Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz Met #291 üzenetére

    Mik vannak rákötve? Csak a gép, vagy a monitor is? Ha csak a gép, és 420-as a tápod, elvileg elképzelhető a túlterhelés, de nem túl valószínű. Egy 420W-ot ténylegesen megevő gépnek igencsak izmosnak kell lennie! Mert ugye a gépben a fő fogyasztó a proci, meg a vga, a többi elvileg csak járulékosan ad hozzá néhányszor 10 W-ot. (itt nem a ventikre gondolok) . Namost egy izmosabb 3Ghz feletti prescott fogyaszt idle 50 W körül, terhelve, meg jól meghúzva 140W max, vga-ból egy x800 -as idle 40W, max 80-90 W-ot eszik, ha jól emléxem, de ehhez közeli értéken kell neki kraft! Egy átlagos gép többi egységének fogyasztását erősen fölébecsülve adjunk az értékekhez még 80 W-ot.

    Ha nem nyúlsz a géphez : 50+40+80 = 170W, ismét felkerekítve 200W-ot vehet le a tápról. Ez ugye a tápegység átalakítási vesztesége miatt 250 W felvett hálózati teljesítménynek felel meg.
    Ha játék közben max megy minden : 140+90+80 =310W, ami elvileg olyan 385W hálózati felvett teljesítménynek felel meg.
    Szerintem nem maxon, játék esetén tesztelted, hogy bírja-e az ups (nem is erre van kitalálva az ups, hanem , hogy biztonságban leállíthasd a gépet áramszünet esetén, illetve a kisebb áramkimaradások áthidalására. ) , akkor simán kellene vigyen egy komoly p4 konfigot is. AMD-re szintén kb ugyanez a séma, talán még kedvezőbb is az a64 esetén, szóval azon a vonalon is mennie kell!

    Amúgy nincs vmi túlterhelést jelző led az ups-en? Az enyém szinte egy őskövület, és ezen már van, persze ez típussajátság is lehet?! Amúgy én egyszer rákötöttem egy HP laserjet III nyomtatót, szép nagy darab, 1250 W teljesítménnyel! :Y , meg még emellett a 4 Ghz-re húzott p4-em is rajta volt 420-as táppal, és mindezt egy 600-as apc, aminek a leadható teljesítménye 400W, vitte, viszont villogott közben a túlterhelést jelző led!
    Ebből kiindulva, nem valószínű, hogy nem bíná, vmi más lesz ott nálad a bibi az ups-el! Lehet hibás benne vmi kimeneti áramkör, vagy egyszerűen zárlatos benne az egyik akku, és a feszültség megvan rajta, de áramot nem képes ''hosszútávon'' terhelés alatt adni, így nem érzékeli az ups hibásnak.
    Esetle a TFT-t ne kösd rá, csak a gépet, és úgy próbáld ki. Bár egy TFT is, amit most vettem 19 colos, és 43W-ot fogyszt, szóval az sem túl sok, de egy próbát megér! Esetleg ha a géppel még mindig lekapcsol, próbáld meg csak simán a tft -vel, hátha azzal megy, mert azzal egyedül tényleg mennie kellene!

Új hozzászólás Aktív témák