Hirdetés

2018. október 17., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

PROHARDVER!

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3601) Ndruu válasza dh66e (#3600) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Hardverapró súgó ---> Értékelés menete »

Keresek típusú hirdetést nem lehet értékelni, tehát az eladó, akitől vetted, nem fog tudni téged értékelni. Ilyenkor azt lehet tenni, hogy ha az eladó meghirdette a terméket, akkor neked kell megkeresni az ő hirdetését és úgy értékelést kezdeményezni, vagy ha nem adta fel, akkor adjon fel egy hirdetést és úgy értékeld.

Harrrr!!!!

(#3602) dh66e válasza Ndruu (#3601) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Nagyon köszönöm a segítséget és az infót.
Az eladónak van fent hirdetése így ez nem gond csak én gondoltam úgy hogy így tudom lezárni a hirdetésemet.
Ennek van valami oka? Mármint hogy ebben a hirdetési típusban nem lehet pozitívan vagy negatívan értékelni hisz ennél az eshetőségnél kivitelezhetetlen hogy megkérjem az illetőt hogy adjon fel egy hirdetést.

(#3603) Ndruu válasza dh66e (#3602) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Szerint valami biztonsági oka van, hogy csak a vevő értékelhet.

Harrrr!!!!

(#3604) zoltan6 válasza Ndruu (#3603) üzenetére

zoltan6
(őstag)

csak ettől hiteltelenné válik az egész értékelősdi,hogy kamu hirdetést kell feladni azért hogy értékelni lehessen egymást.

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#3605) Ndruu válasza zoltan6 (#3604) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Ha van egy jó és kidolgozott ötleted, amivel ezt meg lehetne oldani, akkor nyugodtan írd le, esetleg küldd el a fejlesztőknek.

Harrrr!!!!

(#3606) dh66e válasza zoltan6 (#3604) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Jogos ezt át kellene gondolni.

(#3607) zoltan6 válasza Ndruu (#3605) üzenetére

zoltan6
(őstag)

nincs rá ötletem,de ez így akkor sem jó,a másik meg amikor valaki másodszorra akar értékelni,mert ismét vásárol ugyanannál az eladónál és nem tud értékelni,ilyenkor az van hogy megbeszélik hogy nyomjál rá egy másik hirdetésemre.ezt sem tartom egy normális megoldásnak.

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#3608) Ndruu válasza zoltan6 (#3607) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Erről nem tudtam, de most, hogy mondod, van rá egy ötletem.

Ha esetleg megadható lenne a hirdetésben egy legördülő menüben vagy csak egy sima beviteli mezőben a termék darabszáma, azzal talán kiküszöbölhető lenne ez a probléma.

Szerk.: Úgy látom tervben volt hasonló.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#3610) flymi

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudok hidetésnek adni UP-ot! Eztmostmiért?

Üzlethelyiségből pár apróság eladó, lehetőleg egyben! Érdeklődni privátban!

(#3611) essexboy válasza flymi (#3610) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Időzített UP-ot szeretnél beállítani? Vagy csak egyszeri UP nem működik? Kicsit részletesebben a bugreportos topicba írd meg a jelentésedet az ott található Téma tudnivalók szerint!

essexboy

(#3612) flymi válasza essexboy (#3611) üzenetére

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

sorry...

Üzlethelyiségből pár apróság eladó, lehetőleg egyben! Érdeklődni privátban!

(#3613) WindyJoe válasza Ndruu (#3605) üzenetére

WindyJoe
(fanatikus tag)

Rendkívül egyszerű...:
Az eladó kattint a terméknél az értékelés gombra, miután eladta a terméket, majd nem visszajelzést kap, hogy értékelhet, hanem a vevő tudja ezután értékelni, miután betesztelte a terméket, majd értékelhet az eladó is.

Tehát egyszerűsítve, a jelenlegi sorrend:
adásvétel -> vevő: értékel gomb -> eladó: visszajelez, hogy tényleg eladta -> értékelhetik egymást

Keresek hirdetésnél pedig a következő lenne:
adásvétel -> eladó: értékel gomb -> vevő: visszajelez, hogy valóban megvette egyúttal értékelheti is az eladót
vagy:
adásvétel -> eladó: értékel gomb -> vevő: visszajelez, hogy valóban megvette -> értékelhetik egymást
(Ez utóbbi fölöslegesnek tűnik, viszont sémára ugyan az, mint a jelenlegi sorrend.)

Nem tudok semmi olyat most hirtelen kitalálni, amivel jobban vissza lehetne élni ezzel a módszerrel, mint a sima eladásos hirdetés értékeléssel.

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#3614) james1

james1
(lelkes újonc)

sziasztok,kellene egy kis segítség.Nem birok belépni az oldalra,azt írja,hogy sikeres belépés rögtön továbbítunk :(( ..

(#3615) canniball válasza james1 (#3614) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

A sütiket próbáltad törölni?

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#3616) james1 válasza canniball (#3615) üzenetére

james1
(lelkes újonc)

nem, de azt hol kell???,

(#3617) james1 válasza james1 (#3616) üzenetére

james1
(lelkes újonc)

Köszi,megoldódott..

(#3618) essexboy válasza WindyJoe (#3613) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

És hogy azonosítanád a vevőt rendszer szinten?

essexboy

(#3619) canniball válasza essexboy (#3618) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Miért nem működhet ez ugyanúgy mint kínáló hirdetésnél? X keres valamit, én jelzem hogy nekem van olyan, leboltoljuk, majd eladóként indítom az értékelést (és innen ugyanaz mint kínál-nál).

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#3620) zuzmi87 válasza Ndruu (#3558) üzenetére

zuzmi87
(újonc)

Helló! Nem biztos,hogy jó helyre írók. A kérdésem 40 pozitív értékelésem van. Viszont a részletesbe össze adva 30 . Ez miért van? Üdv

(#3621) Ndruu válasza zuzmi87 (#3620) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Mert valaki nem jelölte be az értékelésnél a pontokat.
Ha például eladsz valamit és a vevőd az értékelésnél csak szöveges értékelést ír és nem pipálja be a válaszokat, akkor ezzel 5 pozitívot ad neked, ami hozzáíródik az összesített pontszámodhoz, de a részletesnél nem jelenik meg, hiszen nem válaszolt a kérdésekre ("Korrekt információt adott a termékről?", "A terméket az általa ígérteknek megfelelő állapotban adta át?", "A megígért időben kaptad meg a terméket?", "Megfelelő csomagolásban kaptad meg a terméket?", "Ha problémád/kérdésed adódott a termékkel kapcsolatban, segítőkész volt?").

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#3622) WindyJoe válasza essexboy (#3618) üzenetére

WindyJoe
(fanatikus tag)

Nem teljesen értem a kérdést, hiszen a vevő hirdet, hogy keres, az ő hirdetésére kattintanak, hogy értékelik, akkor ennél tovább hova kell valakit azonosítani?
Annyi a csavar benne, hogy keres típusú a hirdetés, tehát az a vevő, aki hirdet, neki jár a 2 pontos értékelés, az eladó aki kezdeményezi az értékelést neki 5-ös... Gondolom ennyit meg lehet oldani, ha már azt meg lehetett, hogy a keres típusúakat ne lehessen értékelni.

Nurdu: Ebben hol a logika?
Ha nem jelölt, akkor 0 pont, akkor minek van benne pozitívként az összesítésben?
Arról nem is beszélve, hogy ez az fekete-fehér dolog nem az igazi, értékelésnél, mert mi van ha nem volt teljesen zökkenőmentes pl a kommunikáció, de lezajlott az adásvétel és meg van a többi dologgal elégedve a vevő. Akkor sztem 99%-ban nem adnak emiatt egy feketét, viszont lehet, hogy néhányan pirosat sem adnak.
tehát nem annyira hibátlan ez a pontozórendszer, lehetne rajta mit csiszolni, bár így utólag már elég nehéz.
Ha már nem bit szinten van eltárolva, hogy piros v fekete, akkor legalább azt a "nem értékelt" pontot lehetne használni egy semleges értéknek...

[ Szerkesztve ]

(#3623) essexboy válasza WindyJoe (#3622) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Értem, csak jelenleg az a rendszer ami működik, azt teljesen át kellene alakítani, hogy lehessen használni a keresek típusú hirdetésekre. Előbb-utóbb megcsináljuk, csak nem most. :B

essexboy

(#3624) Barni22

Barni22
(kvázi-tag)

Hali.tudnátok nekem segíteni abban hogy tegnap értékeltem egy eladót,viszont az utolsó kérdésre véletlenül nem-el válaszoltam kitudnátok javítani igen-re ?Tito1986 a neve!köszi!!!

Barni

(#3625) essexboy válasza Barni22 (#3624) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Megcsináltam, de legközelebb a jelentéses rendszeren keresztül írd meg a problémát nekünk! :K

essexboy

(#3626) WindyJoe válasza essexboy (#3623) üzenetére

WindyJoe
(fanatikus tag)

Nem tudom programozásilag hogy oldottátok meg az értékelést, csak az elvet mondtam, hogy lehet keresre is...
Nyilván nem ez a legfontosabb megoldandó dolog. Pl. a csalók elleni komolyabb védekezés sokkal fontosabb lenne, mint hogy mz/x bugacpusztáról nem küldte időben a terméket és feketét kap rá...

(#3627) Barni22 válasza essexboy (#3625) üzenetére

Barni22
(kvázi-tag)

Köszönöm szépen!rendben :)

Barni

(#3628) toyone

toyone
(őstag)

Sziasztok.

Szeretnék AM1-es alaplapot és processzort hirdetni. De nincs ennek a foglalatnak külön kategóriája. Kérhetek?

Köszönöm

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3629) vittorio7

vittorio7
(őstag)

Sziasztok!

Nemrég vásároltam Neonoize™-tól egy DVD írót.

Én sikeresen értékeltem a vásárlást. De Ő nem tud engem értékelni vevőként. Mit lehet tenni?
(Akkor pont Archív volt a hirdetése, amikor én értékeltem Őt.)

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3630) essexboy válasza vittorio7 (#3629) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Mivel archív volt a hirdetése, ezért mikor te értékelted, akkor az egy jelentés formában jött be hozzánk, és mi engedtük, hogy értékeljed. Most Neonoize™ kolléga ezen hozzászólás második bekezdésében lévő útmutatás szerint értékeljen téged

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#3631) vittorio7 válasza essexboy (#3630) üzenetére

vittorio7
(őstag)

Köszönöm a segítséget. :R

(#3632) sljuby

sljuby
(újonc)

Tiszteletem!

Volt 4 pozitív értékelésem, mint vevő, vettem újabb 2 külön terméket, először lett plusz két pozitívom (tehát már 6 volt), most megnéztem, hogy a másik most vásárolt termék eladója is értékelt, de megint csak 4 van, pedig már 8 kellene legyen.
Nincs "világvége" hangulatom, csak érdeklődök. :DD

(#3633) Thunderzolee

Thunderzolee
(PH! addikt)

Üdv!

Érdeklődnék.
Most vettem észre, h a vásárlói értékeléseim közt valaki nem adott meg egy pontot.
A megállapodás szerint vette át a terméket?..........16 pont
Kifizette az előre egyeztetett árat?........................15 pont
:F

Viszont nem tudom ellenőrizni, h ki adott egyel kevesebbet, mert nem látom az értékeléseket. Vissza tudnátok keresni? Aztán írok privátot neki, gondolom nem tudta, h mind a kettőt be kellene jelölni, azt hihette, h vagy az egyiket, vagy a másikat lehet csak bejelölni. Szóval megírom neki privátban, egyeztetek vele, és majd a jelentés gombbal jelzem, h hová kellene még egy pontot beírni.
Ha kiderül, h direkt csinálta (de nem hiszem, h erről lenne szó), akkor viszont a neki adott értékelésem szeretném majd teljesen töröltetni.

Legközelebb meg majd igyekszem jobban figyelni, h ki hogyan értékelt. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3634) Hege1234

Hege1234
(őstag)

Sziasztok!

én már kb 2 hete nem érem el a hardverapro.hu-t (azt hittem karban tartás van)
mi tilthatja le ? (tableten, telefonon megy)

6 böngészővel próbáltam
tűzfal ki van kapcsolva
(cookie-t kéne törölnöm ?)

(#3635) Elvagyok

Elvagyok
(senior tag)

Sziasztok.Bejelentkezek szabályosan,el is fogadják,de a"Sikeres bejelentkezés,rögtön továbbítjuk" képernyő után nem jön elő a szokásos kép.Laci. :R

Soha többé ...

(#3636) sheep

sheep
(PH! addikt)

sziasztok,
lenne egy kérésem, nem tudom hogy megoldható-e:
a hardverapró hirdetései között a "játékvezérlő" szekcióban csak két kategória van, vezetékes és vezeték nélküli. Ezt szerintem még tovább lehetne bontani:
[link]

Tehát a kérdésem az, hogy szét lehetne-e szedni a kategóriákat nagyobb al-kategóriára:
-kormyányok
-joystickok
(esetleg kontrollerek, pc-konzol..)

Most gyakorlatilag ömlesztve van minden és sok idő végignézni az összes hirdetést. Szerintem megérné szétszedni, legalább kormány -joystick-kontroller szinten.
Köszönöm!

Privátra illik válaszolni...

(#3637) Elvagyok

Elvagyok
(senior tag)

Elvagyok
(fanatikus tag)

Sziasztok.Bejelentkezek szabályosan,el is fogadják,de a"Sikeres bejelentkezés,rögtön továbbítjuk" képernyő után nem jön elő a szokásos kép.Csak egy Régi oldalról tudok,a régi "Bejelentkezés" módon tudok Bejelentkezni.Laci. :R

Soha többé ...

(#3638) Elvagyok

Elvagyok
(senior tag)

Sziasztok.Az miért van hogy:1 Lassú a HA,2 csak a harmadik-negyedik egérkattintásra lép tovább a program?Laci. :R

Soha többé ...

(#3639) canniball válasza Elvagyok (#3637) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Töröld a sütiket!

(#3640) essexboy válasza sljuby (#3632) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Tiszteletem!

Nem lett törölve értékelése. Összesen két értékelés van a rendszerben amit Önről írtak, és Ön három értékelést írt másik felhasználókról. A különbség a kettő között azért van, mert Ön értékelte Gyuree91 eladót ezen hirdetés kapcsán, viszont Ő nem értékelte Önt vissza. Ha lenyitja a szövegesen is értékelték részt az Ön adatlapján, akkor láthatja melyik hirdetések kapcsán lett Ön értékelve, ahol még nem történt meg az értékelés, ott vegye fel az eladóval a kapcsolatot, lehet hogy elindította Ön az értékelést, de az eladó nem jelzett vissza, vagy egyszerűen a rendszer benyelte az értesítőt. Ilyen esetben a korábbi hozzászólásaimban leírtam, hogy milyen úton-módon tudják egymást értékelni.

Tisztelettel,

essexboy

(#3641) essexboy válasza Thunderzolee (#3633) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Szia!

Ennél a hirdetés értékelésénél, valószínűleg elfelejtette Peti N95 eladó a második kérdésre a rádiógombot bejelölni.

Korábbi értékelések, ahol nem jelölték be a rádiógombokat egyáltalán (amennyiben minden eladótól megszerzi a hozzájárulást, tudom módosítani ezeket az értékeléseket):
- Hirdetés Eladó: min4rt
- Hirdetés Eladó: princeblade
- Hirdetés Eladó: Hunyus

Üdv,

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#3642) DuplaZso

DuplaZso
(fanatikus tag)

Szervusztok !

Előre is elnézést kérek, ha rossz helyen kopogtatok vele, de a keresővel nem találtam alkalmasabbnak tűnő topikot.
Az új hardveraprón kezdeményezett, az eladó általi jóváhagyást illetve az ahhoz tartozó linkeket tartalmazó, rendszer által generált mailt kezdő balfék módjára kitöröltem. Van arra mód, hogy újat kapjak, vagy egyéb módszert kell kitalálni, hogy kölcsönös értékeléssel zárhassuk le a kótyavetyét ?
Ég a pofám, mint a Reichstag...

(#3643) essexboy válasza DuplaZso (#3642) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

(#3644) zoltan6 válasza DuplaZso (#3642) üzenetére

zoltan6
(őstag)

lehet az én vásárlómis így járt,mert én értékeltem 3 nappal ezelőtt,de vissza nem jött értékelés,modjuk annyira nem is izgat,mert van elég pontom.de az is érdekes hogy hol csak emailra jön értesítő,valamikor meg csak privátra.

(#3645) DuplaZso válasza essexboy (#3643) üzenetére

DuplaZso
(fanatikus tag)

Pöpec, köszi !

(#3646) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

A capslockos / felesleges írásjelet halmozó cím tiltása a kiemelt, fizetett hirdetésekre is vonatkozik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3647) BSanyo

BSanyo
(újonc)

Keresek egy illetékest, aki meg tudja mondani nekem miért nem lehet letörölni a már szükségtelen hirdetéseket és miért nem lehet az illetékest sem megtalálni!!!
Az oldal értesítést sem küld email-re, ha üzenetem van!
Rengeteg hibával rendelkezik ez az oldal, mert nagyon körülményesek bizonyos dolgok elintézése, van ami meg sem oldható.
A FELESLEGES HIRDETÉSEK MIATT TELE VAN SZEMÉTTEL A VILÁGHÁLÓ ÉS ARCHÍVÁLÁS UTÁN IS HÍVOGATJÁK AZ EMBERT!!!

Köszönöm annak aki megmagyarázza miért van ez!

(#3648) zoltan6 válasza BSanyo (#3647) üzenetére

zoltan6
(őstag)

azt én is díjaznám,ha az archivba nem lennének ott a több éves hirdetések.esetleg még a nav elkezd majd szimatolgatni 1-2 embernél.

(#3649) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)
LOGOUT blog

[link]

objektív kategóriák: m42 -> M42 (szabvány szerinti név)

szükség lenne egy Fuji X kategóriára az objektíveknél, mert beindult a topic.

:R

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) |Sony A 85 mm f1.4 Zeiss obi eladó https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3650) Ice&Lime

Ice&Lime
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak két javaslat lenne a hardverapróval kapcsolatban:

-hirdetéseknél a feladónál, felhasználó mellett legyenek is konkrétan megjelenítve a pontszámok, ne csak akkor ha rámegy a kurzor
-a felhasználó adatlapján jelenjen meg a szakmai hozzászólások száma is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.