Hirdetés

Aktív témák

  • prmcsk

    addikt

    A pontozásos rendszerről...

    Lassan kilenc éve taposok itt. Pár száz üzletet megkötöttem eladóként, de inkább vevőként. Két hete tudtak átverni először. Olyan "emberke", aki 833 napos regisztrációval és 5 pirossal rendelkezett. Én még abban a hitben éltem, hogy egy bolt, egy pont. Joggal gondolhattam, hogy minimum 5 emberke sikeres visszajelzést adott róla. Ja, a nagy fauszt. Miután megszívtam, most már perfekt vagyok pontozásügyileg és ezért mondom:

    Tényleg csinálni kéne valamit ezzel a pontrendszerrel, mert az egy vicc, hogy 1k.-s és esetleg még tényleges üzletért, akár 5 pontot kaphat valaki a bizalmi indexéhez.
    Maradhat akár 5 részre osztva, csak mindegyikre 0,2 pontot kaphat, így kijönne a maximum 1 pötty.
    Jobban tükrözné a valós megbízhatóságot és a "csaló" szándékúnak is többet kellene dolgoznia, a kamu bizalomért.

    Még az is megfordult a fejemben, hogy "újonc, lelkes újonc" rangú, ne pontozhasson. Ő kaphat, csak nem adhat.
    Annyi türelem, mondandó és fáradozás nem lenne a sanda szándékúakban, hogy elérjék azt a rangot, ahol már csalhatnának. Értsük meg végre, hogy védekeznünk kell a sáskaként szaporodó mocskok ellen.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Aktív témák