Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Noddy #18080 üzenetére

    "Évente körülbelül 16 ezer új fajt fedeznek fel szerte a világon."

    "de az nyilvánvaló, hogy a 1,8 millió fajból 1,7 millió együtt egy bőröndben elfér."
    Értem én a példát, de biztos, hogy nem igaz az 1,7 millióra sem, az eddig fel nem fedezett feltételezett pár millióval kiegészülve meg főleg nem.

    "Maga a természettudomány is beszámol faj és egyedszám robbanásról (kambriumi)."
    Na ne viccelj. Az egyedszám robbanásnak rövid távon semmi köze a fajok számának növekedéséhez.

    "Azon nem gondolkodtál, hogy miért nincsenek 10 ezer éves fák?"
    Ja, értem. Ha egy 4800+ éves fa megdönti a 4400 évvel ezelőtti vízözön, ezzel a 6000 évvel ezelőtti teremtés elméletét, akkor az, hogy 10000 éve fa nincs, viszont már igazolja, de minimum nem cáfolja a 6000 évvel ezelőtti teremtés lehetőségét. Nem inkább az a csoda, hogy VAN 4800 éves fa, mint azon csodálkozni, hogy nincs 10000 éves?

    "de az eddig felfedezett és leírt dolgok nem mondanak ellent a Bibliának."
    Miben? Pl. a 6000 éves teremtésben ellentmondanak.

    "Ami a Bibliában egzaktként le van írva az egzakt, de ami nem, abból tényleg ne csináljunk egzakt adatokat."
    Mert a Bibliában leírtakból egzaktul levezethető, hogy kb. 6000 évvel ezelőtt volt a teremtés. Tehát akkor 6000 évvel ezelőtt volt a teremtés. Akik meg előtte éltek, azokkal mi van?

    Kínai? Persze. Csakhogy ott ma is mindennapos az az árvízi fenyegetettség, ami a mítoszban le van írva, és nem mellékesen semmi köze semmilyen általános emberi bűnhöz, de ez amúgy is . Ezzel szemben a folyók természetes, minden évben visszatérő áradásáról szól, és ezen probléma megoldásáról. Sokáig gátakkal akarták megfékezni a vizeket, nem sok sikerrel. Aztán Nagy Jü rájött, hogy csatornázni kell, ezzel levezetve, szétosztva a vizeket.

    (#18078) kymco
    Nézd, nem én akarom kiszámolni. Mások rengetegen megtették. Ráadásul amiből kiszámolták, azok konkrét születési időpontok, élettartamok. A zsidóknál ugye most van 5773.
    A zsidó időszámítás kezdete a világ teremtésének (pontosabban az ember teremtésének) időpontja: Kr. e. 3761. október 7. (tisri 1.), vasárnap, 11 óra 10 perc 20 másodperc. (Ezt az időpontot a héber hittudósok számították ki az Ószövetség alapján.) A teremtés meg ezelőtt volt pont öt nappal.

    De visszakanyarodunk oda, hogy mit is értelmezünk allegóriakánt, mit szó szerint. Te reformátusként egész mást, mint én nem reformátusként. És még néhány keresztény vagy önmagát kereszténynek mondó, de más keresztények által nem kereszténynek tekintett illetve ténylegesen rengeteg nem is keresztény csoportosulás van a Földön. Persze, mindenki magának tartja fent a kizárólagosságot az igazság birtoklásában, még ha magának is bemagyarázza akár, hogy de más is, végül mégis csak az van, hogy én és mi.

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18080 üzenetére

    " Ami a Bibliában egzaktként le van írva az egzakt, de ami nem, abból tényleg ne csináljunk egzakt adatokat."
    hát az a nagy helyzet, hogy elég egzaktul van leírva, hogy ki kinek a fiaként, annak hány éves korában született
    Jézustól ádámig visszamenőleg
    és akadnak olyan mindenre elszánt matadorok akik eléggé el nem ítélhető, de ugyanakkor egzakt módon össze is adogatták ezeket a számokat
    plusz 2013 ugye és így jött ki, hogy a durván 6000 éves az ember
    szted ezt akkor most hova tegyük?
    egzakt adat, vagy sem?
    (bár érdekességképpen azt is megjegyezném, hogy mit tesz isten elvtársak, a legrégebbi garatáltan emberi lelet (ötzi) nagyjából ugyanennyi...:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák