Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Újabb Chieftec eresztés. Kicsit furcsán néztem, amikor feltűntek a Chieftec újabb 500-620 wattos tápjai. Ugye nemrég vitattuk meg a cikkben is bemutatott 500-as és 550-es Delta belű Chiefteceket. Hogy felfrissítsük, itt a link a hozzászólásomra, ahol a Delta belesekről vannak a képek [link].

    Az új tápsorozatban 500, 550 és 620 wattos modell van. Itt vannak a Kelly oldalán 500-[link], 550-[link], 620-[link]. Erős, modern jószágoknak tűnnek, három 12 voltos ággal. Sejthető, hogy egyforma felépítésűek. Van egy negyedik modell is, ami azért érdekes, mert modular [link]! A Kelly kódolása szerint DT jelzésűek, ez Deltára szokott utalni, de nézzük is akkor a beleket. Nálam az 560-as modular, és a 620-as sima kábeles járt.

    1. kép, modular [link], 620-as [link]. Ahogyan látható, egyforma felépítés, aminek a forrása a Sirtec. Szégyellem, de Sirtec belet még nem láttam, ezért lécci, okosítsatok ki, mennyiben más ez mint a korábbi deltás Chieftecek, és milyenek a tapasztalatok a Sirtec cuccaival. Nekem mindenesetre nem tetszenek ezek az alkatrésze fölé nyúló bordák, bár, ha jól látom, csak tekercsek vannak alattam, aminek ugye azért nem gáz, ha forr a környéke. Annyi látszik még, hogy a kimeneti oldal bordáján 3 alkatrész van.

    2. kép, modular [link], 620-as [link] – bemeneti oldalak. Nekem teljesen egyformának tűnnek, ugyanakkora a kondi is. A tekercs mögött két alkatrész van a bordán.

    3. kép modularból [link] – a bemeneti borda másik oldalán egészen öt mindenféle jó volt. A felső végében látható a szokásos Champion 6800 vezérlő, amiről csak életlen képet sikerül csinálnom (ismét voltam olyan barom, hogy a helyszínen nem ellenőriztem, hogy jók lettek-e :( ). Talán ez a kettő a legjobb, modularból [link] 620-asból - [link].

    4. kép [link] – a moduláris kábelek panelje. Szerintem korrektebb, mint a Tagan és az Enermax megoldása, de kíváncsian várom a véleményeteket.

    5. kép modular [link], 620-as [link] – kimeneti oldalak két szögből. Felépítésben ezek is egyformák. Amiben eltérést látok, és kicsit meglepő volt, az a 12-es ágak kivezetése. Ez a modular [link], és ez a 620-as [link]. Amint látható, az utóbbinak komolyabb a kábelezése. Ugyan nem látszik a képen rendesen, de a 620-asnál a +12V1 kötegei is be vannak kötve. Lehetséges, hogy a modularnál valahol a kábelek paneljén osztják tovább a 12-es ágakat, vagy hogy van ez?

    6. kép modular [link] - a kimeneti borda ezen oldalán is három alkatrész van. Ezek is diódapárok a kisebb melegedés miatt, mint az új FSP cuccoknál?

    7. kép modular [link] – a kimeneti oldal vezérlője (legalábbis szerintem). Gondolom, Ti, velem ellentétben, ebből a kis részletből is felismeritek.

    A mostani konzílium azért is érdekes, mert fLeSs vagy ilyen Sirteces, vagy Deltás belű Chieftecet fog venni az ítéletetek alapján. Tudásban alig volt köztük eltérés. Most egy 550-es Cooler Mastert mértem a Sirteces Chieftecek mellett, ami egy az egyben az 550-es, Deltás belű Chieftec. Nyavalyás 965-ös P4-hez adott i975-ös deszkában csak az egyik X1900 XT-t sikerül életre kelteni, így csak 350 W körüli maximumot tudtam kicsikarni, szégyellem is a pofámat kellően :D

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák