság sokadrangú szempont volt, így a viszonylag nagy méret és tömeg mellé egy közepes, 57 Wh kapacitású akkumulátor került. Szerencsére a modern hardverek elég jól tudnak takarékoskodni az energiával, így ezzel az összeállítással is elfogadhatóak az értékek, és például jegyzeteléssel könnyen kihúzhatjuk a munkanapot töltés nélkül, de komolyabb feladatoknál már muszáj lesz magunkkal vinni a hálózati adaptert is. Utóbbi egyébként játék közben 190 wattot vett fel a konnektorból, ebből is sejthető, hogy külső táplálás nélkül bizony nincs sok esélyünk a komoly 3D-s tudást igénylő programokban.

Értékelés

Tökéletes notebook-e az Acer Nitro 5 AN515-55? Természetesen nem, de nem is ez a legfontosabb kérdés, hanem az, hogy összeállításakor sikerült-e a megfelelő helyeken spórolni, és elérni a tudásához képest legjobb árat? Erre a válasz pedig az, hogy alapvetően igen.

Külseje például, még ha nem is sugároz komoly minőségérzetet, rendben van, az összerakás pedig kifejezetten jó, a gépház erős, stabil. A beépített hardver az árhoz képest kiváló, kevés versenytárs kínál Core i7-et és RTX 3060-at ennyi pénzért, ráadásul itt rögtön egy 85 wattos változatról beszélünk, melynek köszönhetően a 144 Hz-es képernyő tudását is ki tudjuk aknázni Full HD felbontás és magas minőségi beállítások mellett.


[+]

Az összeállítás gyenge pontjának nevezhetnénk a kijelzőt, de igazából ezen sincs sok kritizálni való: bár komoly grafikai munkákra a korlátozott színtér miatt nem ajánlható, és kültéri olvashatósága is rossz, a versenytársak sem feltétlenül kínálnak ennél többet, sőt, találkoztunk már gyengébb panellel drágább notebookokban is.

Nem kiemelkedő, de nincs gond a csatlakozókínálattal sem, három Type-A és egy Type-C konnektor, HDMI és vezetékes Ethernet is szerepel a kínálatban. Az extrák listája persze rövid: ujjlenyomat-olvasó, kártyaolvasó, USB-PD töltő nincs, van viszont négyzónás RGB-s háttérvilágítás a billentyűzeten.


Acer Nitro 5 notebook

Wombath

Az Acer Nitro 5 notebookot az Acer hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények