Philips A3.600
Az 5.1-ből sem maradhat ki az NXT, természetesen. Ugyanúgy könnyen installálható, PC-hez szánt rendszerről van szó, mint a kisebb Philips esetében. A szub jóval komolyabb, természetesen, kettős szélű membránnal felszerelve.
A dizájnról nehéz mit mondani, a szub jól néz ki, a szatellitek... ízlés kérdése, helytakarékosak, az biztos. Távirányítós modellről van szó, ráadásul külső érzékelővel, ez egy figyelmes dolog a Philips-től, oda helyezzük, ahová akarjuk, jelzi a be- és kikapcsolt állapotot és az aktív üzemmódot egyaránt.
"Igen, ezt már hallottam valahol" juthat eszébe annak, aki a 2.1-es Philips hangrendszere után beruházott egy 5.1-es változatra is. Érthető, de kissé dobozos hangzás. Az 5.1 a tér kitágítására való, nem pedig a bezárására... kevés a mélységérzet, szinte falszerűen vesz körbe minket a hang. Az "legalább" irányhatások nélkül érkezik, az NXT többek között a diffúz hangszórásra büszke, pedig az nem feltétlen erre való. Erősen középre helyezett a hang.
Frekvenciamenetét nézve már jobb a helyzet, bár a szubláda picit kevés ehhez a felhasználáshoz (felhangosítva ugyan érezni valamilyen basszust, de nem mondható rá, hogy tolakodó lenne). Középtartományból felfele nézve viszont elfogadható az eredmény. Csattogást, csörgést, ami a filmek oly fontos eleme, nehezen és kissé torzan ad vissza, összeesik a komplexitás alatt.
Ez a szett sajnos film alatt sem nyújt sokkal többet, mint 2.1-es társa a saját szerepkörében. Reméljük, egyszer majd beérik az NXT is, egyelőre a "klasszikus", dinamikus hangszórókat javasoljuk, ám leírni az NXT-t balgaság lenne.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!