Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz tpotyka #15467 üzenetére

    Amit még kiderítettem: ha ehhez a laptop kijelzőhöz (14 coloshoz) ajánlott képernyőméretet módosítom az ajánlott, alapértelmezett 150%-ról konkrétan 100%-ra, akkor nem rángatózik (legalábbis nem érzékelem). De a 125%-nál szintén problémás. A laptop használathoz viszont szükséges a 150%-os alapértelmezett, ennek állítása nem járható út.

    Miközben csak a képernyőaránnyal nem kimagyarázható ez az effekt zavar, hiszen a Win10-es gép szintén 14-es, aminél hasonló ajánlott beállítások és arányok voltak érvényesek, és képes volt az op.rsz. ezt a szimpla parancsot képernyő villódzás nélkül kivitelezni, futó programösszetételtől és -mennyiségtől függetlenül.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz tpotyka #15467 üzenetére

    Szia,

    Próbáltam reprodukálni (Edge több tabbel, Solidworks egy projekttel, Outlook, Spotify, Messenger, pár File Explorer ablak - laptop 125% scaling kijelző és extended monitor 100%-os scalinggel, ezen futnak az ablakok Spotify-t kivéve) de nem sikerült szerintem úgy ahogy nálad jelentkezett - nálam szépen "sorrendbe" rakja le, nem zavaróan az ablakokat. (23H2 béta jelen esetemben mondjuk.)

    Sajnos a skálázódás (képernyőméret) is megzavarhatja, a Windows ezt ritka rosszul kezeli több mint egy évtizede, nekem a munkahelyen is friss (!) programot kell emiatt 100% scaling mellett használnom HDPI-s kijelzőn különben szétcsúszna az egész felület...

    Grafikus driverek rendben vannak?

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák