Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacy027

    tag

    válasz lacy027 #18065 üzenetére

    Pár napja írtam egy Eaton 5E850i szünetmentesről, ami a ráírt 480W terhelés helyett közel 300 W terhelést is alig bír megtartani egy percnél tovább. Beszélem a szervizzel és a bolttal is, de úgy voltam vele, szeretek kísérletezni, nem küldöm vissza.

    Belül akku terén nagy megleptés nem volt, az adatlapon feltüntetett 12V/9Ah-s (Leoch) akkuval szerelték gyárilag. A gyártási dátum nem egyértelmű, elöször azt hittem 2009-es (csodálkoztam is, hogy még működik), de előszedtem egy új, Datasafe 9Ah-s akkut, azon meg 2007 szerepelt. Nem tudok rájönni a logikára, hogy mikoriak, a gyári akku tetején 200928ZF, még a másik akkun E20071OHC szerepel. Ha csak nem előbbi 2020.09 havi, utóbbi 2020.07 havi gyártást jelent.

    Próbálgattam a másik akkuval is, szinte másodpercekben volt mérhető a különbség. Végül kiváncsiságból a két akkut párhuzamosan kötöttem, így a feszültség változatlan, a kapacitás duplázódik. Teljes feltöltés után teszteltem, kb. 1 percet nyertem így, közel 300 W terhelésnél, majdnem bírta az elvárt 3 percig. A probléma, hogy ezt egy akkuval kellene tudnia.

    A lényeg: másfél perc után, mikor már nagyon panaszkodtott a szoftver az alacsony feszültségre és mindjárt kikapcsol, rámértem az akkufeszültségre, ami mondhatni stabilan 12.21 V volt. Leugrott 12.20-ra, aztán vissza 12.21-re, közel 300 W terhelésnél ez úgy jó, ahogy van, még ha két akkuról megy is. Ez kb. 15 másodpercig tartott, aztán nagy csodálkozásomra 12.19 V-nál kikapcsolt a szünetmentes. Pár másodpercen belül már 12.6 V feszültséget mértem, ahogy visszadugtam a konnektorba és elkezdett tölteni, már 13.20 V-ra emelkedett, aztán a kikapcsoláskor 0% töltöttségű akku a szoftverben is felugrott hirtelen 58%-ra.

    Ezek alapján szerintem a szünetmentes jóval hamarabb kikapcsol, mint az az akkufeszültség alapján indokolt lenne, nagyobb terhelésnél biztosan. Én a 12.2 V helyett engedném legalább 11.9 V-ig merülni, kikapcsolás után, terhelés nélkül simán visszamenne 12.20-ig, ami azért bőven nem az a káros, teljesen lemerült állapot. Alig találtam valamit erről, egy régi bejegyzés alapján egy szintén régi APC Smart csak 10.3V-nál kapcsolt le. Szerintem itt veszik el több percnyi tartásidő, az akkuk hibátlanok, csak a szünetmentes túl óvatos.

Új hozzászólás Aktív témák