Hirdetés
AS SSD Benchmark
Szintén a szekvenciális olvasás – és írás – kap szerepet a nagyobb fájlok másolásánál, illetve az ilyen méretű állományokkal dolgozó alkalmazásoknál; ha elsősorban rendszerlemezt keresünk, akkor ez egy sokadrangú szempont lehet számunkra. Itt a Kingston UV400 ugyanúgy egy kicsit kevesebbet ért el, mint ami a dobozára van írva, mikor a sebességét vizsgáltuk. Ez persze nem nagy gond, szándékosan olyan beállítással (10 GB-os tesztadat méret) futtattuk a programot, hogy "kivéreztessük" a szereplőket, nagyobbak legyenek az eltérések. Az olvasási eredmények az AIDA értékeivel nagyjából egybevágnak, míg az írás valamiért itt lassabb volt.
A nagyon apró fájlok elérését szimuláló, 4 kB-os tesztek egységesen minden szereplőt két vállra fektettek korra és piaci pozicionálásra való tekintet nélkül. Olvasásban a legjobb, írásban a legrosszabb értéket produkálta főszereplőnk.
A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználó asztali vagy mobil számítógépe esetében különösebben nem számít. Ezzel szemben bizonyos kiszolgálók esetében már döntő szempont lehet ez az érték. A véletlenszerű olvasási tempó az operációs rendszer kis fájljainak betöltésekor azonban érvényesülhet.
A fentiekből következik, hogy a véletlenszerű írás egy átlagos PC-s felhasználó számára szintén nem túlságosan lényeges szempont. Itt kötegeletlen feldolgozás esetén érdekes módon nagyon egyben volt a mezőny, a Kingston meghajtója azonban itt is az előző tesztben látott felállást produkálta. Kötegelt feldolgozásnál, amikor az írási/olvasási parancsokat 64-es egységekben kapja a meghajtó (QD = 64), már jobban megközelítette a gyári specifikációit, de sajnos el nem érte azokat. Olvasás és írás során is kb. 10 000 IOPS a különbség, lefelé. Sajnos emiatt nem is nagyon tudott eltávolodni a szintén TLC-s OCZ Trion 100-tól.
Az AS SSD beépített másolási tesztjéről érdemes tudni: ez a meghajtón belül másol; az ISO-teszt nagy ISO fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen. Itt is a 10 GB-os adatméretet alkalmaztuk, és szépen ki is mutatta a meghajtók sebessége közti eltéréseket. De még hogy! Ezek az értékek a videoszerkesztő, nagy adatcsomagokat mozgató felhasználóknak lehetnek hasznosabbak. Az elsőben nagyon jól, a másik kettőben meglehetősen gyengén muzsikált a tesztalany, látható, hogy a kis fájlokat nem szereti.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!