Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz cd930 #172 üzenetére

    Szia!

    Amennyire én tudom, nem javasolt villany mellett vinni. Szóval ha még csak tervben van a dolog, akkor jobb, ha csinálsz külön csatornát, amiben megy a TV meg a net. Ha nagy teljesítmény megy át a villany kábeleken, akkor még egymást is tudják zavarni. Írta valaki azt hiszem ezen a fórumon, hogy a nagy teljesítményű elektromos kemence bekapcsolása vágta haza a szerverét, mert egymás mellett ment a kettő elektromos vezetéke.

    Az árnyékolás elméletileg megoldaná a problémát, csak nagyon macerás, azért szokták csak cégeknél csinálni. Kell egy fém rack szekrény, aminek az alján beversz a földbe egy 10-15 centis réz tüskét, és összekötöd a kettőt. A rack szekrényben lesz a switch-ed, a switch panel-ek, amikbe meg bekötöd a kábeleidet fémből vannak, és szépen levezetik a földeléshez az árnyékolásból jövő áramot. Ha visszakeresel linkeltem be leírást hozzá jópár hozzászólással ezelőtt.

    Ha úgy érzed van energiád rá, akkor próbáld meg, én személy szerint inkább maradnék az UTP-nél és a külön vezetett gyenge elektromos kábeleknél az árnyékolás helyett. Jóval egyszerűbb, és nehezebb hibázni vele. Ha nagyon a jövőre készülsz, és nem sajnálod a pénzt rá, illetve amúgy is árnyékoltat akarsz, akkor meg lehet próbálni komolyabb kábeleket is [link]. Szerintem 10G-set érdemes venni, mondjuk cat7, cat6a, ilyesmik jók. Egyelőre durva áron vannak a 10g-s eszközök, de 10-20 éven belül elérhetőek lesznek, és a kábelek annyira nem drágák 200Ft/m vs 100Ft/m a sima cat6-hoz képest. Persze csak ha tényleg vacakolni akarsz az árnyékolással.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák