Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz szasanyi #11340 üzenetére

    "És mi van akkor, ha egyben formázom, kvázi nem engedem a 100MB-os, a Rendszer számára fentartott... partíció létrehozását és úgy telepítek Win7 x64 oprendszert?"
    Az imént linkelt bejegyzésemben ott a válasz részletesebben

    "Illetve hogyan lehet kikapcsolni, de legalább korlátozni azt, hogy ne hozzon létre (azaz írjon az SSD-re) folyton, ha új program kerül telepítésre?"
    letiltod a windows-ban a rendszervisszaállítási pontok létrehozását, de ez esetben mindig legyen mentésed a rendszerről

    A TRIM megléte jó ha van, partícióeltolás meg kötelező, szóval ez nem a xarakodás kategóriája, ez tény. (lehet persze széllel szemben is pisálni...)

    Az a pár dolog, amit megemlítettem, az 1 perc alatt kivitelezhető., én sem vagyok híve részletesebb optimalizálásnak, viszont vannak olyan technikai dolgok SSD-k esetén, amit illik tudni/figyelembevenni...

    (Van olyan oldal, ahol úgy tesztelnek, hogy addig írják tele az SSD-t, amíg ki nem purcan. No ott már 500Tbyte feletti írás sem ritka ill. valamikor a közelmúltban már 1000TB-ot írtak valamelyik gyártó SSD-jére, mielőtt megdöglött. Ja és 64G-s SSD-kről van szó, szóval párszor tele kellett ekkora számok esetében írni..)

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák