Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap nekiálltunk a teraszépítésnek. Az első fatelep ahol fát vettem aranyárban volt az áru. 106e köbmétere a fának. Elmentem inkább egy távolabbiba 95-ért. Arcom leszakad. Így is van sok ajánlatom amik 91.9-ről írtam és meg is nyertem de majd később jönnek. Sima bukta a különbség amit majd le kell nyelnem.
    Gyalulás és festés volt az emberem feladata amíg én a rögzítési pontokat alakítottam ki. A pillérből amit raktak le kellett flexelnem 4cm.-t mert az egész zsalukő és a vízszintes nem találkoztak egymással. Arcom nem rezdült amikor ez kiderült.
    Apámat elvittem az orvoshoz ahol ismét letoltak minket. Miért nem vittem még el tüdő CT.-re Aminek az az útja hogy tüdőgondozóba elmegyünk és ott adnak majd beutalót a CT.-re. Csak ezt a kisujjunkból szopjuk ki? Kaptunk egy beutalót a gondozóba mert ugye oda se csak úgy eshetünk oda. Apám öccse is nyugger ezért majd ő viszi el elvileg ma. Majd este hívom az öreget mi van vele.
    Mi remélem közel kerülünk ma a terasz befejezéséhez. Még van egy benti munkánk is itt. Kibontottak egy lépcsőt aminek a helyét le kell zárni úgy hogy az járható legyen.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük a kis terasz építését. WPC került rá. Majd ma lefotózom mert egy pár órás munkára vissza kell mennünk. Kibontottak egy lépcsőt és a nyílást be kell zárnunk. Ezzel be is fejeztük az itteni munkánkat.
    Hazafelé Röfinél erős fémes súrlódást hallatta magát jobb hátulról fékezés közben. Úgy gondolom a fékpofák nullára írták magukat. Ma sietek haza és szétszedem. Ha valóban ez a helyzet akkor elgurulok kedvenc autósboltunkba venni hozzá alkatrészt és megjavítom. Másik lehetőség hogy kinyúvadt a kerékcsapágy. Egykutya mert azt is javítani kell. Még jó sok kilométert meg kell tennem Röfivel ezért nem hagyhatom hogy széthulljon.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap megcsináltuk a lépcsőfeljáró kizárását. Még délelőtt végeztünk vele és ezért délután tudtam autót szerelni.
    Teraszról pár kép. 1
    2
    3
    Kiderült hogy Röfinek a fékpofatartó stift törött el és emiatt a pofát a feszítőrugó nekihúzta a dob oldalának. Vettem egy készletet 3 rugóért és pótoltam. Sajnos tudatlanságomban úgy vettem le a kerékagy anyáját ami 4db.-ból áll hogy a rögzítőfüleket előtte kihajtottam. Ma le kell mennem és újra szétszedni mert össze kell állítani a meneteket és visszahajtogatni a rögzítőfüleket majd egyben feltekerni a tengelyre. ilyen Persze azonnalra nem kapható ezért meg kell próbálnom a régit megmenteni.
    Reggel 8-ra megyek a fogászatra hogy befejezzék a foghúzásomat. Kivésik a gyökeret amit bent hagytak. Öröm és boldogság.... :(
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap durván indult a nap. A fogorvos 20 percen át véste a 3 gyökérdarabot. Teljesen szétcseszte az álkapcsomat mire ki tudta szedni. Inplantot kellett betennie és úgy összevarnia hogy ne legyen ott egy gödör . Mit mondjak nem ez volt a legvidámabb reggelem az életemben. :(
    Annyira leamortizált hogy délig le kellett dőlnöm hogy összevakarjam magamat. Délután lementem és Röfit szerelgettem. Kiderült hogy a csapágy is megsínylette ezt a fékpofabiztosító csap eltörését. Majd hétfőn meglátom hogy viselkedik de lehet azt is cserélnem kell. Akkor ha cserélek akkor komplett aggyal fogom amiben gyárilag benne van mert nem tudom ki tudom e operálni belőle a csapágyat. Majd alakul.
    Ma közösen megyünk Adriért Pestre. Délelőtt off.
    Délután még pihengetek hogy hétfőre rendben legyen a fejem.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap a délelőttünk elszaladt mert Adriért voltunk Pesten. Előtte a szokásos én misén gyermekek és szerelmem apámnál. Az öreg imádja az unokáit és a rosszaságok is szeretik az öreget mert nála mindent lehet. Meghatódva hallgatta Kati félévi bizijét. Olvasást kell gyakorolni de azon felül minden vagy dicséret vagy kiemelkedő.
    Ma nem dolgozunk mert nem jött meg a szigetelés unokatesómékhoz. A trapézlemez ott van már amit holnap felrakunk. Teljesen ellenkezik az elveimmel de inkább mi csináljuk meg mint a család eltolja.
    Lesz egy kis mi időnk szerelmemmel. Elmegyünk egy autós sütizésre T.bányára kettesben.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel felkísértem Katit a suliba de gyanús volt hogy senkivel nem találkozunk. Kiderült hogy tanítási szünet volt amit katica és szerelmem is elfelejtett. Sétáltunk egy jót a reggeli hűvösben.
    Mónikám elvitte Röfivel Sárit és Boldit oviba és hazaérve mondta hogy nem jó a kerék. Valami reszel főleg kanyarban. Délután szét kellett szednem és komplett ki kellett cserélnem az agyat mert a csapágynak nem volt már oldaltartása a kopás miatt. 29e volt az agy. 11-ért lett volna külön csapágy de teljesen esélytelen volt kinyomni az agyból annyira be volt már gyógyulva.
    Délelőtt elmentünk egy autós cukrászdázásra szerelmemmel. Közben Adri vigyázott Katicára itthon. Amolyan randiféle volt kettesben. Szuper volt a süti és ittunk egy kávét is.
    Ma reggel 8-ra viszem apámat tüdőgondozóba vizsgálatra. Csak ha hazafuvaroztam tudok menni dolgozni. Lemezfedést készítünk jobb híján.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel elvittem apámat és a nagynénémet tüdőgondozóba. 2x röntgenezték meg és 1 hónap múlva megismétlik. Utána kap beutalót CT.-re. Hazafuvaroztam őket és mentem dolgozni. Felraktuk a cserepes lemez táblákat és az egyik oldalát leszegtük. Ilyet se vállalok többet. Itt ingyen felrakjuk mert rokon de ez pont elég volt ahhoz hogy megerősítsen abban hogy ezt nekünk nem kell erőltetni. Ma nem megyünk mert emberem újra nekifut a kresszvizsgának.
    Még reggel mesélte Mónikám hogy az óvónéni ment haza amikor beértek az oviba mert hőemelkedése volt. Délutánra kiderült hogy Covidos ezért az egész méhecske csoport karanténba került. HURRÁ! Pont 1 napot mentek a rosszaságok és jövő hét végéig off. Katica mint kontakt kontaktja marad két napot hogy megnézzük lesz e vele valami és péntektől újra mehet isibe. nagyon sajnálja. Első fél évben 5 órája volt amikor hiányzott a hagyatéki tárgyalás miatt de minden nap volt. Imád suliba járni ezért ez neki egy komoly csapás.
    Mindig szarik valamit a kutya nekünk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap semmi nem történt velünk. Ki sem mozdultunk a lakásból csak szerelmem ment el vásárolni.
    Adrira rá kellett ijeszteni hogy végre felhagyjon ezzel az idióta fűevéssel. Leesett 38 kilóra amikor a normál súlya 51 lenne. Ultimátumot kapott hogy ha nem hízik vissza legalább 45-re akkor irány a kórház és majd ott kényszertáplálással felhozzák. Még ezen is idegeskednie kellett anyának hogy nem hajlandó enni. Apja is ultimátumot adott neki ha nincs normális súly akkor nincs nyaralás.
    Ma befejezzük a lemezelést és összetakarítunk a padláson. Remélem megjön a szigetelés és neki tudunk állni annak is.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük a lemezelés és nekiálltunk a szigetelésnek. Ma be kell fejeznünk mert hétfőn máshová kell mennünk dolgozni. Egy tetőfelújításnak állunk neki amit a tesók tavaly összehánytak.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egész korán befejeztük a padlás szigetelését. Ilyet se fogunk sűrűen vállalni. Készítettem képet a lemezelésről. [kép] Ezért nem kértem pénzt. Kipróbáltuk és kerülni fogjuk.
    Ma varratszedésre megyek. Biztosan egy vidám élmény lesz ez is.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel varratszedésnél nem kímélték a fejemet. Meglehetősen fájt de legalább gyorsan véget ért. Még délelőtt gyártottam szerződést a következő munkához mára. Összefutok a tulajjal hogy holnap hogy legyen a kezdés.
    Délután sétáltunk egy jót szerelmemmel. Elmentünk kenyérért apámnak. Még délután elpakoltunk a gyerekszobában. Ott ami volt! :Y :W
    Ma reggel apámhoz egyedül megyek mert a gyerekek karanténban vannak. Persze kutya sem ellenőrzi de betartjuk az előírásokat.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel misén megkaptuk a Balázs áldást a légúti betegségek ellen. Remélem a Covidra is véd. :D Apámnál csak rövid ideig voltam mert sietnem kellett a szerződéskötésre újabb munkámhoz. Ma kezdjük de olyan gyalázatos időt jósolnak a hétre hogy lehet csúszik az egész munka. Tetőfelújítás ahol elég gáz ha elázik a berendezés.
    Itthon semmi különös nem volt. Még délelőtt lementem szerelmemmel bepakolni mára a kocsiba és utána elmentünk sütizni egyet. Nem lehet leülni de hazahoztuk és a családdal közösen elfogyasztottuk.
    Ma fatelepen nyitunk és beugrok még tüzépre szegtömítő szalagot venni hogy csökkentsük az ázás esélyét. majd alakul.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel a fatelepen nyitottunk. Összeszedtük a cuccokat és kivittük a javítandó házhoz. Nagyon nem akartunk bontani még mert hol esett hol nem. A deszkát meggyalulta az emberem én pedig addig az alját kibontottam. Igazi építőipari szégyenfalas aljadék melóba futottunk bele. Gondoltam dokumentálom képekben. Srácoknak ez jött össze egyenességre
    Valamiért az összes szarufa fejjel lefelé lett beépítve. Lambériát semmi nem fogja.
    Semmilyen ellenléc nincs, ellenben "fasza" zsákfólia van. Mármint ameddig elért mert utána simán csak a cserép volt a szigetelésen.
    Tegnap addig értünk hogy a szarufa orrába besüllyesztettünk egy lécet amire a cseppentő lemezt rögzíteni tudtuk és megadta az egyenességet minden irányba. itt látszik mikor fogyott el a srácoknak a fóliája.
    Mi természetesen NEM követjük ezt a módszert. nyilván javítani vagyunk ott és ezért kell bontani mindent. Megjegyzem ez egy fél(!) éve készített munka amit az ország másik végéből hozott "szakik" készítettek.
    Mára és holnapra esőt ígértek ezért maradunk. Igazából a fő oka inkább az a maradásnak hogy tegnap meghúzódott a derekam ezért úgy mozgok mint a robotzsaru. Cserépbontás közben ez nem túl előnyös.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel felkísértem Katit a suliba hogy megnézzem a derekam hogy bírja a mozgást. Alakulgat de ma még semmi esetre sem megyünk.
    Egész nap csak pihentettem a derekamat hogy holnapra jó legyen.
    Ma elviszem Adrit vérvételre hogy kiderüljön a koplalás miatt nincs e valami probléma odabent és utána csak pihentetés.
    Tegnap felhívott az ember aki tartozik egy rakás pénzzel hogy mi a helyzet. Irigylem ezeket az embereket akik tartoznak de olyan természetességgel telefonálnak mintha mi sem történt volna. A pénz szó ki sem esett a száján, csak annyit mondott hogy ha majd lesz akkor szól. :((( No comment.
    Jó is lesz ha kicsit beáll a fagy mert a tetőjavításnál tele a naci hogy be fognak ázni. Legalább addig száraz idő lehetne amíg lefóliázunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel elvittem Adrit vérvételre ami kb negyed óra alatt megvolt és utána nem sok mindent csináltam. Derekamat pihentettem ami nagyon jól javul. Még délután segítettem egy keveset szerelmemnek pakolgatni hogy fel tudjon mosni de semmi komoly.
    Nagy dilemmában vagyok a mai nappal kapcsolatban. Ugyan csapadék nincs de a jeges szél nagyon fúj odakint. Nem tudom ebben az időben tudnánk e normálisan fóliázni. Ha nekiállunk a bontásnak egy részt muszáj lesz megcsinálni mert ázni fog a kecó amit senki nem akar. majd 6-kor megbeszélem az emberemmel mi legyen.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap a szél és a hideg miatt nem mentünk dolgozni de ma már menni fogunk. A szél is enyhült és napsütést ígértek. Bizonyos részt kitakarunk de csak annyiról szedhetjük le a cserepet amennyit vissza is tudunk fóliázni. Mondjuk ebben a hidegben biztosan hó esne és nem eső de azért ne kísértsük a sorsot.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap annyira nem volt vészes a hideg. Inkább a szél volt zavaró de a napsütés kárpótolt minket. Ahogy bontottuk a cserepet lefelé elénk tárult az a mérhetetlen szarság amivel megleptek minket az előző "szakik". Próbálom megérteni őket de nehezen megy. Úgy gondolom hogy maradék anyagokból készülhetett ez a munka 3 féle szigetelés volt a szarufák között. De abból sem jutott mindenhová mint ahogy a fóliából sem. Ellenlécről ne is beszéljünk mert sem ezen a részen sem a meredeken nincs! 1
    fal és szarufa találkozási pontja. Sarokban sehol szigetelés.
    Lapos és meredek rész közötti fordulópont. Sehol egy szál szigetelés.
    Ezeken a pontokon a kapcsolódás is kérdőjeles. Menet közben eszükbe jutott hogy egyel kevesebb szarufát hoztak ezért csináltak két méter feletti közt és a végeit a semmibe rögzítették. :Y :W Döbbenten állok ilyenkor és percekig nem térek magamhoz. Úgy kell megerősítenem hogy közben nem bonthatom szét. Elképesztő! Amolyan kiváltásféleségeket kellett bemasszíroznunk hogy a szarjukat kijavítsuk. Most a tulajdonos nénit idézem:- Tudtuk hogy nem jó de gondoltuk majd apránként kijavíttatjuk. :Y :F De legalább majdnem negyed árba került. nyilván már nem lesz annyira olcsó ha az én szakszerű javításomat kifizetik.
    ma nem megyünk mert emberem Valentin napi hétvégézik a csajával.
    Legalább be tudom szerezni ami még hiányzik anyag.
    Szerelmemék tegnap kiszabadulva a karanténból bevitték Csillaggal Adrit gyakszira és előtte vettek pár rucit minden gyereknek. Úgy nőnek mint a gomba. Ez az élet rendje...
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap a nagy bosszankodásban el is felejtettem lejegyezni hogy Boldi kapott levelet a GOKI.-ból Hogy előjegyezték műtétre. jan. 25.-én összeült a sebészek tanácsa és azt állapították meg hogy nincs mire várni. Állítólag 3 héttel előtte szólnak hogy pontosan melyik nap lesz a műtét. Tudtuk hogy eljön ez a pillanat de mégis nehéz. előjöttek az utolsó műtét alatt átéltek amik nem a kellemes élmények fiókjában van az agyamban. Mai napig van hogy felriadok éjszaka és Boldit keresem hogy minden rendben van e. Ez amíg élek el fog kísérni. :(
    Ma van Valentin nap ami számunkra olyan nap mint a többi mert minden nap erről szól nálunk. Sokat ölelgetem a kacsámat és ma sem fog ez másképp lenni. Se több se kevesebb ölelést és csókot nem fog kapni emiatt.
    Ma megyünk közösen Pestre Adriért. Reggel én kiszállok a templomnál és addig szerelmemék elmennek apámhoz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel mindannyian mentünk apámhoz és onnan Pestre. Én persze beültem misére mint mindig.
    hazaérve Adri készített nekünk Valentin napi minitortát. [kép]
    Lányok is rajzoltak nekünk ajit. Megzabálom őket! Sári nekem
    Katica szerelmemnek
    Kettesben az én Mónikámmal.
    Ennyit arról hogy nem ünnepeljük a Valentin napot. :DDD
    tegnap délután a mosógép centri közben habzott a tetején. Gyanús is volt már nekem napok óta mert jó régen nem volt már semmi baja. Visszakerestem a zónában és 2020.05.02 volt amikor utoljára a törött kerekével kellett foglalkozni. Most kiderült hogy a szivattyú szűrője volt totál eldugulva. Sajnos fotót nem készítettem róla. Bevallom az idejét nem tudom mikor pucoltam ki utoljára . Most ismét rendben van. :D Kár hogy manapság nem készítenek ilyen gépeket amik 25-30 év után is ilyen banális hibákat produkálnak csak. Emlékszem a hulladék Samsungra amivel ezer meg ezer probléma volt. :(

    Ma folytatjuk a vesszőfutásunkat a tetőjavításnál. még 2 nap lesz amíg bármivel találkozhatunk és érzésem szerint találkozni is fogunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egész jó időnk volt a tetőjavításhoz ami úgy néz ki mától megváltozik. Holnapra pedig esőt ígérnek az időjósok. Remélem nem jön be nekik mert esetleg beázhat a ház. Igyekszünk hogy ne így legyen de tetőbontásnál szokott eső lenni.
    Mára is jut pár gyöngyszem amit a szakik műveltek. Kúpozás apró kis mókocskákkal, kúpcseréprögzítő és mindenféle kúpalátét nélkül
    csendélet a fakockákból
    ki tudja a költő mire gondolhatott amikor tűszegezővel meg akarta oldani a véglemez elválását.
    Egyik oldalon már kész a végleges fóliázás és lécezés és a másik feléről is leszedtünk minden cserepet. Ma azt fogjuk átfóliázni és lécezni. Remélem délután még jut időnk a szegésre is. majd alakul.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap túljutottunk a bontásos részen és már csak építünk. Vagyis párhuzamosan építettünk is és ennek eredménye hogy már a szegésnél tartunk. Ha nem fog esni az eső akkor ma leszegünk mindent és talán a csatornát is fel tudjuk verni. Ha minden összejön akkor holnap befejezhetjük a javítási munkálatokat.
    Boldi nem ment oviba a héten mert nem jött ki a betegségből. Kénytelen volt személyesen megnézni a doktornő és duzzogva antibiotikumot adni neki.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap picit áztunk reggel de utána elviselhető lett az időjárás. Sikerült beszegnünk a házat és a lapos oldalra még a csatornát is fel tudtam tenni. 1
    2
    ma reggel a kisebb oldalon visszarakjuk az eredeti csatit és megcsináljuk az átszellőzés zárását és utána cserepezünk is. Ha minden jól megy akár még ma végezhetünk is. Mondjuk ehhez lesz egy két szava a fájós derekamnak is.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap pici túlóra árán de befejeztük. egyik oldala
    másik oldala
    A héten már pihizünk. Még ma telefonálok reggel a hétfői kezdés miatt. 3 csúcsfalat kell készítenünk fából de ha azt nem tudjuk kezdeni akkor bizony zsindelyeznünk kell. Sokáig húztam ezt a javítási munkát de az enyhe idő most akár nekünk is dolgozhat.
    Boldi még beteg és ráadásul a foga is jön ami miatt nem alszik rendesen. Sajnos szerelmem sem tud pihenni hanem virraszt vele. Minden tiszteletem az övé.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel közösen felsétáltunk Katicával az isibe és onnan át Sárival az oviba. Közösen vásároltunk. Vettem egy levegő elosztót és egy plusz tömlőt a szegbelövőknek. Még délelőtt kipakoltam az autóból a maradék anyagokat és azokat a gépeket amik nem kellenek majd hétfőre. Még délután elmentem Kati elé az isihez és így megvolt a 8000+ lépésem az egészségemhez. :DDD
    Ma délelőtt Bramacos online oktatófilmeket kell néznem mert élőben nincs fejtágítás. Esetleg majd ha annyira jó lesz az idő akkor lemegyünk kicsit a játszóra.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Hétvégén semmi nem történt velünk. Szombaton Bramac online akadémián vettem részt ahol pár új dolgot tanultam se semmi komoly. Tegnap pedig apámnál voltam mise után. Az öreg szemmel láthatóan jobban van.
    Ma csúcsfalakat megyünk készíteni fából.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap mind a 3 csúcsfal vázszerkezetét felállítottuk és ma rászórjuk az OSB.-t.
    Boldi ezen a héten sem megy mert még nem keveredett ki ebből a köhögéses nyavajából.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egész hamar befejeztük a csúcsfalakat. 2-kor már jöttünk is haza. Ma nem dolgozunk mert emberem ismét nekifut a kreszvizsgának. Talán negyedszer? :F Én délelőtt tárgyalni megyek mert hétfőtől Pestre járunk majd dolgozni. Könnyűszerkezetes házat fogunk állítani lapos tetővel.
    Elviszem tárgyalásra magammal szerelmemet és utána beülünk sütizni egyet.
    Délelőtt még Bramac akadémiázok is kicsit.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap felvittük a gyerekeket oviba és suliba majd bementünk szerelmemmel tárgyalni. Szegény a kocsiban üldögélt másfél órát amíg én mindent pontosítottam. Ezzel hogy hétfőn el kell kezdeni mindenképpen a munkát ezért a zsindelyezős projektem csúsztatni kell. Pár napot itthon leszek a családdal az emberemet meg kölcsön adom ennek a cégnek mert úgyis emberhiányban vannak.
    Tegnap miután elhoztuk az isiből és oviból a gyerekeket még lent maradtunk bicózni. Nagyon élvezték a rosszaságok.
    Már nagyon hiányzik mindenkinek a tavaszi napocska.
    Szerintem ma ugyanez lesz a program. Én délelőtt tágítom a fejemet és talán lemegyek kicsit pakolni hátfőre. Meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.

    szerk. Az emberem ismét megbukott kresszen. ;]

    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap semmi nem történt velünk. Családi életet éltem és délelőtt 2,5 órát néztem Bramacos fejtágítást. Voltak jó ötletek és voltak olyanok amit biztosan nem így fogunk elkészíteni ezek után sem.
    Ma beviszem Adrit gyakszira és ott maradok apámnál a zsindelyezéshez "csikókat" gyártani. Veszek szálvasat és levagdalom méretre majd meghajtogatom. Fúrok mindegyikre 3 lyukat és alapozóval lefestem.
    Adrit gyakorlatról elviszi az apja magához és vasárnap megyünk érte.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel Katit felvittem isibe de Sári egy olyan hisztit levert reggel hogy ő nem ment oviba. Érthetetlen az agyában ez a zárlat. Ez után egy órával mintha mi sem történt volna folytatja az életét. :F
    Én bevittem gyakszira Adrit és elmentem apámhoz készítettem pár db. csikót. Végül a két szál 6 méteres vasból 32db. jött ki. Remélem elég lesz mert nagyon macerás ezt a vacakot gyártani. Több órámba telt mire levagdaltam,kifurkáltam, meghajtogattam és végül lefestettem. [kép]
    Még el kellett volna mennem egy építőanyag kereskedésbe hogy együttműködési szerződést kössünk de ehhez már nem volt kedvem.
    Ma délelőtt még Bramcozom. Ezek a fiúk több órányi tananyagot forgattak le amit át kell néznem elejétől a végéig mert tesztek vannak amit azért nem árt ha jól töltünk ki. Még esetleg lemegyek a pincébe elkezdem összeszedni hétfőre a szerszámokat és gépeket.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap délelőtt oktatófilmet néztem és tesztet töltöttem. Szerintem ezt le is tudtam idénre. Még délelőtt lementem összepakolni a cuccomat hétfőre de nem tudtam a kocsiba is bepakolni mert költözködtek a házból és nem fértem volna ide én is az ajtóhoz. Majd ma ha hazaértünk Pestről.
    Mai napot le is írtam. Mise és utána Pest. Mindenki megy mert gyerekek papáznak.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap a délelőttünk teljesen elment a szokásos pesti járattal. Azért annyi energia még volt a gyerekekben hogy mielőtt hazaértünk volna lemostuk és kiporszívóztuk Csillagot. Már nagyon ráfért egy csutakolás mert elég retkes volt szegényke.
    Ma korán indulok munkába mert Pesten fogunk dolgozni pár hétig. Mivel annyi munka nem volt télen ezért megpróbálunk mást is csinálni. Egy könnyűszerkezetes hátakat építő cégnek dolgoztunk be tavaly is, de akkor még csak tetőket csináltunk neki és most megpróbálkozunk azzal hogy falakat is állítunk a tető előtt. Van ahol pedig csak falakat állítunk amik nagyon messze vannak. Meglátjuk mi lesz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap megkezdtük a munkát a szokásos káoszos első nappal. A régi falak nyomokban sem tartalmaznak merőlegest és a szint se lesz jó azt már látjuk. Az első talpgerenda anyagok délután 1-kor értek oda egy olyan autóval ami nem volt rakodós ezért kézzel kellett lepakolnunk egy nagyobb mennyiségű fát. És ma még jön egy adag. A szervezés csúcsa! Majd beköhögték hogy csak péntekre lesz falanyag. Ezt megvétóztam mert azért ne már. :((( Rá kell lépni a gázra mert elmehettem volna nyugodtan zsindelyezni ezzel az erővel.
    MA remélem körbeérünk a talpgerendával szintezéssel együtt.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap délelőtt nagy részén leraktuk a talpgerendát és kiszinteztük. Ma még foglalkoznunk kell a szintezéssel mert a tetejére rá kellett fejelni egy 5x20-as pallót amitől persze átalakult az egész szint. Még a reggeli órákban ezt le akarom tudni mert kiderült hogy az elejét is hizlalni kell. Nem hiszem el hogy ennek mindig így kell alakulnia ha egy régi házra építünk újat. :(
    Még délelőtt megjött a maradék anyagunk amit persze újra kézzel kellett lepakolnunk és behordanunk. Kellemesen elfáradtunk tőle. 2 napot szántam a talpgerendára amiből 3 lesz mert későn jött az anyag és menet közben találják ki hogy mi legyen és hogyan. Agyamat eldobom. :W
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már fél kettő óta fent vagyok. Megébredtem és nem tudtam visszaaludni. Persze már dolgoztam fejben és Boldira gondoltam mi lesz vele ma.
    Tegnap befejeztük a talpgerendát és a falakra csavaroztunk fel OSB.-t. Ma már állítunk. Volt segítségünk is. Plusz 3 fő akik ma is lesznek.
    Ma viszi Pestre szerelmem Boldit a GOKI.-ba kontrollra. nagy valószínűséggel meghatározzák nagyjából a műtét időpontját is. Meglátjuk mit mondanak.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Úgy áll a helyzetünk hogy ismét növekedett a nyomás Boldi szívecskéjében. Már 5.-el kezdődő az érték ami nagyon rossz és nem tűr halasztást a műtét. Júliusig valszeg túlesünk rajta. Gőzerővel keresik az időpontot de azért szerintem a pandémiát el akarják kerülni. Közben figyelnünk kell hogy nem e lesz fáradékony és étvágytalan. Ha ezek a jelek mutatkoznak akkor azonnal kórház! Így maradjunk nyugodtan.... :(
    Mi felállítottunk majdnem minden falat. Mára maradt 3 db komponens és némi OSB. lapozás. Azután állhatunk neki a födémnek. Nagyon el vagyok már fáradva. 3 órát autózok naponta és mellette még kimerít a munka is.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük a falállítást és le is burkoltuk az egyik oldalát. A tetejére rávágtuk az 1,5% lejtést amire a födémpallókat tesszük.
    Pár kép.utcafront
    hátsó rész
    felülről.
    Hétvégén pihi és erőgyűjtés jövő hétre.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap délelőtt újabb fejtágítás volt tesztkitöltéssel a végén. Délután elmentünk apámhoz és amíg én ott maradtam a gyerekekkel addig szerelmem Adrival elment pár ruhát venni maguknak.
    Ma reggel egyedül megyek misére és onnan beugrok pár percre apámhoz. Sokáig nem maradok mert kiderült hogy abból a csapatból akivel közösen állítottuk a falakat, aki csütörtökön már nem jött az koronás lett. Én pedig vastagon kontakt személy vagyok. :(
    Ma délután el kell mennem megnézni egy polikarbonátos munkát. Nem nagy szám de ha sikerül megegyezni akkor megcsináljuk. Itt helyben van, szóval csak becsületből készítjük el.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap semmi különös nem történt. Egyelőre mise lesz és apámnál maszkban voltunk mindketten + másfél méter távolságban. Egy 20 percecskét voltam csak ott. Semmit nem érzek magamon hogy lebetegednék.
    Délután még elmentem megnézni egy polikarbonátos munkát. Nagyjából meg is egyeztünk rá és pár héten belül meg is csináljuk.
    Ma fafödémet fogjuk elkészíteni a faházra.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tünetmentes vagyok. Tegnap nagyon lassan haladtunk. Azt prognosztizáltam hogy lazán elkészülünk a födémmel de túl sok idő ment el az anyag felszedésével és még egy panelcsere is lett amit mára halasztottunk. Szerintem nagyjából 9-ig végzünk. Akkorra ígérték hogy megjön a deszkázat amivel lefedjük. A mai és holnapi napunk van erre mert csak csütörtökön jön meg az attikafal anyaga.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap ismét megszívtuk. Egy akkora autóval küldték a deszkát ami nem tudott ráfordulni a nagykapura és letette ott az anyagot amíg beért. Kézzel kellett felszednünk ismét amibe kellemesen elfáradtunk. Próbálnánk lefaragni a hátrányunkból de egyelőre minden ellenünk van. Ezen az építkezésen minden nap jut valami finomság. Jó lesz ha már a héten befejezzük és elhúzunk a vérbe.
    Ma még deszkázunk és előkészülünk a holnapi attikafal építésre.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük a maradék deszkázást és előkészültünk ahhoz hogy a ma érkező attika falat fel tudjuk körbe csavarozni. Ehhez spicceket kellett vágni. Mai terv az hogy nagyjából végzünk ezzel a feladattal mert plusz 2 ember segítségünk lesz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap fent elkészültünk az attika fallal és mára már csak a két teraszrész feletti szerkezetépítés maradt. Mondjuk nem könnyíti meg a dolgunkat az eső. :(
    Tegnap este felhívott fél 8 környékén a Bramac termékfejlesztési igazgatója hogy nyertem egy szegbelövőt! :C :DD Töltögettem a teszteket és kihúzták a nevemet. ilyet nyertem. Ez volt a fődíj. :)) Úgyis szerettem volna egy akkus szegezőt a gázos és a levegős mellé.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük egy lazább napon ezt a melót. Vagyis még 1 napot és a végén 2 napot majd oda kell mennünk amikor úgy állnak a munkálatok.
    Ma autószerelést tervezek. Masnit azért nem lehet használni mert a bendix hol behúz, hol nem. ma kioperálom az önindítót és megnézem mit lehet tenni vele.
    Tegnap szerelmemék elvitték Adrit az apjához és hétfőn ő fogja majd hazahozni.
    Ma még el kell mennem egy munkát megnézni, és holnap egy másikat. Hétfőre is marad egy tárgyalásom.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap délelőtt autót szereltem. Kibányásztam a lehetetlen helyéről Masni önindítóját és mivel ilyen nehéz ügy volt inkább vettem egy újat hogy 1x kelljen csak mostanában foglalkoznom. A kép közepén. Árulkodó Magnetti Marelli felirat. Ezt is meg bírták oldani az Opel mérnökei. :DDD Nem ám a motor aljához közel előre tervezték volna hanem a motor mögé fentre.
    Délután mégsem kellett elmennem tárgyalni. Ma viszont mise után megyek Velencére megnézni egy felújítást. Addig apámnál ellesznek a gyerekek és az én Mónikám.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap mise után elmentünk megnézni egy munkát ahol egy papír falra kellett volna tetőt csinálni. Amíg nem látta statikus és tervező nem tervez rá valamit addig passzolom ezt a melót.
    Még délután el kellett volna mennem megnézni egy másikat is de vacak volt az idő ezért mára maradt.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap 3 munkát néztem meg itt helyben. Nem tudom lesz e bármelyikből valami. majd meglátjuk. Ebből mondjuk van egy kettő amit nem nagyon kívánok.
    Ma egy WPC.-s teraszt fogunk készíteni. Nagyjából ősszel előkészültünk már mindennek és most csak fel kell szórni a gerendákat és rá kell rögzíteni a burkolatot. Persze ilyenkor történhet meg bármi is ami hátráltat. Ma be is kell fejeznünk mert holnap egy polikarbonátozást kell megcsinálnunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Sajnos nem tudtuk tegnap befejezni a teraszépítést mert 1(!) db WPC.-vel kevesebbet rendeltek. :W Nem is mi lennénk ha ez nem így lett volna. Majd szombaton elmegyek és befejezem. Még körbe is kell szegni ami összességében úgy cirka 1 órás művelet.
    Ma polikarbonátozni fogunk fém vázra. Azt is be kell fejeznünk ma mert holnap elvileg Pestre kell visszaugranunk pár tábla OSB.-t felrakni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egy lazább napon megcsináltuk a polikarbonátozást. Szerencsénkre egy lakatos ember nagy precizitással készítette el a szerkezetet így könnyű dolgunk volt. ilyen lett
    Ma megyünk zsindelyezni. Eddig húztam halasztottam de tovább nem várhatunk. Ez kb egy hétig be fog tartani nekünk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap nekikezdtünk a átzsindelyezésnek. Időnk nagy részét az állványozás foglalta le de azért jutott idő még egy kis termelésre is. 1 Ma a tetőkibúvóig szeretnék eljutni . Ehhez le kell zsindelyezni a két kutyaólat is és úgy futtathatom át felette a fedést.
    Egy halvány ígéretem van arra hogy ma megkapom a nyeremény szegbelövőmet. :DD
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák