Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #97544192

    törölt tag

    válasz balajti #9252 üzenetére

    Igen, az FSB-t is úgy kell állítani, hogy a RAM szorzót be tudjad állítani úgy, hogy a RAM-od 1600 MHz-en menjen. Nah most annyira nem értek a cuccodhoz, de először szépen lassan tornásszad fel, Auto feszek mellett, és a feszeket kövesd valami progival. Pl. ha van a giga lapodhoz EasyTune, akkor azzal. Nah meg a proci feszt CPU-Z-vel.

  • Pero

    senior tag

    válasz balajti #9252 üzenetére

    először kezd a szorzóemeléssel még tuning előtt nézd meg pl everesttel, vagy HW monitorral, hogy mennyi feszt kap a proci, azt állítsd be majd manuálisan a BIOSban.
    16,5 szorzóval megy 3,3on.
    ha ezt ki teszteled h stabil e Prime95el , én csak ezek után próbálkoznék a memókkal, de előre szólok, hogy AM3 elég finnyás a memókra.(figyelj h mennyi fesz kell a memóknak, mert az okozhat alapon is stabilitásbeli problémákat).amit a Ram-okról tudni kell, hogy az órajelük itt is a Host Clokból számolandó, tehát a 8as szorzó, jó.

    első körben ezekre figyelj, és fokozatosan húzd a procit.
    nem tudom mihez kell az OC, de C&Q-t lehet h bukod, mert sok lapnál szorzóemelésnél autó nem megy. kérdés h megéri e.

    Klarsa: ha 1600as memóban gondolkozol, alaphangon a lap 1333ra fogja beállítani. majd saját kezűleg kell a biosban beállítani 1:4es arányra, de figyeld h adj neki annyi feszt amit a memó kér, különben meg sem nyikkan a gép. én a Reapert venném mert azok szoktak menni AM3 alatt, nekem 2x1es 1600Platinumom volt és csak 1333 cl66618ként tudtam használni. Akármit csináltam nem ment 1600on, tekintve h majdnem u az a biosa a lapodnak, mint az enyémnek sanszos h a sima OCZ nem fog menni, bár nálam még nem járt Reaper:(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák