Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ninoka

    tag

    válasz MUŁĐER #188 üzenetére

    Heló mindenki! Olyan átalakítót nem tudtok véletlenül, ami a digitális (RCA) kimenetet átalakítja analóg 5.1 kimenetté. Nem nekem kell, hanem egy haveromnak, aki vett egy dvd lejátszót, de azon csak digitális kimenet van, amit vett hozzá 5.1 hangfalszettet azon pedig csak analóg bemenet.
    Ja, és mond valamit az a név nektek, hogy Sencor? Az egyik bolt honlapján láttam egy ilyen 5.1 hangfalszettet, 1 optikai, és 2 RCA bemenettel, beépített DTS dekóderrel és csak 29e pénz. Jó, nem nagy, mert csak 5x12W + 1x40, de nekem elég lenne. Csak számomra eléggé ismeretlen név, és nem akarok beleugrni valami hülyeségbe. Ha valaki ismeri, vagy esetleg van róla tapasztalata, írja már meg légyszi! köszi!

  • Ninoka

    tag

    Szerintetek max. milyen hosszú optikai vagy koax kábelt lehet használni a digitális jel átvitelre? Gondolom ennek van valami határa.

  • Ninoka

    tag

    A múlthéten vettem egy Yamada DH8800 -as hangfalszettet. Elsőre nagyon szinpatikus volt, baromi nehéz doboz, aztán amikor kibontottam, akkor láttam, hogy elég igényes dologról van szó. Minden egyesével becsomagolva, leragasztva, stb. A mélyláda nagyon igényes, és a hangszórók is szépek, egyedül a vezérlőegység igénytelen, valahogy nem illik az egészhez. Összekötöttem, mindent elrendeztem, és jött a próba. Hát elég nagy csalódás. A mély szépen szól, de a kis hangszóróknak nagyon gagyi hangja van, és én kicsit keveslem belőle a magasat. Van benne beépített mély és magas hangszín szabályzó, de az is kevés. Előtte egy Orion hangfalszett volt itt kölcsön, és állítom, hogy az szebben szólt, és fele ennyibe sem került. Aztán elég nagy csalódás volt a kijelzője is. Elég sok mindent lehet állítani a masinán, és a kijelző ki is ír mindent, csak egy bibi van vele. Az, hogy ha kikapcsolom a távirányítóval, akkor ott villog egy nagy Yamada felirat, amitől nem lehet aludni. De a gyárban erre már gondoltak, ugyanis távirányítóról ki lehet kapcsolni a kijelző féynét (mielőtt kikapcsolnád a power gombbal), és akkor nem villog. Ezzel meg csak az a baj, hogy elfelejtettek rá stand by LED-et tenni, így ha kikapcsolod a kijelzőt, akkor csak tippelhetsz, hogy vajon most kikapcsoltad az erősítőt, vagy sem. Nekem pl a múltkor bekapcsolva maradt egész éjszaka. A távirányítóval pedig eléggé célozni kell, így nem nehéz bekapcsolva hagyni. A másik még ami nem tetszik benne, hogy ha a távirányítóval kapcsolom ki, akkor is melegszik a hűtőborda a hátulján, amiből az következik, hogy az erősítője nem kapcsol ki teljesen. Csak tudnám, hogy akkor mit kapcsol ki a távirányító ...?
    Ha pontozni kellene egy tizes listán, akkor max. 6 pont. Szépnek szép, elég sok mindent lehet rajta állítani, van analóg és digitális bemenete is, adnak hozzá 5.1/2.0 RCA kábeleket, optikai kábelt, és egy RCA-t a digitális bemenethez is. A távirányítóról szinte mindent lehet vezérelni, és azámomra nagyon praktikus, hogy a távirányító vevője, és a kijelző nem a mélyládában van, hanem egy külön kis egységben,amit fel lehet tenni a tv tetejére, így a mélyládát el lehet tenni ''bárhova'', hogy ne legyen útban.
    Ha valaki ilyet szeretne venni, akkor javaslom előbb halgassa meg, hogy szól (ha teheti),és aztán döntse el, hogy megveszi e, mert a megadott paraméterek alapján én speciel többet vártam tőle.

    [Szerkesztve]

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #211 üzenetére

    Igazából az lenne a legjobb, ha ki tudnád próbálni őket, és összehasonlítani. MIvel mindenkinek más az elvárása a hangzással kapcsolatban, így hiába is mondja neked valaki, hogy nagyon klassz , lehet, hogy ha meghallod akkor nem fog tetszeni. Én egy Yamada H8800-ast vettem, de ha meghallgathattam volna előtte, akkor valószínűleg nem veszem meg. Pedig a megadott paraméterek alapján nem tűnt rossznak. Előtte még egy Sencor-t nézegettem ami jóval olcsóbb volt, lehet, hogy azzal jobban jártam volna. Bár ki tudja, azt sem hallgattam meg. Egyébként a beépített dekóder kicsit megdobja az árát, úgyhogy kérdés, hogy egyáltalán szükséges e, hogy legyen benne? Nekem pl fontos volt, mert a dvd lejátszómon nincs analóg 5.1 kiemnet. De el kell mondanom, hogy nálam összehasonlítva a számítógépen és a dvd lejátszón nézett filmet, ég és föld a különbség (mármint a térhangzás terén)! Én pl rákötöttem az erősítőre a tv-t is, és vannak olyan filmek, amelyek rendesen térhatásúan szólnak, mintha 5.1 lenne, pedig a tv csak simán a sztereó bemenetre csatlakozik. Gondolom van benne valami kütyü, ami szétválasztja a hangokat, és ha beszélnek, akkor az ugyanúgy a centerből jön, a zajok a hátsó hangszórókbók, stb... Szerény tapasztalatom szerint ezek a hangfalrendszerek nem az igaziak zenehallgatásra, inkább csak filmnézésre, vagy játékhoz, de az is akkor a legélvezetesebb, ha hangosan szól. Hogy a csipogónak van e jelentősége, ezt döntse el a füled. Az enyémben van csipogó, de mégsem az igazi, legalábbis nekem hiányzik belőle a magas, pedig az adatok alapján 35 Hz - 20 kHz a frekvenciatartománya. Előtte kölcsön volt nálam egy Orion hangfalszett, amiben nem volt csipogó, és mégis szebben szólt benne a magas. Van itthon két csipogóm, majd kipróbálom, hogy ha azt rákötöm még, akkor jobb lesz e, de még nem jutottam el odáig. Lehet, hogy az erősító eleve ki sem ad olyan magas hangot, hogy azt rendesen megszólaltassa. Mélyet biztosan nem ad ki, mert nekem nagyon dobozhangúnak túntek a kishangfalak, és rákötöttem a nagyhangfalaimat, de azzal sem jött belőle mély, tehát már eleve az erősítőben le van választva róla a mély:( Pedig jó lett volna, mert ha így normálisan szólt volna, akkor vettem volna hozzá normális hangfalakat. így már csak egy esély maradt, megbuherálni az erősítőjét, már ha egyáltalán lehet, és nem valami szoftveresen vezérelt kütyüről van szó.
    Szóval szerintem ne hallgass senkire, ha teheted menj el egy boltba, vagy valakihez akinek ilyen hangfala van, és hallgasd meg nála, hogy milyen a hangzása, tetszik e neked, és csak akkor vedd meg, különben úgy járhatsz mint én....

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #213 üzenetére

    Hát igen, elég nagy gond, hogy ezeket a hangfalakat nem lehet kipróbálni. Az lenne a legjobb, ha találnál a közeledben valakit, akinek van ilyen Midiland, és nála ki tudnád próbálni. Csak sajnos kevesen látogatják a fórumot, így tőlük nem nagyon kapsz infót. Általában mindenki tanácsot kér a vásárláshoz, aztán meg ha már megvette, akkor minek írogasson ide....
    Attól, hogy valami olcsó, még nem biztos, hogy rosszabb, mint a másik. Olvastam itt olyan 80-100 ezer Ft-os szettekről, amelyeknek olyan hibáik vannak, hogy csak ámultam, hogy, ilyen létezik. Én a Yamadát 48 ezerért vettem, de ennek is vannak olyan hibái, hogy elképesztő. Pl ha kikapcsolom a kijelzőjét, hogy ne világítson, és aztán kikapcsolom a power gombbal a távirányítóval, akkor ha sokáig így van, néha nem lehet újra visszakapcsolni, csak ha kikapcsolom a hátulján a hálózati kapcsolóval is. Vagy pl ha sokáig le van némítva, akkor néha nem lehet utána visszatenni a hangot, csak szintén a hálózati kapcsoló ki-bekapcsolásával. Jó, ez csak egyszer fordult elő, de ennyi pénzért nyilván nem ezt várja az ember. Szóval, lehet, hogy egy olcsóbbal sem lenne több bajod. Az mondjuk kétségtelen, hogy ez a hangfal nem búg, nem pattog, és nem is rezonál be, nagyon szépen szól benne a mély.
    Az asztali lejátszón van analóg 5.1 kiemenet (6 RCA dugó)? Mert ha nincs, akkor a Genius-t már el is felejtheted, hogy azt rákötöd. Én először egy Sencor-t nézegettem, az 26 ezer lett volna, és van benne dekóder. A másik pedig a Genius. Mivel árban nem igen van különbség, így a Sencor mellett döntöttem volna, ha nem látok meg egy másik hangfalat, ami nagyon megtetszett a praktikussága miatt. Ez a Jazz 9940B volt, beépített dekóderrel, de ezt sajnos nem tudtak már hozni. Aztán a végén bevállaltam ezt a yamada-t.
    Igazából nélad is az a helyzet, hogy vagy meghallgatod a Genius-t, és ha tetszik akkor megveszed, vagy bevállalod a MidiLand-et,és lehet, hogy baromi jó lesz, de lehet, hogy csalódás...... 50-50%. :)

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #215 üzenetére

    Heló!

    Megnéztem a linket, de már nem nagyon van időm írni. Elég érdekes egy szerkezet. Abban a ''központi egységben'' amiben a kijelző is van, gyakorlatilag csak a dekóder van benne, meg a kijelző. A Zoran chip elég jó, valószínűleg az jó vétel lenne. Nekem amúgy külsőre nem tetszik túlzottan, de hát nem ez a lényeg. Viszont érdekes volt számomra, hogy ezen nincs analóg .1 bemenet. Viszont ami teszik, az, hogy ennek a szatelitekhez is megy mélyhang, még ha nem is annyira mély mint a szubhoz, de legalább 70 Hz-től, így ha később jobb hangszórókat akarsz hozzá, akkor lecserélheted őket. Én hiába cserélném le az enyémet, akkor is csak közép és magas hangok szólnának belőle, mert eleve ki sem megy a mélyhang ezekre a kimenetekre. Nekem az sem tetszik ebben a midiland-ben, hogy túl nagy az a kijelzős egység.Persze ha van hely, akkor nem gond:) Gyakorlatilag a yamada-nál is így van megoldva a dolog, azzal a különbséggel, hogy nálam csak a kijelző van benne, meg a távirányítónak a vevő része, a dekóder viszont a mélyládában van. A távirányítója az viszont elég gagyinak tűnik, főleg azokkal a színes gombokkal. Azt nem mondom, hogy a yamada-nak szép,de legalább fekete/szürke. És azt sem értem, hogy azzal pár gombbal, hogyan lehet annyi mindent állítani. Mert elég sok minden fel volt sorolva ami a távirányítóról vezérelhető, viszont alig van rajta gomb.
    A teljesítménye az elég jónak tűnik, főleg a 100W-os mély. Az enyém csak 70W-os de még nem tudtam felvenni olyan hangosra, hogy hallhatóan torzítson. Előbb rezonál be a lakásban a bútor.
    Visszatérve a dekóderre: Ha neked nincs analóg 5.1 kimenet a dvd lejátszón, akkor mindenképp dekóderes erősítő kell, vagy egy külön dekóder. Ez utóbbi viszont sokkal drágább. De én nem akarlak rábeszélni semmire. Most viszont rohannom kell.
    Hali!

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #217 üzenetére

    Nincsmit.
    Majd kipróbálom a hétvégén, hogy ha rákötök az enyémre még egy csipogót, akkor változik e valami. Mert most annyira nem jön belőle magas hang, hogy ha a winamp equalizerén a legmagasabb hanghoz tartozó csúszkát mozgatom, akkor szinte semmi sem változik. Amásik erősítőmmel (egy sima sztereó) viszont elég jól észrevehető.

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #217 üzenetére

    Hali!

    Felejtsd el a csipogókat. Képzeld, tegnap rákötöttem pluszban még egy-egy csipogót a hangszórókra. Még anno vettem két piezo magassugárzót a nagyhangfalaimhoz, mert annak sem voltam megelégedve a magashangjaival. Most pedig leszedtem róla, és áttettem a két front sugárzóra. Hát besz@rás. Így már nagyon OK a dolog! Ha ilyen lett volna, egy szavam sem lett volna. Gyönyörűen szól. Majd veszek még hármat, a két a hátsó és a center mellé is kell egy-egy darab. És ha jól emlékszem, akkor nem is volt drága, mert ezer Ft alatt volt az ára. Remélem kapok még ugyanilyet, hogy legalább egyforma legyen. De ha nem,akkor lehet, hogy veszek öt egyformát.
    Egyébként van mind az öt hangfalban csipogó, de mintha nem is lenne, gyakorlatilag nem jön belőle magas hang. Pedig azt írták, hogy ''kristálytiszta hangzás édekében'' tettek mind az ötbe. De hát ezek után az is lehet, hogy ha a sima hangszórókat kicserélném valami jobbra, akkor az is szebben szólna. Lehet, hogy egy próbát megérne.......

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #220 üzenetére

    Heló!

    Nem, sajnos a Yamada-hoz nem fából készültek a hangfalak, hanem műanyagból.:( Talán azért is van olyan doboz hangja. Ettől függetlenül a súlya megvan, mert nindegyik hangfal mágnesesen árnyékolt. De van rajtuk egy-egy reflex nyílás, ahol elméletileg a hangszóró mozgása miatt kijön a levegő. Aminek gyakorlatilag semmi értelme, mivel nem jön belőle mélyhang. Így a nyílás miatt csak mégjobban dobozhangja van. Egyedül a mélyláda van fából, de az elég jól sikerült, nincs is rá panasz.
    Nem biztos, hogy neked is kell a Midiland-hez csipogó. Lehet, hogy abban jobb hangszórók vannak, vagy éppen elég az amit szól. Nekem a yamada-n lehet szabályozni a mély és a magas hangot +/- 12 dB-t, és eddig mindig +12-n volt a nagas, de így sem szólt szépen. Amióta rákötöttem a csipogókat, azóta le van véve +2 dB-re, és így pont jó.
    Egyébként ezek nem sima mágneses hangszórók, hanem piezo magassugárzók. Ez azért jó, mert nem jelent plusz terhelést az erősítőnek, nem úgy, mint egy hagyományos magassugárzó.Ráadásul szerintem sokkal jobban szólnak.

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #225 üzenetére

    Ezek szerint nem bántad meg, hogy Genius-t vettél. Egyébként meg az összes is szett olyan, hogy a hátsó hangfalak sokkal butábban szólnak, mint a többi. Ez azért is van, mert általában ezeket filmekhez tervezték, és azokból a hangszórókból csak háttérzajok jönnek, amikhez nem kell komoly cucc. Jó neked, hogy a videoton hangfalakkal jobban szól! Nekem is van egy pár videoton hangfalam, de hiába kötöttem rá a Yamada 5.1-re, azzal sem szól jobban, mint a saját hangszórójával. És nem azért, mert a sajátjával olyan nagyon jól szól, hanem azért, mert maga az erősítő le van szabályozva. Mély hang csak a mélynyomóra megy, az összes többire csak magas meg közép.

  • Ninoka

    tag

    válasz McDogLess #230 üzenetére

    Köszi az infot! Nekem csak egy alaplapi hangkártya van, valami olcsó 7.1-es, talán azért nem olyan jó nálam sem. És a DVD-re is igaz ugyanez, ahogy te is írtad. Én viszont ritkán hallgatom a sz.gép hangját, mert nem szoktam játszani, vagy ha igen, akkor is fülhallgatóval. Inkább Csak DVD nézésre használom a hangfalszettet külön DVD lejátszóval. Végülis már kezdem megszokni a hangját:) Vettem mind az 5 szatelithez normális csipogót, és így már jó a DVD is. Csak a mély hangokat hiányolom még mindig egy kicsit. Egyébként nekem is lehet állítani a mély és a magas hangokat +/- 12 dB.

  • Ninoka

    tag

    válasz csizzah #380 üzenetére

    Nekem van egy ilyen eladó erősítőm, 30-ért odaadom. Egy éve vettem 50e körül. Van benne beépített AC3, Dolby ProLogic dekóder, úgyhogy van rajta digitális koax, és optikai bemenet is. Meg persze analóg 5.1, és sztereó bemenetek is. Ha érdekel téged (vagy bárki mást), privizz!

  • Ninoka

    tag

    válasz punish3r #389 üzenetére

    Jó kis cucc. Szerintem elég 2x1-es vagy 1,5-ös vezeték, még a 70-os csúcsteljesítményhez is 4 ohm-on. És mivel nem akarod kilóméterekre elvinni, így a hossza teljesen lényegtelen, főleg, hogy ha jó minőségű, és elég vastag kábelt veszel, ugyanis annak az ellenállása elhanyagolható a hangfalhoz képest. Ártani amúgy sem tud neki, max. csökken a hangszórókon leadott teljesítmény (vagyis picit halkabb lesz), ha túl vékony a vezeték, vagy ha túl nagy a vezeték ellenállása (mert túl hosszú. vagy rossz minőségű anyagból van).

  • Ninoka

    tag

    válasz punish3r #392 üzenetére

    Persze, nyugodtan megcsinálhatod. Miért is kellene mindegyiknek egyformának lennie? A hátsókhoz mindenképp több vezeték kell, mint pl a centerhez. De szerintem teljesen felesleges 2,5 négyzetmilimiméteres vezeték, az baromi vastag. Persze ha vastag a pénztárcád, akkor te tudod, de az már jóval drágább mint pl egy 1-es vagy 1,5-es kábel, és a teljesítmény nem indokolja ezt a vastag vezetéket. Nekem a 70/110-es hangfalakis csak 1 mm2-es kábellel vannak kivezetékelve, és tökéletesen működnek.

Új hozzászólás Aktív témák