Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jablocskov

    tag

    válasz koncsik #3101 üzenetére

    Én a szlovák államfővel értek egyet, aki az orosz vakcináról mondta a következőket (a kínaira még fokozottabban igaz): " Az orosz vakcina alkalmazása nem bátorság megnyilvánulása vagy diplomáciai siker. Ezt inkább úgy lehet felfogni, mint lemondást az egészségügyben elfogadott szabályokról, amelyek szavatolják a biztonság legmagasabb követelményeinek betartását a polgárok számára."
    Az incidens, amiről beszélünk, ha valóban megtörtént, akkor nagyon súlyos eset, mindenképp alapos kivizsgálást igényelne. Ráadásul szerintem a rendelkezésre álló információk alapján közel sem egyértelmű, hogy mi okozhatta az alany halálát.
    A vakcina használatának felfüggesztése pedig igencsak indokolt lenne egy olyan vakcina esetében, aminek a harmadik fázisú hatásvizsgálatának eredményei még most sem ismertek, amit abban korcsoportban, amelyben a haláleset történt nem teszteltek. Az egész oltáskampány szempontjából lenne fontos tisztázni a történteket, mert ha még néhány ilyen eset előfordul, az alapjaiban ingathatja meg a vakcinákba vetett bizalmat.
    A legkellemetlenebb kérdés pedig az esettel kapcsolatban az, hogy meddig lehet elmenni azon az úton, hogy a politikai szempontok felülírják a szakmai és az ésszerűségi szempontokat.
    A perui példával csak szemléltetni akartam, hogy volt ahol jóval kisebb probléma miatt leállították az oltási folyamatot, a nagyon súlyos járványhelyzet ellenére is.
    A fórumon általában igyekszem közérthetően fogalmazni, mert ha azt írom, hogy Guillan-Barre-szindróma, akkor nem biztos, hogy mindenki azonnal tudni fogja miről is van szó. :)

Új hozzászólás Aktív témák