Hirdetés

2.1-es hangfalak tesztje, 1. rész

A honi kínálat. A teljesség igényével. Első nekifutás. Hét darab 2.1-es hangfalrendszer fülrevételezése.

Altec Lansing XA3021


Kibont

Hirdetés

Szörnyen néz ki, ez tény. A kuka vagy bomba alakú mélysugárzóval és az oldsk00l mikrofon-szerű szatellitekkel biztosan valamilyen "technicista dizájt" szerettek volna kialakítani, de a lehető leggyengébb minőségű műanyagok és a túl kerek formák (nekünk) nem nagyon jönnek be.


Enola Gay megtette kötelességét..

Kétségtelen viszont, hogy a legjobban felszerelt, "felhasználóbarát" hangrendszer. A mélysugárzón, amely akár állítva, akár fektetve használható, két bemenet is van: a szokásos jack és ráadásként RCA.


Már majdnem a bőség zavara...

A dobozon látható "TV-GAMING-MUSI"? feliratnak maximálisan meg kíván felelni a gyártó, a bemenetek mellett kimenet és távirányító is megtalálható; az utóbbin ki- és bekapcsolási, hangerő-szabályzási illetve hangkép-korrekciós lehetőség található; ráadásként két fejhallgató-kimenetet is kapunk. Nagyon funkcionális.


Egyedülálló.

A szatellitek fémlábakon állnak, állítható a dőlésszögük, megfelelően stabilak. Előlapjuk a szokásos szürke műanyag. A hangszórók papírmembrános, szivacs-felfüggesztésű darabok, ránézésre a szatellitek meghajtói nem mehetnek elég magasra, túl laza a felfüggesztés.


Összességében igen jól használható, de nagyon kellemetlen megjelenésű rendszerről van szó.

Meghallgat

Lajkó Félix albuma kifejezetten furcsán szólal meg. Teljesen diffúz a hangszerek elhelyezkedése, viszont nem produkálja azt a magashiányt, mint az eddigi darabok. A gaming eq némi többletet ad a zenének, kár, hogy nem lehet tudni, melyik a flat beállítás. Ha nem produkálná ezt az összevisszaságot a hangszerek között, akkor egészen elfogadható lenne.
A St. Germain-nél a hang nyersessége dominál, kifejezetten eltúlzott felsőközepekkel, mindenféle finomság, részletezettség nélkül. Mindenhonnan szól a zene, nincs helye a hangszereknek, ez teljesen elveszi a realitásérzetet. A felsőközép erősen erőltetett, valószínűleg a teljes magashiány miatt nyúltak ehhez az eszközhöz a mérnökök.
Apocalyptica. A cselló mélyebb hangjai fájdalmasan gyengék, kopogós, olcsó benyomást keltenek. A közepeivel minden rendben, azt hiszem, a magasak kárára egészen jól megoldották a középátvitelt. Dinamikája a középtartományban jó, máshol viszont egész egyszerűen nem hallani elég hangot.
John Frusciante. Erő az van benne, bár nagyon hamar elkezd torzítani. Egész szobát betöltő hangzavart képes kelteni, azt hiszem, erre van tervezve.
Brahms címszó alatt a jegyzetemben annyi van, hogy "a szomszed bartokot hallgat". :)

Összegez


Na hogy tetszik?...

 

Nem komolyzenei felhasználásra szánták, ez a hangjából is kiderül. Játékra, tv-nézésre, házi hangosításra teljesen jó, legalábbis ha valaki együtt tud élni a designnal. Többet nehéz mondani róla, akinek ilyen felhasználásra kell, és fontos a távirányító és a kimenet, annak ez egy lehetséges választás, egyéb esetben ennyi pénzért már kaphatók jobb, finomabb darabok is.

Specifikál

Összteljesítmény: 40 W
Frekvenciaátvitel: 35 Hz-18kHz
Jel/zaj viszony @ 1 kHz: >76 dB
Keresztezési frekvencia: 150 Hz
THD: <0.2% @ -10 dB

Szatellitek

7 cm-es szélessávú meghajtó

 

Mélysugárzó

12.5 cm-es hosszúlöketű meghajtó

Ára: 24000 forint, kisker bruttó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények