Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Guitar14

    senior tag

    válasz MrPeekaboo #122249 üzenetére

    Köszi, hogy szóltál, a circularity tesztet elfelejtettem utána csinálni, előtte szerencsére csináltam.
    Itt az előtte:

    Utána: (jobb oldali a hall effektes)

    Összehasonlításképp itt egy teljesen gyári Series X kontroller:

    A circularity nem nagyon van meg ami igazából akkor baj ha pl. fel jobbra húzzuk akkor már 70%-os elmozdításra a kontroller 100%-nak érzékeli, vagyis a maradék 20% érzékelésen kívül van. Most Halo Infiniteztem vele kicsit, hát minimálisan észrevehető de ha az érzékenységet kicsit lejjebb viszem akkor már szerintem nem sokan állapítják ezt meg játék közben.

    És igen én is láttam azóta már, hogy vannak kék burkolatos analogok amikhez van driver board amit rá kell forrasztani, csak eléggé körülményes ott a művelet az áthidalásokkal.
    Itt a srác a videóban elmagyarázza jól őket:
    Jun Zeng's Hall Effect Sticks - PS5/Xbox Installation & Calibration

    Tisztán látás végett:
    Tehát a narancssárga burkolatosaknál:

    nincs meg a circularity ahogy a fentebbi ábrán is látható, a rajta található kis lyukakkal lehet kalibrálni de azzal csak a középállást, cserébe nem kell semmi extra dolgot ráforrasztgatni, csak simán rá kell forrasztani a régi helyére.

    A kék burkolatosoknál amelyikhez jár egy driver board amit rá kell forrasztani:

    itt is vannak kalibráló lyukacskák de a plusz lappal amit ha ráforrasztunk már digitálisan szétszerelés nélkül kalibrálhatjuk a középpontot, végállást és a circularityt.
    Szerintem az a kis lapocska kompatibilis a narancssárgával is de ezt ki kell majd próbálni.
    Ezek amikhez jár alaplap sokkal drágábbak is.

    Legközelebb olyan kéket rendelek ha valamelyik kontrollerrel majd gond lesz aztán későbbiekben azzal is beszámolok ha más nem előz meg addig. :)

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Új hozzászólás Aktív témák