Hirdetés

Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Ma van a szuletesnapom.Hadd kinaljak meg mindenkit a tortambol (hugitol kaptam)
    [kép]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Volt egy aláírásom amit lecserétem, de szeretném, ha megmaradna az utókornak:
    ''Az univerzum sötétsége belőlünk ragyog.'' (Ismeretlen)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    hm, hm. Akár a valós életben is, itt is csípem pár embernek a szemét: Fura dolog ezt látni... Hogy beszólnak, leszólnak, stb...
    Hála égnek nem a felmenőim lettek szidva, csupán én:

    Jungleman írta:
    ''Javaslom a biciklit!

    Tényleg igaz,amit korábban magadról írtál:rettentő igénytelen vagy..''

    Mindezt erre:

    Én viszont megkövetem a többieket, tényleg felesleges pénzkidobás a logan. De midnen más iylen drágább kocsi is, nekem. Baromira tetszik, de... Igazándiból nincs szükségem erre a koloncra még a nyakamba (-> hitel) , a samara meg , úgy ahogy, de megy. Sőt igazából felesleges anyagi javakba ölnöm, örörmöm, bánatom. Nem ettől leszek boldog. Ezek csak olyan.... Sallangok... Amit a hétköznapokon csak így leszólok, az msot teljesen tudatosan mondom: Tényleg szükség van erre vagy arra? Megér ez ennyit vagy annyit? Cssak azért , hogy legyen ,mert másnak is van olyan, szvsz hülyeség venni dolgokat (lásd dvd lejátszó , 100 herzes tévé, hiperszuper én vagyok a faszagyerek (egy hónapig) videókártya.....)

    Na csak annyit akartam mondani mindenkinek, ha elfogadjátok egy ilyen ember, mitn amilyen én vagyok tanácsát: A boldogságotokat ne abban keressétek, hogy anyagi dolgok,hogy anyagi gyarapodás, hanem otthon a családban, a barátaitokban, szereteteitekben.

    Semmi értelme másokhoz hasonlítgatni magatokat (hogy ők többet keresnek, stb) , mert ti nem ők vagytok, és viszont.Felesleges hát acsarkodni, vagy pörögni ezen.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Komment nincs, és nem is lesz. Mindenki azt von le belőle amit akar.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Önön sebeimbe harapok.
    ------------------------------------
    Csodállom az összes olyan embert, aki úgy érzi, van miért élnie. Én mostanában egyre inkább a negatív dolgokat látom a világból, fogalmam sincs miért. Nincs már az a happy sunshine kicsi Ildi, már cska a könyörtelen élet van. Tényleg szúrós vagyok, mint egy sündisznó, egyszerűen nem találom a helyem ebben a ...-ban.
    Egyedül a párom az , akivel boldog vagyok, és akitől érzem a szeretetet. Amikor épp vele vagyok. Na jó, mondjuk a munkahelyem is okés, végülis eléldegélek belőle na de meddig? Örülnék ha lenne saját lakásom. hitelbe beleugrani félek, ki tudja mit hoz a holnap. Ki tudja, párom lebetegszik-e, vagy neadjisten én... Nem tudhatom.
    Ez a legrosszabb. Nem látoma jövőt, és egyre rosszabbul képzelem el. Pedig tudom: pont ezáltal lesz az olyan, amilyen.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nini mivel kezdődik az előző hozzászólásom...
    Hát tegnap megtörtént a baj.
    Lesérültem
    Jöttem haza , szálltam volna át a keletinél a 7Aróla gyors 7esre, és ahogy megyek át a zebrán, eltaknyoltam.Bal kezemen van egy kb 3 cm2-nyi seb.. És fáj.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nem ittam.Munkából mentem épp haza, vagyis előbb a párom munkahelyéig, onnét kocsival haza... a sérülés után úgy megijedtem, vagy nem tudom mi volt velem, hogy az utána lévő buszon majdnem elszédültem(még jó hogy ültem)
    Mikor leszálltam a buszról, akkor is éreztem, hogy kezd szétmennia kép, és hoygy összeesem.Hála égnek volt hova leülnöm.Szvsz sokkot kaptam...

    Képek:
    Bővebben: link
    Bővebben: link

    Reggel még alienek akartak kimászni belőle, sárgás-rózsaszínes lötyi kíséretében...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #105 üzenetére

    Mára szépen bevarasodott a seb, de azért még fáj. Rendet pakoltam az albi szobában , a számítógépasztalon:) frankó lett. Samaránkkal meg kicsit nekiment a padkának a párom, ezért , hopp a kipufogó hátul picit leszakadt... Frankó. Reméljük hamar megcsinálják.
    Há nem megmondtam neki, hogy jó nekünka bkv is?;]

    Na majd ha én vezetek;] Az milyen jó lesz;]

    Úgy döntöttem minden nap ídézek Feldmár Andrástól pár szövegfoszlányt, íme a mai :

    ''Úgy tűnik nekem, hogy az egyetlen dolog, ami létezik a világban, ami segíthet nekünk szétválasztani a képzeletet a valóságtól – az a nyelv. Tehát... és még az se biztos. De ha van valami, annak a nyelvnek kell lennie, a szimbolikumnak, az hogy gondolkozni tudjunk és beszélni tudjunk.

    Hogy mennyire tudjuk szétválasztani és mennyire tudjuk megközelíteni a valóságot, és elereszteni az imaginációnkat, a képzeletünket, hogy tényleg lássuk azt, hogy mi van – még a nyelv segítségével is -, azt nem lehet tudni. A saját élményem az az, hogy amikor visszagondolok, hogy én hogy éltem meg a..., hogy hogy éltem a világban tizenhat éves koromban, húsz éves koromban, harminc éves koromban, negyven éves koromban... Gyakran az volt az érzésem, hogy felébredtem. De vannak olyan álmok – sokan elmondtak nekem olyan álmokat, és nekem is volt olyan álmom, hogy fölébredtem. De aztán újra fölébredtem, mert valóban még álmodtam azt, hogy fölébredtem. És ez végtelenségig ez így mehet. Tehát szerintem senki nem tudja – én legalábbis nem tudom –, hogy mennyire ébredtem föl ebben a pillanatban, és lehet, hogy tíz perc múlva felébredek és akkor majd megcsóválom a fejem, hogy milyen hülye voltam és milyen hülyeségekről beszéltem nektek most. Tehát csak arról a helyről tudok beszélni, ahol éppen vagyok, és nem garantálom, hogy holnapután nem leszek egy másik helyen. Nem hiszem, hogy bárki tudná ezt garantálni.

    Egy nagyon egyszerű példával illusztrálom, hogy tulajdonképpen miről is beszélek: Nagyon sokáig azt hittük, hogy a Nap kering a Föld körül. Szerintem lehetetlen lett volna ezt a történetet megváltoztatni arra, amit most hiszünk, hogy a Föld kering a Nap körül, ha nem lett volna nyelv, ha nem lett volna szimbólum, hogyha nem tudtunk volna gondolkozni. Tehát itt van egy nagyon egyszerű példája annak, hogy hogy lehet közelebb kerülni a valósághoz a képzeletből a nyelv és a gondolkodás használatával.

    Az egyik realitás, amivel nagyon nem szeretünk foglalkozni, az a halál. Az egyik leggyakoribb buddhista... kérdés, ez egy olyan koan-szerűség... Három részből áll, az első rész, az első mondat az, hogy a halál, az biztos. Nemcsak az enyém, hanem azoké, akiket ismerek, akiket szeretek. Tehát a halál, az biztos. A második mondat az, hogy a halál pillanata, az nem biztos. S a harmadik mondat, – a kérdés, a hoang –, az: Mi tévők legyünk?

    Hogyha elfogadjuk ezt a két igazságot, hogy a halál, az bizonyos, a halál pillanata, az nem bizonyos, akkor mit csináljuk, hogy éljünk? Én erre nem fogok választ adni. A válasz az én életem. Hogyha egyszer ezt a két mondatot az ember komolyan meggondolja, akkor attól a pillanattól fogva az élete a felelet erre a két észrevételre.''
    Feldmár András:

    Valóság, képzelet, nyelv és emberi kapcsolat
    Elhangzott 2005. szeptember 28-án a Budapesti Műszaki Egyetemen.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Beígértem, hát íme a folytatás, elgondolkodtatóúl:
    ''Szubjektív: én szerintem nagyon gyakran és nagyon sokan – nem az agyunkkal, de a tudat alatt –, szerintem nagyon sokan azt hisszük, hogy „Jójó, eddig még mindenki meghalt, de az nem jelenti azt, hogy én is meg fogok halni. Lehet, hogy én vagyok az első ember, aki örökké fog élni.” És ezt nem lehet megcáfolni. Nem lehet. Vannak csodák, de nem valószínű.

    Nagyon nehéz az embernek a saját halálával szembenézni – de nagyon ajánlom. Úgy felvillanyozza az életet. Nemcsak az, hanem amikor rájövünk arra, s így körülnézünk, és ahogy én most látlak titeket – szerintem, – kivétel nélkül – van egy közösség itt közöttünk: mindannyian egy úton vagyunk, ami a halálhoz vezet. És ebből egy együttérzés fakadhat. Nyilvánvalóan nem mindig fakad, de fakadhat. Hogyha, tényleg, mélyen a szívedben rájössz arra, hogy körülnézel, hogy mindannyian a halál küszöbén állunk, mindannyian a halál felé utazunk – hát akkor miért ne legyünk gyengédek egymással? Miért ne legyünk kedvesek egymással? Miért ne segítsük egymást? Tulajdonképpen olyan tökmindegy, hogy ki okos, és ki buta, és ki gazdag és ki szegény – mindannyian meg fogunk halni.

    Egy kicsit akarok beszélni valami egészen másról, pont az ellenkezőjéről. Mert lehet, hogy az én szívemben egy olyan gyengédség nyílik meg, amikor arra gondolok, hogy tulajdonképpen halálra vagyunk ítélve és nincs kiút. Vannak olyanok, akik kínozzák a másikat. Én nagyon sok olyan emberrel dolgoztam a harminchat év alatt mint terapeuta, akiket gyerekkorukban kínoztak. Néhány olyannal dolgoztam, akiket felnőtt korukban kínoztak. De nemcsak szavakkal, hanem komolyan.

    Például egy ötvenéves nő, amikor jött hozzám, nem látszott rajta, hogy min ment keresztül, de amikor kinyílt és megtudtam, hogy mi történt vele, nagyon elszomorodtam. Mikor ő kb. öt éves volt, az apja elkezdte levinni őt a pincébe minden héten legalább háromszor, és tanította. Tanította arra, hogy kell például az időt pontosan meglátni egy óráról, aminek mutatói vannak. És hogyha hibázott, akkor az apja előszedett egy kiskutyát – mert kutyákat tenyésztett –, és lenyúzta a kutyát élve. És azt mondta a kislánynak, a lányának, hogy ezért ő felelős, mert olyan hülye, hogy még azt sem tudja, hány óra van. Amikor evvel a nővel beszélgettem, azt mondta, hogy az utóbbi negyven évben, amire csak emlékszik, soha órát nem viselt, de másodpercre tudja az időt.

    Nemcsak ő, hanem mások, akiket kínoztak, ami leginkább fájt nekik, az egy csillanás a másiknak a szemében. Amikor ez a nő kislány volt, akkor észrevette az apja szemében... egy kis villanás, egy kis csillanás, mintha örült volna valaminek az apja, amikor kínozta. És nemcsak így kínozta, eltörte az állát, satuba zárta a kezét, forrasztópákával bántotta és égette a testét. Elképzelhetetlen dolgokat csinált. A kínzó személyben van egy öröm a másik szenvedése láttán. Mint hogyha azt mondaná magában, hogy ezt azért teszem, mert tehetem. Tudjátok, azt mondják, hogy miért mászik az ember egy magas hegyre – mert ott van. Hogy miért kínoz egy ember a másikat – mert megteheti. Mert úgy érzi, hogy senki sem fogja megbünteti, mert úgy érzi, hogy ezt szabad, hogy ezt lehet.''

    Forrás: daath.hu , Az előadást Feldmár András tartotta.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Folyt.köv. Az alábbi részletnek azt a címet is adhatnám, minek élni. Nagyon nagyn érdkes dolgok vannak benne az emberi természetről. Például arról, hogy kiben bízzunk, kiben higgyünk és kiben nem. És az aki azt mondja menyire imád minket, egy másik pillanatban nem -e döf tőrrel hátba bennünket.
    Igazándiból sok hozzáfűznivalóm nincs, max. annyi, hogy szálljunk kicsit magunkba, és gondolkozzunk el.

    ''Egy picit szeretnék beszélni egy Jean Amerie nevezetű férfiről, 1912-tól 78-ig élt. Ő Hans Meiernek született Bécsben. Az apja osztrák volt, osztrák zsidó férfi, de abszolút mint egy tiroli osztrák élt. Soha nem gondolta ő magáról, hogy zsidó, hogy az definiálta őt. És 1916-ban, tehát amikor a fia négy éves volt, akkor meghalt egy csatában. Az anyja katolikus volt. 1933-ban a nácik hatalomra kerültek Németországban, és az Anschluss 38-ban kezdődött – akkor Hans Meier Franciaországba menekült, aztán 40 évben Belgiumba. Ott a földalatti ellenálláshoz csatlakozott és 1943-ban a Gestapo elfogta. Nem volt felkészülve a kínzásra – ezt írja a könyvében. Néhány könyvet írt csak. Az utolsó könyve, Öngyilkosság – és miután befejezte a könyvet, akkor megölte magát. A könyv arról szól, hogy nem akarta, hogy bárki azt higgye, hogy ő elmebeteg volt, hogy ő azért vetette el az életét, mert bolond. Tehát írt egy nagyon érdekes könyvet, hogy szerinte az egyetlen racionális döntés, ami neki megmaradt, az az, hogy megölje magát. Megírja azt a pillanatot, amikor megváltozott minden az életében. Egy ember a jobboldalán lefogta a karját, egy másik ember a bal karját fogta le és egy harmadik mosolyogva jött feléje, és amikor pár centire volt és belenézett az arcába még mindig mosolyogva, akkor teljes erővel gyomorba ütötte. Úgyhogy elvesztette a... nem tudott lélegezni. Így kezdődött a kínzása. Ebben a pillanatban, amikor ez az ember így megütötte, attól fogva – az ő szavai szerint –, elvesztette a bizalmát a világban. Később, mikor elfogták és miután néhány napig kínozták, elvitték Auschwitzba. Egy évig élt Auschwitzban. Aztán Buchenwaldban, Bergenbelsenben. Április, 1945-ben a Vörös Hadsereg felszabadította. De... és még pár évig élt, és írt. Azért változtatta meg a nevét Hans Meier-ről Jean Amerie-re, mert nem akart többé a németekkel asszociálni. Sikeres volt, tisztelték. De például az is megtörtént, hogy az utcán, amikor ment a háború után, meglátta azt a két embert, aki lefogta őt. Nyilvánvalóan szabadon mozogtak és senki soha nem kérdezte meg őket, hogy hogy lehetett csinálni, amit ők csináltak vele. Tehát, amikor megindokolta, hogy miért öli meg magát, a két ok, a két nagyok: az első az volt, hogy az igazságtalanság, ami uralkodik a világban. Hogy a kínzói büntetlenül élnek tovább. Úgy, mint: nem akar játszani – tudjátok, ahogy a gyerekek, hogyha a szabályok olyanok, hogyha az embernek fájdalma lesz, akkor inkább nem játszom. Azt mondta, ő nem akar játszani. A legnagyobb törés az életében viszont az volt, hogy ő emlékszik annak az embernek az arcára, aki feléje jött, és mosolygott rá és aztán gyomorba ütötte. Mert sajnos nem volt az arcán semmi, ami nem volt hétköznapi. Tehát egy teljesen normális arca volt ennek az illetőnek – nem volt egy fekete pont a homlokán, nem volt semmi, ami azt mondta volna, hogy ez az ember ilyenre képes, de más emberek ilyenre nem képesek. És, attól a pillanattól fogva bárkire nézett, nem volt benne biztos, hogy egy bizonyos helyzetben az illető nem csinálná pontosan ugyanazt, mint az az ember, aki őt gyomorba ütötte. Tehát attól a pillanattól kezdve nem tudott bízni senkiben. Akkor minek élni? – mondta ő. Én nem mondom, hogy ez... hogy ha lett volna, szerintem ha lett volna társasága, akivel erről beszélni tudott volna mélyebben, lehetséges, hogy másképp döntött volna, de már amúgy is nagyon egyedül volt. És azon a színpadon, ahol ő gondolkozott, nem voltak társai, és így a könyvnek a befejezése után meghalt.''
    Forrás: daath.hu , Feldmár András:

    Valóság, képzelet, nyelv és emberi kapcsolat
    Elhangzott 2005. szeptember 28-án a Budapesti Műszaki Egyetemen.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hétvégén bulizni voltam, kibékültem eg yrégi ellenségemmel, és persze bitang jól éreztem magam...
    [link]
    (kép forrás pulzar

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    dupla:B

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Képek még a hétvégi buliról.: [link]

    Folytanám a múltkori kis történetet...

    ''Nemrég, körülbelül három hete, egy fiatal, huszonegy éves lány jött hozzám terápiába. Nagyon mély... ő diagnosztizálta önmagát és azt mondta, mély depressziótól szenved. De amikor kérdeztem, hogy ez miben nyilvánul meg és hogy mi történt és hogy mikor kezdődött stb. Akkor végeredményben elmondta, hogy ő meg akar halni, soha többé nem akar párkapcsolatot, mert szerelmes volt egy fiúba és a szeretője hazudott neki, és attól a ponttól kezdve teljesen meghasonlott. Sokkal kisebb – látszólag – a fájdalom, mint amin Jean Amerie ment keresztül, de ugyanaz a reakció. Mert a nyelvről, ez mind a nyelvről szól... Hogy nagyon fontos az, hogy ne is a másikban, hanem a nyelvben bízni tudjunk. Sajnos, amikor valaki bízik egy másik emberben és ez az ember hazudik neki. És hazudik arról, hogy hazudik. Mert általában ez úgy van, mert nagyon gyakran megkérdezed azt, aki hazudik neked: „Az igazat mondod nekem? Mert nekem mindenféle gyanúim vannak. Biztos, hogy te nem csinálod...? – „Ó, hogy lehetsz ilyen féltékeny...”. Tehát nem csak az történik, hogy valaki hazudik, de belenéz a szemedbe és úgy hazudik. És hogyha valami intuíciód van, hogy mi történik, akkor nem mondja meg, hogy neked tulajdonképpen igazad van, nem igazolja az intuíciódat – tehát nem csak hogy megcsal, hanem bolonddá tesz! És mind a két értelmében: nemcsak, hogy bolonddá tesz minthogy becsap, hanem – tényleg – az ember megőrülhet! Mert tulajdonképpen mi az őrület? Az őrület az, amikor elveszítjük a kapcsolatunkat a valósággal. Én – feltétlenül – függök más emberektől, én elvárom, hogy ők azt mondják nekem, ami igaz. Csak úgy tudok kapcsolatban maradni a valósággal, hogyha tudom az igazat. Ha elgondolkozunk ezen, tulajdonképpen ha én nem mondom meg az igazat a másiknak, akkor elveszem tőle, meggátolom őt abban, hogy tudja, hogy mi a valóság. Tehát megőrjítem.''

    Forrás: daath,
    ''Feldmár András:
    Valóság, képzelet, nyelv és emberi kapcsolat
    Elhangzott 2005. szeptember 28-án a Budapesti Műszaki Egyetemen.''

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma kitöltöttem egy személyiségtesztet, nem kopiznám be a teljes eredméynt, csak egy részletet:
    Csapdák:
    Stressz hatására az ESFJ-k nagyon elnézoek és szélsoségesen érzelmesek tudnak lenni, túlérzékennyé válhatnak Nehezükre eshet a „tiszta fejjel” való gondolkodás, így egy adott helyzetben csak a negatív lehetoségeket látják meg, illetve képzelik el. Szélsoséges stressz hatása alatt az ESFJ-k hihetetlenül kritikussá válnak mind magukkal, mind másokkal szemben. Megtörténhet, hogy mások helyett hoznak meg döntéseket, az illeto legjobb érdekeit figyelembe véve, és türelmetlenek lesznek, ha mások nem méltányolják eljárásukat. Mivel az emberi kapcsolatok nagyon fontosak a számukra, ezért nehezen kezdeményeznek olyan összeütközéseket másokkal, amelyeknek összeveszés lehet az eredménye. Összhang utáni vágyuk abban is megnyilvánulhat, hogy elkerülik a konfliktusokat.

    Mivel a visszajelzés és a megerosítés nagyon fontos a számukra, könnyen megsértheti oket a kritika, vagy az érdeklodés hiánya.

    Az ESFJ-knek túl sok „kellene” forog a fejében, ami oda vezethet, hogy túlságosan nagy buntudat halmozódik fel bennük, illetve rugalmatlannak látják oket a többiek

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Befestettem a hajam feketére:) ennek örömére tegnap nagyon boldog, és kiegyensúlyozott voltam, poénkodtam itt a ph-n is. Párom gondoltam, hogy nem lesz tőle elragadtatva, de hála égnek csak annyit mondott, ohogy jó volt az úgy ahogy volt, de ha így tetszik nekem, akkor oké. Szerinte olyna fura tapintása lett a hajamnak. :D Na ja: szép csillogó lett:D

    Ma néztem egy lada 112est.
    Bitang fáradt vagyok, meló mint a tenger, hamarosan szvzs kidőlök.
    hétvégén trainigen volt a teljes it:D Na nem ihb bulin, de azért votl kis köze hozzá..Természetesen nekem kellett zárnia rendszert... Gprsn:Y:Y
    Szal durva egy hét volt a múlt hét is, lefáradtam.Most meg már álmos vagyok, és még jó fél óra, mire lezárogatom a rendszereket:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Lesz egy aláíráspótom villanytanból:( De a menedzsment megvan ötösre.
    Szeretném megosztani veletek egyik kedvenc zeném dalszövegét, igazán szívhez szól:U

    ASATO MA SATGAMAYA
    TAMASO MA JOTIR GAMAYA
    MRITYOR MA AMRITAM GAMAYA
    SARVESAM SVASTIR BHAVATU
    SARVESAM SHANTIR BHAVATU
    SARVESAM MANGALAM BHAVATU
    SARVESAM PURNAM BHAVATU
    LOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVATU
    AUM TRYAMBAKAM YAJAMAHE
    SUGANDHIM PUSTIVARDANAM
    URVA RUKAIMEVA BHANDANAT
    MRITYOR MUKSHIR MA AMRITAT

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Vezess minket a valótlanságból a valóságba
    Vezess minket a sötétségből a világosságba
    Vezess minket a halálból a halhatatlanságba
    Legyen minden élőlény boldog
    éljen minden élőlény békében
    érje el minden élőlény a bölcsességet
    érje el minden élőlény az egységet
    Legyen boldogság az egész világon
    Tisztelet a Háromszeműnek
    Aki mindenütt jelen van és
    Minden élőlény fenntartója
    Szabadítson ki a halálból a halhatatlanságba


    Electric universe-prayer , illetve peace mantra

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    ''Amikor megnyílsz a Legvégső számára, az azon nyomban beléd áramlik. Többé nem közönséges emberi lény vagy - túlléptél önmagadon. Most te is azt látod, amit az egész világegyetem lát. Többé nem vagy különálló: megtaláltad a forrást. A mindennapi életben az emberek mind forrás nélkül élnek, és fogalmuk sincs róla, hogy szívük honnan kapja az energiát, hogy ki az, aki lélegzik bennük, és hogy ereikben az élet nektárja kering. Ez nem a test, nem az elme - ez minden kettősségen túl van. Úgy hívják: bhágavat - a bhágavat a tíz fő irányban... Benső lényed, amikor megnyílik, először két irányt észlel: a magasságot és a mélységet. Aztán lassanként, amint e két irány megszilárdul benned, érzékelni kezded magad körül a másik nyolc irányt is, és szétáradsz feléjük is.
    Amint elérsz ahhoz a ponthoz, ahol a mélység és magasság találkozik benned, láthatod magad körül az univerzum minden távoli zugát. Akkor tudatod mind a tíz irányba szétárad - az út azonban mindig egy volt.''

    Osho

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Valaki hiányolta, hogy nem blogolok.:U :D
    Na szóval 7végén megint partyztam kicsit, képek szokás szerint e pulzaros oldalon(link valahol alant vagy felent).
    Hát elég kellemesen éreztem magam:)
    Lett egy ''rajongóm'' is. Szokás szerint persze nem tudom az ilyen helyzeteket megfelelően kezelni:( Mindenesetre szerrintem korrekt voltam vele, tök jót buliztunk, kiderült , hogy szintén kandós(volt). Hát kicsi a világ:) De legalább szereztem még egy ismerőst/barátot.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    SZegény párom ennek örömére körül lett rajongva a tegnapi nap (De lehet , hogy bánatára?:F) Nem értem miért nem komáljáka férfiak, ha egy nő epekedik utánuk:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Commentek nélkül:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    :(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Tévedtem. Nem bmw, hanem ez a nagy, körlámpás fekete mercedes volt. Végülis ugyanmindegy:(
    :O :O :O

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nagy volt a hallgatás a dologban,se indexen se sehol nem volt semmi délutánig róla:
    [link]
    Hát kormányőr:(
    Nem tudom ki a hibás, de engem maximálisan megrázott a dolog, mivel szemtanú voltam. Sajnos nem láttam a közeledő járművet, csak már a ''végeredményt''.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Boldog mikulást mindenkinek:
    [kép]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    1. Nem írok helyesen, nem írok szépen
    2. fogalmazni sem tudok...

    Akkor miért nézitek ennyien a blogomat?:F
    Ennyire érdekes ember lennék? Nem hiszem. Tudom, tudom ne értékeljem alul magam. De igazándiból nem tudok sem jó sem rossz történettel sem szolgálni úgy nektek, a munkámról nem szeretnék beszélni, bár nem hinném hogy olyan a cég, de jobb a békesség, nem szeretnéka hátsómba billentést.

    Magánélet szintén nem igazán tartozik másra, azaz páromról próbálok lehetőleg minnél kevesebbet írni itten.

    Mi marad hát? A gondolataim. hát azok vannak. Mennek , mendegélnek. Mostanában mondjuke lvagyoka bőrömben. Igaz a kiutat nem látom, bár nem is kéne úgy miből kiút, talán abból, hogy MO-n szvsz kilátástalan az életem. Nem nem emberileg, inkább úgy anyagilag. PEdig nem is keresek rosszul, vagyis biztos jobb is lehetne, de nem rossz.
    De mégsem látok előre. Piszkosul zavar!!! Nem látom mit hzo a holnap, nem látom lesz-e tető a fejem fölött. Holott mind van tető a fejem fölött, mind van betevő elemózsiám, túl nagy gond ugyebár nem lehetne. Ráadásul még a párommal is boldog vagyok.

    Ismerős érzés: amikor minden klappol, akkor az emebr cisnál magának problémát. Nehogy már megüljön a seggén.

    22-én villanytan aláíráspót. Nameg 3 vizsga is van januárban. Welcome to the real wolrld, kicsi Ildi!

    7végén karácsonyi party, hétfőn pedig , ha minden igaz, és ügyes kislány leszek-> sikerül majd megcsinálnoma forgalmit, és lesz jogsim!

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    anya és apa üzenete:
    hát szafi az nagy mester ha elviszed egy hétvégére azt hiszem meglátod miket produkál


    Őróla van szó:D : [link]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Tegnap megvolt a ceges karacsonyi party...
    Na jol belaktam.. meg egy kicsit be is csiccsentettem.
    ittam 2 pinhacoladat:
    [kép]
    Meg volt valami h betus is, de annak a nevere nem emlekszem.
    Nameg egy kis jégermaci. Jó volt a bulaj:D Kaptunk franko ceges polot, es pledet:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma lesz a forgalmi vizsgam. Ha osszejon, retteghet mindenki;]
    Kivanjatok nagy nagy dugot az ors-hungaria-keleti kornyekere, mert akkor hamar letelik majd!

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #124 üzenetére

    Nem jött össze:(
    Legyen annyi elég, hogy én voltam a ludas. A vizsgabiztos szerint :ezért kár volt. Az utolsó pár száz méteren a sárgán akartam átmenni oktató belefékezett.. Hát így.:(
    Kár(
    LAzán meglett volna:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    A macskám és a tft-m intim kapcsolata:
    [link]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Holnap villanytan aláírás pótzh.Remélem ezt nem ba...(gatelizálom) el úgy, mitn a múltkorit:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nem is tudom miert kezdtem el nezegetni gyerekneveket, talan emrt ismerosi koromben szuletett, vagy hamarosan szuletik par baba...
    Az ugye trivialisnak mondhato, hogyha lanyom lesz, ha torik, ha szakad, a Vimana nevet kapja...
    De muszaj valami fiunevet is kinezni...Nem szeretem ha tul gyakori, bar eddig alig talaltam erdekes, de megse ''durva'' fiuneveket.Magyaran ami ritka is, de szep is.
    Ugyhogy eleddig ugy gondoltam, ha fiam lesz, es parom marad a parom :D , akkor az Attila, Gabor, Endre triobol lesz egy kivalasztva...
    Na de atneztem az emlitett utonevkonyvet, talaltam is benne egy -ket nekem tetszot:
    KOLEN (kelta) erõs, izmos, fiatal, férfias <------ez nagyon OTT van:D Tetszik.
    RAJMUND (germán-német) okos védö
    RENÉ (francia) újjászületett

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Azt hiszem én sem ma fogom elénekelni Bocelli áriát. :U
    Párom is megirigyelhetné, olyan férfia, mély dörmögő hangom lett. Megfázás rulez.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Fáj a pocim:O

    Holnap pedig forgalmi vizsga, kedden elekto, csütörtökön villany szigorlat.
    Hát csak ezeket éljem túl:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Megvana technológia vizsgám, az elektróm, és a forgalmi vizsgám.
    Nincs meg: villanytan szigorlat.

    Jövő héten már meg is kapom a jogsim:C:C

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    ''Na most, én ezt komolyan mondom! És megáll az eszem, hogy miért nem vesszük ezt komolyan! Hogyha én nem vagyok boldog, akkor nem azért nem vagyok boldog, mert valami rossz bennem! Nem agybajom van! Ha én nem vagyok boldog, akkor azért nem vagyok boldog, mert valószínűleg nincs elég hatalmam arra, hogy azt csináljam, amit akarok és nem, amit nem akarok, vagy vannak emberek, akik rosszul bánnak velem és nem futok el... Tehát valami a környezetem és köztem – valami nem stimmel. Miért változtatnám meg magamat? Miért nem dolgozik a környezetem? És miért nem segítenek azok, akik azt mondják, hogy azért vannak ott, hogy engem segítsenek? Miért nem segítenek engem, hogy a környezetemet változtassam meg? Miért akarják ők, hogy én változzak meg?”
    ''
    Feldár András véleménye... És az enyém is. Bőven leírja jelenlegi lelkiállapotom. Sebaj, hátha segít a mai ph tali.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Köszönöma tisztelt Ph-s társaságnak, hogy kirángatott kicsit a depresszív hangulatomból. Jólesett. A jéger is. Köszönöm:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    A hangulatom sajnos megint visszatért nagy bánatomra, és a legrosszabb, hogy szinte senkivel nem tudok róla beszélni.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #134 üzenetére

    Ezt nem értem. Most meg jobban vagyok. Gondolkodtam leírjam-e kinek köszönöm, hogy kihúztak ebből, de szerintem úgyis tudja az a két-három ph-s emberke. Amellett hála égnek párom is sokat segített, na meg egy könyv is.
    Túl komolyan veszem az életem :( :( :(
    Tegnap este csodálatos hóesés volt, gyönyörű. Majdnem sírtam is:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hogy mennyire le tud húzni egy-két ember, ez hihetetlen. De miért veszem fel?
    ha ez lesz sokáig, tényleg megragadom a lehetőségem, és megyek ki külföldre dolgozni. Kevesebb stressz, jobb munka, jobb életkörülmények.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma van a névnapom:B :U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hát történnek itt a doolgok. Ma úrilaput kötöttem az ''uram '' talpára, menjen isten hírével:)
    Na nem megijedni, nem rúgtam ki , csak irányzéko vett németország felé. 2 hónap kinti meló, fejlesztőként. Nekem meg 2 hónap magány, itthon. Na jó nem teljesen magány, hála a PH két .....us végződésű párjának köszönhetően(deguk vannak nálam megőrzésre).
    A kis dögök megint a ketrecet rágják, meg szivatják egymást! Hihetetlen!

    Na szóval párom németben (este már odaérnek) , én itthon.
    Tegnap még gyorsan eladtuka szamarát és emgvettm régóta hőn áhított én kicsi ponykám! [link]
    Gyönyörűség és kegyetlen jól megy.
    Jó kölcsön kellett kérnem cirka 150et rá... Na de majd megadom. Valamin bele kell jönni a vezetésbe.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    2.nd day. Vagy mi a manó. Rossz lenne ágyba bújni egyedül, így inkább virrasztok, meg olvasgaok. Semmi kedvem ahhoz, hogy ott kamillázzak az ágyban , bambulva a plafont, amíg el nem alszom. Akkor inkább már olvasok, majd dőljek ki... Bár lehet , mosogatnom is kéne.
    Holnap íratom át a ponym.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Na egész frankón telt a hétvégén.. Midnen napra esett valami gebasz...
    Kitörték az autóm kerekébőla szelepet, a hátsót csak leengedték, pénteken megbüntettek mert kicsit felálltam a fűre, tegnap meg eltűnt a kajajegyem...
    Ez utóbbi zavar a legjobban, hiszen e hónapban pontosan ki volt számolva midnenre a pénz... Összesen 5000 forintyni kajajegyem tűnt el:(
    suxx.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #140 üzenetére

    Hm, hm. Hát ez a hétvége is elment. Meg a kedvesem is vissza némethonba :O :O
    Nagyon nagyon hiányzik. Jó volt, hogy itt volt.
    Fura egy dolog ám, emrt nagyon hirtelen elrepült így visszagondolva ez a két hét, d eha arra gondolok, hogy megint ugyanennyit kell várnom rá, az szomorúsággal tölt el :( :(
    Ma is mehettem be dolgozni, ahelyett , hogy bújtam volna a kedveshez:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    suxx biztosító!!!
    juniusban vettünk egy szamarát
    a biztosítása az unionnál lett kötve .Novemberben pedig biztositot valtottunka postára
    novemberben vettük a hyundait , külön mondta párom, hogy neki másik autó is van a nevén, azaz két autót üzemeltet
    le lett adva a hyundai veteli szerzodese blablabla
    a0ba volt mindkettő
    decemberben jött a papír a hyundaira, hogy küldjük el a kártörténetijét
    február valameddig kell beérkeznie
    január végén felhívtam őket, elküldtem a szamara kártörténetijét, hiszen csak arról volt, a hyundairól nem ( de mint írtam, ha a hyundainak van is, eleve a postánál kéne lennie, merthogy ott ett rögtön kötve...)
    külön kiemelten, még az elküldött faxban is, hogy kérem csatoljáka hyundaihoz is, mert az is a párom nevén van, és elmodntam az egész történetet, hogy két autó van párom nevén, a szamara meg a hyundai, és hogy a szamarát elhoztuk az uniontól postához , a hyundai meg eleve postánál lett kötve, és csak a szamárra van kártörténeti, blablabla
    ez történt január 25 körül
    aztán jött a hyundaira egy csekk, márc 10 környékén...
    mondom mi ez, ezt már befizettük (első negyedéves díj!)
    felhívom, erre kiderül , hogy m4be rakták mert nem érkezett be kártörténeti
    pff
    ezt volt kb márc 12 környékén:
    azóta hetente hívom őket
    és még mindig m4be van!
    és ez náluk is le van dokumentálva, mert kb már 4szer hívtam őket +a szamárnál is be kelélett hogy írják, annak idején , januárban, amiekt elmondtam
    Azt mondják azért nem fogadták el a szamara kártörténetijét a hyundaira, mert az a szamaráé
    a hyundairól kellett volna
    csak süsük, mert nem értik meg, hogy arról meg nincs
    felbaszott az ideg rendesen....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nagyon megfáztam:O:O
    Folyik az orrom, prüszkölök, és koncentrálni sem nagyon tudok már. Lám, lám, tényleg legyengül az immunrendszer, ha az ember nem kapja emg a napi csókadagját:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma ph autóstali én is megyek:) Begyúrtam 3 adagnyi pogűcsát, remélem mindenkinek jut:)

    Utána meg mehetek haza szentgyörgyre, egyedül, autóval. Kiváncsi leszek milyen lesz....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Az aki voltam, egy fényképről néz vissza rám
    És nem hasonlít már, múlt és jelen
    Valami elmúlt, ahogy lassan felnőttem én,
    Mégis úgy vigyázol rám
    Mint amikor még

    Nem tudtam milyen jó nekem,
    Hogy itt vagy, mindig így legyen!
    Maradj velem s mindig itt legyél


    Altass el, ringass mint régen,
    Már értem a mesét,
    Jól csak a szíveddel látsz
    De néha még a szív is téved
    Hát mindig itt legyél,
    Hiszen semmi volnék Nélküled!


    Ezen a földön, mindig búcsúzni kell,
    De soha ne félj, minden életedben
    Ott leszek én is
    Kérlek Istenem, engedd, hogy így legyen
    Így legyen
    Mindig itt legyél


    Altass el, ringass mint régen,
    Már értem a mesét,
    hogy jól csak a szíveddel látsz
    De néha még a szív is téved
    Hát mindig itt legyél,
    Hiszen semmi volnék Nélküled

    Semmi volnék, maradj velem

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Kicsit elegem van... Úgy mindenből... Lassan már úgy megyek be melóhelyre, hogy na ma vajon mi lesz a vállamra pakolva. Most emg amti szívesen csináltam (raktározás.. Még majdnem írtam rá C#ban progit is) kiveszika kezemből. Hihetetlen.
    Azt hiszem lassan összekészítem magam és lépek valamerre, különben a saját fejem fog felrobbani.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    -1 újabb kiló:C 180/80 :C

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Van egy tök jó szám, kicsit goásított Depeche mode -Dream on. De imádom.
    ITt a szövege:
    Can you feel a little love

    As your bony fingers close around me
    Long and spindly
    Death becomes me
    Heaven can you see what I see

    Hey you pale and sickly child
    You're death and living reconciled
    Been walking home a crooked mile

    Paying debt to karma
    You party for a living
    What you take won't kill you
    But careful what you're giving

    There's no time for hesitating
    Pain is ready, pain is waiting
    Primed to do it's educating

    Unwanted, uninvited kin
    It creeps beneath your crawling skin
    It lives without it lives within you

    Feel the fever coming
    You're shaking and twitching
    You can scratch all over
    But that won't stop you itching

    Can you feel a little love
    Can you feel a little love

    Dream on dream on

    Blame it on your karmic curse
    Or shame upon the universe
    It knows its lines
    It's well rehearsed

    It sucked you in, it dragged you down
    To where there is no hallow ground
    Where holiness is never found

    Paying debt to karma
    You party for a living
    What you take won't kill you
    But careful what you're giving

    Can you feel a little love
    Can you feel a little love

    Dream on dream on

    Can you feel a little love
    Can you feel a little love

    Dream on dream on
    Dream on dream on

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    hugi lefotózott vezetés közben:
    [kép]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Totalcarra felraktuk az accentünk értékelését.. Íme:
    [link]
    ACCENT 1,3 LS 3 ajtós
    Koreai kistigris
    Modell

    1,3 LS 3 ajtós
    Szöveges ítélet

    Az a jó, hogy:
    -Egyszerű
    -kényelmes (10 órás út után sem gémberedik el benne az ember)
    -klímás
    -meglepően nagy hely az elöl ülőknek
    -hátul is el lehet férni
    -megfelelő méretű csomagtér (~380 liter)
    -alacsony fordulaton is van nyomatéka (érzésre úgy 2800-3000 körül lehet a maximuma)
    -szép :)
    -megbízható

    Hátrány:
    -kemény a futóműve a budapesti utakhoz
    -érzékeny a szélre
    -160-nál rosszabb minőségű autópályákon kicsit imbolyog
    -1-es fokozatot néha nehezen veszi be


    Összeségében nagyon szerethető kis autó, bár néha nem ártana bele egy erősebb motor, de ha nem 1000 km-et megy vele egyfolytában az ember, akkor bőven elég Magyarországra , Budapestre. 4 évesen 97 000 km-el lett vásárolva,szervízkönyve szerint az előző tulaj rendszeresen el is vitte a kötelező szervízekre.

    Megjártuk vele Németországot, sehol nem hagyott még cserben. (Mondjuk egy 4-5 éves autótól ez el is várható..)
    Simán bírta a 160-as tempót a német pályákon órákon át is.

    140-150-es átlagsebességnél fogyasztott 7,2-7,8 litert.

    Azért az elektromos ablakemelő néha jól jönne.


    (A beinsertelt képen lévő autóval mind színben , mind kinézetben teljesen megegyezik)

    Hibalista

    -Műszerfali digitális óra : néha nem lehet beállítani

    -Hátsó ablaktörlő mosó bekapcsolásakor néha az első ablaktörlőt indítja el + a hátsót, de nem ad rá ablakmosó folyadékot

    -Check engine néha kigyulladt - szakszervízben ezt teljesen ingyen kiolvasták a hibakódot, semmi komoly, csak kontakthiba az egyik érzékelőnél (Egyelőre jó)

    -Valahol picit szelel a kipufogó

    Szóval semmi vészes.
    Ide hordtam szervizbe

    Jármű Trió Bt. :
    Nagyon korrekt kis családi vállalkozás, jól és gyorsan dolgoznak. Mivel törött bal tükörrel vettük, ők szerezték be a tükrőt, ráadásul egy hosszabb németországi út előtt, majdhogynem az utolsó pillanatban szóltunk, hogy a kipufogónál cserélni kéne a flexibilis csövet, és már vihettük is.
    Minden hyundai és nem hyundai tulajnak ajánlom. Olcsón, pontosan dolgoznak.
    Értékelése: 10

    Hyundai M3:
    Ingyen olvasták ki első alkalommal a check engines-s hibakódot (akkor a légszűrő környékétől nem kapott jelet a szenzor, néha néha)
    Kötelező szervíz 27 000 Ft (váltóolajjal együtt 36000)
    (Itt oldották meg véglegesen a check engines gondot, a motornál kontakthibás volt az egyik érzékelő)
    Korrekt tájékoztatás az autó állapotáról.
    Értékelése: 10

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák