Hirdetés

Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Na már olyan sokan kezdtek naplóírásba miért ne tenném emg én is.Mondjuk nekem kicsit már volt blogom itt a ph-n , mikor Norvégiában voltam.Ajjj jahaj, norvégia.Azok a csodálatos hegyek, az a környezet.Kár, hogy -a norvég mentalitás miatt- kicsit rossz szájízzel értem haza.Azóta frankón lediplomáztam.Nem is értem hogy adhattak nekem 5öst mindenből az államvizsgán.Diplomaosztó is megvolt, hála istennek.Még szerencs , hogy időben bementem, kiderült hogy elkavarták a nyelvvizsgám.Pedig a norvég utam után rögtön bevittem még egyszer bemutatni, nehogy gubanc legyen. Merthogy nem láttam előtte a Neptunban, szó mi szó , ma sincs benne.
    Itt a koliban zajlik az élet, ma épp szőnyeget pucoltam (Fiúk , jó feleség lennék!!:D)
    A majolikamosásért és hasonló takarítási munkákért cserébe egész nyáron ingyen lébecolok a koliban.Jaja, lébecolok.Ugyanis frankón munkanélküli diplomás lettem.Igazándiból nem zavar különösebben, havi 40 a munkanélküli segély, igy tuti nem megyek el 50ért valami gyárba szalag mellé:)

    Jut eszembe a feleség dologról.Nem tudom miért van az, hogy a nők így diploma után stabilitást keresnek.Én sem vagyok ez alól kivétel.Tegnap kb. 5ször dobtam ki a párom (szegénykém) , mert rájöttem, hogy ő nem az akinek megismertem, nem dolgos, neki elege van abból hogykihasználják, és egész nap csak döglene.Nos én nem ilyen vagyok.Leginkább egy gumilabdára hasonlítok, amely pattog fel és alá.

    A délutáni program egy auchan-túra lesz, kicsit kifogytunk mindketten a fehérneműkből, úgyhogy muszáj venni.

    Egyébként ezeket olvassa valaki?Vagy csak vannak? Jahm, kit érdekelne pl. az én blogom.Ugyan már senki nem iváncsi arra, hogy mi volt a napi programom, jelen esetben milyen fehérneműt veszek ma.(nem is kötném az orrotokra:P)

    Na de majd kiderül. Vagy beborul. Az agyam:D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Na egy nap blog lemaradt.Sebaj.Ma haza kellett jönnöm, izé, vagyis tegnap.:)
    Ugyanis hétfőn állásinterjú, és fel kell készülnöm shell scriptből . A jegyzet meg ugye itthon volt.Szal mielőtt hazajöttem volna, nem tudtam éjszaka bealudni.ÍGy megnéztem egy filmet, a Lost in translationt.A magyar címe tökre nem tükrözi azt az érzést , amit a film sugall.
    Jó film volt.

    Szóval jó kómásan hajnali 5kor elindultam a Keletibe, ott pedig felszálltam a Gyula felé menő vonatra.Újszászon pedig le.
    Persze hazaérés után rögtön bealudtam.
    ANyu isteni brassóit csinált, na be is kajáltam belőle...
    Aztán mentünk mennyasszonyt nézni.Ez mifelénk így szokás.Egy volt osztálytársammal mentem, neki 2 éve volt az esküvője, a ksifia 1.5 éves.De a férje hazaköltözött az anyjához, így most a lány egyedül neveli a kicsit.Vagyis félig meddig, mert Az anyukája házában lakik.
    Sajnálom őket kicsit.Szal ,, voltunk mennyasszonyt nézni:)
    Valamikori osztálytársam volt a lány, a fiúval 14 éves kora óta volt együtt.Persze voltak néha apróbb szakítások, de most már elvileg egymáshoz vannak kötve.
    Persze ők sem éltek együtt...Kiváncsi vagyok mi lesz, ha nap mint nap egymást mellett ébrednek.

    Nos , utána hazajöttünk, majd bementünk Berénybe az Expóra.Aláírtam én is az olimpiai szalagot:D

    Baránőm kisfia pedig bemutatta hiperaktivitását.Azt hiszem, egyelőre még nem akarok gyereket;]



    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hétfő.
    Korán kelés, kávé a kedvesnek, aki rohan dolgozni.
    Én is utána.
    Csak éppen állásinterjúra.
    Tusolás, öltözés, mit vegyek fel?, jaj ez nem jó, wc, uhh a ruhámon mi ez a folt, előbb még nem volt, vízzel lemosás, rohanás magassarkúban a villamoshoz.

    Hála égnek nem vagyok késésben. A villamoson még átnézem a sedet, a $?-t, az awkt.
    Már megint kib. meleg van.Úgy utálom az ilyen időt. Ráadásul ilyenkor menni állásinterjúra?!
    Na mindegy , kibírtam:D Nagyon kedves emberekkel hoz össze az interjún a sors, bár tökre paráztam, isten bizony nem bírtam volna rögtön rávágni egy kerneltelepítéses kérdésre a választ.Para on.Melegem van:(
    Mindenesetre nem ezt kérdezték tőlem.Az interjú majdnem kétórás lett.
    Aztán irány az a hely, ahol már nem kell tovább mennem.
    Kajavásárlás: uborka, virsli(na ja értsetek félre:)) sajtos pulyka, zsemle, kefir , jooghurt, croissant, tejföl, tészta , rizs, ilyenek.
    EGy órája értem haza.Kb.

    Levélolvasás :nem vettek fel a Pannon GSM egyik poziciójába, de megnyugtattak, hogy mást sem:(
    Ó azok a régi szép idők, amikor ingyen telefonálhattam:(:(:(:(


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Szép napra ébredtem, reggel fél hatkor.7re ugyanis irány az aula, majolikát mosni.Szép tiszta is lett.
    Azonban nyolc órakor telefon.Egyik cég hívott, ahova beadtam a jelentkezésem.Felvettek!!
    :D:D:D:D
    Ja , nagyon örültem.Persze mellette egy kettős érzés kezdődött el bennem.Menjek ne menjek, menjek, ne menjek.Tegnap is voltam állásinterjún, ahol szintén nagyon bejöttem az interjúztató embereknek, tesztelgettek ugye feladatokkal, és hát nagyotn szeretnék , hogy oda menjek, de ott a vezetésen múlik, hogy felvesznek e.
    Ott shell programozás lenne, jórészt.Szal sokat lehetne tanulni.

    Viszont a ma hívó cég nem budapesti, hanem 100 kmre van innen...
    A tegnapi hely viszont megegyezne azzal a hellyel, ahol a párom is van.
    Úgyhogy most dilemma: Bp, vagy nem bp., itt albi a párommal, vagy ott , és csak hétrvégente találka.Nagyon nem tudom mit tegyek.Kértem egy hét döntési haladékot, remélem addigra a pestiek is értesítenek.
    Jaj istenem, hogy én mennyire utálok dönteni...:(:(:(:(
    Ciki egy helyzet na...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Úgy le tud törni ha beszólnak.
    Komolyan modnom ebben az országban mindenki lop , csal , hazudik...
    A tisztességes embereket nagyítóval kell keresni.ÉS persze ki a bűnbak? Én. Mert merek szólni. Mindenki szó nélkül eltenne mindent, amit talál:(:(

    Norvégiában tök más a mentalitás.Régen még az ajtókat sem zárták.Hogy mióta van, hogy mégis? OLvassátok el ezt a Hunnor levlistás levelet.Ezt még odakinn kaptam Norvégiában.
    Egyébként arról szól, miért nem várnak ott túl szívesen.

    Kezdjük ott hogy a szigetorszàg jellege miatt Norv. elèggè egyedi èletet
    èlt, az 56-os magyar forr. ig.
    Itt nem ismertèk a zàrat, ha valaki talàlt egy papirpènzt, bevitte a
    legközelebbi sarki füszereshez, hogy ha keresik ott visszakapjàk. Vidèken
    sok helyen mèg ma se zàrjàk az ajtokat,..
    Aztàn jött az elsö csoport menekült magyar, akiket olyan koldusszegeny
    csodabogarakkènt kezeltek. Fökèppen fiatal fiuk jöttek, az itteni csalàdok
    tàrtkarokkal befogadtàk a hàzukba. Etettèk, ruhàztàk tanittattàk öket
    önzetlenül.
    Legtöbbje, kölcsönösen, kellemes szavakkal beszèl ezekröl az idökröl.
    De sajnos nem csa a jo emlèkek maradtak fenn a törtènelem szàmàra.
    Az elsö norvègiai kocsilopàs, az elsö bankrablàs, kioszkfeltörès a magyar
    menekültek ''dicsösège''.
    De a leromlàs mègsem itt kezdödött. A 60 èvek vègèn bejöttek az elsö
    arabok. Azok aztàn adtak a bevàndorlàs hirnevènek. Követelözèsek, a nök
    megeröszakolàsa, az idegen kultura terjesztèse, stb stb stb ami aztàn az
    èvek multàval a ''nem nyugati'' bevàndorlokat àltalànosan ugy bemocskolta,
    hogy ma màr nem akarnak hallani sem a bevàndorlòkròl.
    Meg merem kockàztatni a hasonlòsàgot, ahogy az egyszerü magyar vèlekedik a
    cigànyokrol, ugy vèlekedik az egyszerü norvèg a szinesekröl ès a nem nyugati
    bevàndorlòkrol.
    Hogy a magyar nem szines? De egy szegèny ''keleti '' bevàndorlo. Ezt nem èn
    mondom, ez az itteni közvèlemèny.



    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Talán ma elég félreéthető , sőt az általánosítás miatt akár álszentnek is nevezhető voltam.Megkövetem ezügyben maga.Utálom az általánosítást, de ma én is beleestem ebbe a hibába.Bár meglepett a statisztika, hogy hány ember eltenné, amit talált.
    SZal sem a norvégok részéről nem jó ez, sem magunk, és jómagam részéről sem.Hát ez van.
    De legalább beismerem a hibáim.Remélem soha többet nem esek ugyanebbe a hibába bele.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Tegyen valaki lakatot a számra!
    Tegye meg , hogy a negativ kritikakat ne vegyem fel....
    Aug. 16tól dolgozom, jövő hét elején már mondom is vissza a munkanélkülit.
    Aki ismer sosem voltam tétlen, főiskola alatt a nyarakat végigdolgoztam (sosem ilyedtem meg semmilyen munkától!!!), 4 év alatt több mint 2 év bejelentett rendes munkaviszonyom volt.

    Bizony bizony.Még pénztáros is voltam az auchan és a sparban is.
    Valaki mondta miféle mentalitás , hogy munkanélkülire mentem, és nem a szalag mellé.Ugye juni 24én diplomáztam.Gonfdoltam addig, amíg nem lesz munkám , kapok egy kis pénzt, valamiből élni kell.Anyáméktól sosem kaptam rendszeresen pénzt az elmúlt 5 évben , így triviális volt , hogy élek azzal a lehetőséggel, hogyha már dolgoztam, bejelentkezek munkanélkülire (és nem azért mert olyan feje nagy jó dolgom van), mert addig is kapok pénzt is, meg közben állást is tudok szerezni.Elmehettem volna szalag mellé is , persze.Reggel 4kor kelés, este 4kor indulás, havi 50, ha felvesznek egyáltalán diplomával, midnemellett normális állást sem tudok szerezni.

    Álszent vagyok........

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Elfelejtettem mondani.Szoftverfejlesztő leszek.Csak nem értem mivel érdemeltem ezt ki?:F
    AZt hiszem sokat kell fejlődnöm.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Kezd fájnia szívem...A szigetlakók után.Sosem gyűlt eddig még össze úgy a cash, hogy egy hétre ki tudtam volna menni.Első fizumig azt hiszem gigerhipamegaszuperspórolás van.
    Meg utána is. Rájöttem , nem érdemes albiba menni.De ugye valahol meg lakni kell:(
    Ígyhát bújom jobbra balra, mindenféle cég lakáselőtakarékosság meg lakáshitel nyavalyáit.
    Azt a pénzt , amit albira kiadnék egy évben talán érdemesebb lenne ebbe belerakni.

    De nagyon nincs értelme.Beledöglök mire lakásom lesz:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Újabb adag szövegelés. Szeretem az olyan embereket, akik jól tudnak fogalmazni. SZámomra sosem adódott ez meg.
    Sokszor gondolkodttam el magamon, mi a francnak is irogatok én ide, mit is akarok bizonyítani, miért is jártatom a pofám?
    A válasz:mert olyan vagyok mint egy gyerek...Foglalkozni kell velem:((
    Legjobban a következő pár sort ajánlanám mindenki figyelmébe.Egy neves magyar származású pszichiáter írta, rám is illik:

    ˇ az ember az egész életét úgy éli le, hogy fél attól, hogy lelepleződik, akkor már megérthetitek, mi az a szorongás. Lámpaláz. Minden színésznek van lámpaláza. A szorongás az lámpaláz. Mert addig, amíg megalakítjuk azt a karaktert, amit a szüleink és mások mondtak, hogy kell lenni, belülről félünk, hogy minden pillanatban a nézők, a társaink rájönnek arra, hogy itt csak egy szegény színész próbálja megalakítani ezt a karaktert. És a színésznek az a rémálma, hogy a színpadon a nézők rájönnek, hogy itt csak egy színész izzad, próbál egy karaktert alakítani, de nem meggyőzően.ˇ

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Mai napi tanulság: mindig is mondtam, hogy objektumorientáltan programozni...khm. nem helyénvaló.
    Nem tudom mennyire fake a következő interjú, de van pár dolog benne, ami elgondolkodtatott.
    A lényeg :A c++ létrehozója szerint hülyeség OOPben programozni.Nos , lássátok:
    Bővebben: link
    Ja és , köszönöm a linket voidkának.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Még szerencse , hogy beleolvatsam twollah blogjába.Kijött az új Opera. Juhé. 3 hét alatt kb. ez a harmadik, amit letöltök.
    Hetente jön ki uj opera...suxx...na mindegy most kell az új, a 7.53 nagyon ette a memoriát.
    Na majd leteszteljük. Még mindig azt mondom, nincs ennél jobb böngésző:D
    Szerencsére hugit is sikerült rászoktatni (nem volt nehéz...)

    Jut eszembe, múltkor -gépösszerakáskor- letelepedett mellém, és figyelte mit csinálok , meg kérdezgetett mi micsoda.Majd azt mondta , szerinte nem jön műinfóra...Na majd meglátjuk....Eddig mindig , amikor ilyet mondott, az ellenkezője történt meg.:)

    Holnap Jászberényi Nyár, tüzijáték , stb. Meg Vasárnap esküvői dolgok megbeszélése barátosnémmal.
    Ki kéne találni valami meghökkentőt lánybúcsúra. Még nem tudom hogy mit. Lehet viszek majd pár chippanddale fiút:D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma leellenőtiztük: hello world c++ban 12 KB körüli méretű.Az oldal ezek szerint fake, bár pár dologban meglátásom szerint van igazság;]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Anyuék nyertek kétszemélyes vacsit Jászberénybe.Ma mentünk kiváltani.Mivel hugi szépen lepattintott magáról, is kedvesen megjegyezte, hogy ugye nem őt fogom kisérgetni, így anyuékal mentem.Sőt a végén jól is jártam, hiszen annyira belefértünk a keretbe, hogy az én vacsim is ingyen volt:D:D:D

    Aztán szépen elnéztünk a jászberényi nyárra. (homo)Kozsó énekelt valami szőke 3.14csákkal, mondjuk az egyik jól nézett ki. Aztán jött a Danubius zenekar: Garami, Abaházi, Rákóczi.
    Jut eszembe, Garami. Anno bulineten sokat dumáltam vele, fel is akart tán szedni.
    Még a telószáma is megvan...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Semmi értelme az életnek.Felkelni, dolgozni menni, bevásárolni, hazamenni, esetleg összebújni az embernek az élete párjával (vajon tényleg az?) és ezt monoton módon midnen nap ismételni.
    Lehet jó lenne nem lenni:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Megint egy új nap. MEgérkezett az utánvét a maciboltból, a mackó még sehol, igaz az nem is az én nevemre érkezik. Fater őrjöng, na de csak egy kicsit, nomeg parázik is , mi lesz ha nem érkezik meg a mac.(kó)
    MA kezdődik Ozorán egy hatalmas 5 napos party, csak egy vasam sincs , kimenni. Pedig csak 7500. Jön az Astral is, világéletemben meg akartam nézni, de lehet nem lesz belőle semmi:(
    Úgyhogy most szomorú vagyok.

    Dig_it_all blogját olvasva úgy éreztem , jól le lettek fikázva a goások (uv-s cuccok, ördögbot, tipikus goás ''kellék'').Részben igaza van.Hiszen nagy nagy egyéniségeknek mondják magukat, miközben midnenki uvző, vagy batikolt cuccban jár.
    Persze ha jobban megnézné ő is, meg mindenki más, tökre nem egyformák ezek, nem úgy , mint trendi barbilányaink a menő plázákban.

    Ezer éve nem voltam goapartyn, nos lehet ez is kimarad?Szomorú leszek.Persze párom is olt, hogy hülyeség kimenni...Kedves:(:(:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Azt hiszem ez a hét a letargiáé.Túlképpen örülnöm kéne, mert hétfőtől dolgozom.Túlképpen örülök is neki.Csak abszolúte nem találom a helyem.Elmennék minden és mindenki elől.Egymagam lennék, száraz falevelek, hűs folyó társaságában.
    Nem szeretem ezt a várost. Nem szeretek megfelelni mindennek, és mindenkinek.Legjobban magamnak nem szeretek megfelelni.Higy úgysem vagyok tökéletes.

    Ja , tökéletes, persze. Tegnap voltam szoliban, én kis hülye csitri liba, hogy legalább jól nézzek ki! Na frankón piroslik is mindenem, meg fáj.Hát persze, a szépségért szenvedni kell.Egy nő meg nézzen ki jól, ugye? Na ahhoz legalább félmillió forint kéne , hogy én jól kinézzek . Na jó, max 300E. SOkan tudják melyik részemmel nem vagyok elégedett, bár nem vagyok manöken, azért pszichésen elég negatívan befolyásol 85 / D-s testrészem, és ehhez még hozzájön a frankó kis poci, meg kis zsírpárnácska egyéb tájaimon.


    Persze valaki így is boldog.Én nem tudok az lenni. Hisz annyi szép, vékony, jóillatú csajt látok magam körül, és persze én egyik sem vagyok.
    Hála égnek szemüveg már nincs.

    Milyen kis dolgok ezek, és mégis mindent ezekre fogok. Pedig csak az a bajom, hogy nem tudom mit akaok.Nem tudom , hogy így akarom e leélni az életem vagy másképp, hogy tudnék boldog lenni igazán.
    Talán hiányzik a szerelem is, meglehet. Lehet , hogy már megszokottá vált minden.
    Sosem leszek tökéletes, sosem érem el saját bodolgságom.Már a kis dolgoknak sem tudok örülni, ejjjj:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Újabb nap, újabb élmények.
    Reggel nem mentem vérvételre , mert nem bírtam felkelni.Úgy gondoltam, na jó, akkor alszok egy jót.
    9.30kor beront Erzsi néni (rendőrnő, ez a beceneve, de ez egy külön történet...) , és mondja hol a a szobatársam.
    Énmeg épp felébredve, mittudomén, dolgozik.
    Erre leáll, hoyg 1 hónapja mondta, hogy csináltassunk pótkulcsot, meg hogy nem tudnak jönni , az ablakmosók, aztán belekötött az egyik frankó sötétítőbe, de nem állta meg, hogy ne kössön bele abba, hogy a lepedőm épp le volt esve.(Mivel aludtam.)

    Emvy: olvastam a blogodat, és én is észrevettem már, hogy túl sok a sajátomban a :(.
    Nem tehetek róla, nincs kedvem vigyorogni, amikor egész nap félhalottként mászkálok, és abszolúte semmihez nincs kedvem.
    Sebaj, majd hétvégi Astral buli után hátha jobb kedvre derülök:)


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ma frankón vért vettek tőlem.Hétfőre kiderül, hogy midnen rendben van-e, szerdára pedig az, hogy van-e gond a pajzsmirigyemmel.
    Este Albit nézünk.Reméelm jó lesz, ha igen, akkor szeptembertől az őrs felé fogok lakni:)

    Holnap Astral,Emvyvel már le is van dumálva egy kis összefutás Ozorán.

    The spice expands a life, :D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Voltunk albit nézni.nekem angyon ebjött a lakás, kár hogy nem egyedül kell döntenem.Az Őrs környékén volt 45+rezsi lenne havonta.Nagyjából bútorozva volt, legjobban a nagy zszekrénysor és a széthúzható kanapé tetszett.

    A konyha kicsi, és sötét, monsjuka szobába sem szűrődik be sok fény.Viszont egy évig maradni kéne, és 2 hónap a kaució:(:(
    Kár:(
    Én el is képzeltem már mi hogy lenne ott, viszont egyedül nem dönthetek.
    Mondjuk pár éve voltam már egy albiban, az bútorozatlanul is jobban nézett ki ennél....De végülis ez sem volt túl vészes.Holnap is megyünk egyet nézni.Ma este pedig Ozorán tombolim ki magamból a sok :(-t:D;]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    A buli szuper volt, Emvyben pedig pozitívan csalódtam:DEgy írtó kedves srác, aki imád bulizni.Nos én meg csak ilyen ''otthonülős'' emberkének képzeltem, nem méghogy goapartyra járjon.Most tök boldog vagyok , mert iszonyat bejött nekem a buli:D
    Astral Projection, mindörökké.:D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Első napa munkahelyen.Éljen a linuxconfigolás...Főleg az x-el meg az egér komával:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hogy működjön az egér egyszerűen megoldottam: gdm -killel kilövöm konzolon:)Igaz átírhatnám a konfig filet is, és akkor automatikusan működne.De ehhez most nulla kedvem.Fél óráig azon tököltem, hogy kde-t gnomet vagy icewmt használjak, esetleg fene vigye el a linuxot, visszatérek Xp-re.
    De most már egésy jól emgy, csak valami jó theme, emg háttérkép kéne, nameg hogy ne kelljen várni minden kis reydülésre.Hát igen, 466os pII rula:(

    Hugi közben jól érzi magát Fadd-dombori környékén, valami informatikai táborban.Remélem hamarosan elkezd bloggolni róla, mert elég érdekes dolgokat írt nekem mailben:D pl: Hu nincs kedvem hazamenni.Egy csomo program van.Gépet állatok:))
    Sikmonitor:)DVD:DDD
    Ehhe lcd=síkmonitor:D:D:D ilyet sem hallottam még:D

    Persze benne van a szokásos téma:a fiúk.Csoda lenne ha nem lenne.

    Jó hely a munkahelyem, csak rájöttem, hogy úgy elszoktam a linuxtól, mint az állat.
    Mennyivel jobb kattingatni:D


    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Eddig 1 albi jött be , ami jol is nezett ki.Hat nem kivettek elolunk??:(

    Elegem van:(:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Tegnap ismét megnéztünk két albit.Az egyik a Flóriánon van, vagyis nem messze töle.Nagyon szép kis lakás, vadonatúj bútoroka konyhában és a zobában is.Szóval bementem és leesett az állam.Ráadásula nő fia szintén pannonos volt, így nagyon bejöttem neki, valószínűleg vasárnap költözünk is.
    Mosógép, szőnyeg, és ágy nincs. Más minden van. Olyan gyönyörű volt a lakás, hoyg el sem hittem, hogy ezt 50-ért adják ki, kicsit sumákságot is gyanítottam mögötte.

    Mégsem megyek Münchenbe.Elvileg 1-2 nap , amolyan ismerkedés és meeting lett volna odakinn, a munkatársaim sokat beszélnek a kinti kollégákkal.Csa k uyge , még semmit nem tudok, mit kell csinálnom.Vagyis a körvonalakat már tudom, de szeretnék végre már olvasgatni róla, mi lesz a konkrét feladatom.

    Szóval venünk kell egy ágyikót, meg valószínűleg felhozom az íróasztalom is.Ha lenne 10 millám (legalább tuti megvenném azt a lakást...)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Na látszik mekkora hülye vagyok, elkonfigoltam a linuxot.Vagyis épp kevés helyet adtama főpartíciónak, és persze elfogyot...Aztán meg itt kellett szenvednem, hogy végre legyen annyi hely, hogy induljon az X.Mire mennék én egymagam....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #25 üzenetére

    ÁÁÁÁ vasárnap írtuk volna alá az albiról a papirokat, hát nem elvitték?!!!
    Csak azt nem értem akkor miért nem nekunk igerte a no.Legkozelebb okosabb leszek, foglaloval fogok albi utan maszkalni, es ha megfelelo lesz le is foglalozom.Most nagyon magam alatt vagyok:(((
    Gyönyörű albi lett volna , jó helyen, faszán.És másnak adta ki, mert azonnal fizetett:(:(:(:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Jéé lemaradt a tegnapi blog.Nem sok minden történt velem, kimentem borosjenőre , fel a hegyre a csillagokat nézni.A pesti tüzijjátékból nem sok látszott.de voltak páran kinn rajtunk kívül.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Tegnap este mentem ki hugiért anépligethez az 1es vilivel.Ugyanis este utaztunk haza.Ülök frankón az 1es villamoson, egyszer csak nagy fékezés és megállás.Mindez az Árpád híd metrónál...17.25kor. Én pont az út felöli oldalon ültem, de az áttellenben ülők közül mondta valaki, hogy:
    Úristen, levágta a fejét!

    Mindenki lerohant a villamosról.Én is pont abban a kocsiban voltam, ami alatt ott volt a hajléktalan...Először megláttam, majd elkezdtem rohanni a metró fele, mikor eszembe jutott, hogy talán hívni kéne mentőket, rendőrséget.
    De már más az orrom előtt hívta.A vilisofőr, csak jó sokára szállt le, először sokkos állapotban volt, de hamar jobban lett, és kérdezte látott valaki valamit vagy mi történt.
    Szerencsére pár ember próbála a villamos alól kiszedni az embert, aki eszméletlenül feküdt ott.A bal karját nem láttam, a többi épp volt, de folyt a vére....
    Egy kicsit sokkos állapotban folytattam utam.
    Sajnos többet nem tudok, mert sietnem kellett, de nagyon megrázó volt.Indexen tévében nem láttam róla hírt.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Találtunk végre albit.
    A X. kerben.
    Ha valaki tudja, hogy lehet-e kábelnet kábeltévé nélkül. ill adsl teloelofizu nelkeul, az mail me!!!

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Meghalt egy gimis osztálytársam:O:O:O
    Ráadásul annak idején még tetszett is nekem.
    Béke poraira , jó ember, jó zenész volt.
    :(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Elcsesztem a kernelfordítást.De megmaradt a régi, jó kernel:Dörültem is , mint majom a...De aztán forgatás megint, és most panicol a kernel:(

    Egyébként rájöttem, hogy baromira nem vagyok haragtartó, lehet valakit egyik nap nagyon utálok, de másnap már tök sok mindenben egyetértünk (pl. divot:D) .De azt hiszem elég sokan utálnak engem.Mert megosztó személyiség vagyok.

    Ma pl. a szokásos athéni topicban keveredtem nagy vitába.Fura , hogy lenaívoztak, lealpáriztak.Tényleg nem vagyok olyan , mint egy átlag cicababa.Kimondom amit gondolok, akár még ha nem is ''elvárható'' formában.Próbálok azért senkit sem lehülyézni, vagy nagyon személyeskedni.

    Rájöttem arra is, hogy mennyire szeretnek az emberek szurkálódni.Élvezik.
    Persze néha jómgam is ilyen vagyok, de hihetetlen, hogy mennyire védik a saját igazukat.
    Miközben én csak próbálok valahol középen evickélni.Lehet ilyet egyáltalán?
    Itt van pl. Text-boy esete: amikor szóba került , hogy esetleg hozzá költözünk albiba, elég sokan hülyének néztek.Meg hogy komolyan gondolom, meg neveljem meg?!

    Kész.ANnyira szemetek sé szurkálódosok vagyunk egymással szemben, de ez még nem is gond, a gond az , hogy nem vagyunk képesek bocsánatot kérni és megbocsátani.

    Nekem pl. néha felmegy text-boytól vagy janatitól, vagy bárki mástól a pumpa bennem, de...De csak egy napra, vagy pár órára.Utána az embernek tiszta lapja van előttem.

    itt volt pl. Volkovy esete is.Tavaly felhivtam telefonon, hogy megnyerte a tft-t itt a Ph-n.Cserébe idén megkaptam tőle , hogy ha annyira szar itthon, menjek vissza oda ahonnét jöttem.

    Mindegy nem haragszom rá, csak furcsa volt ez nekem.
    Most már neki is tiszta a lapja.
    Szóval csak itt ülök és gondolkodom azon:mit élvezünk egymás szekálásában?Mi örömünket leljük benne.
    Egyébként visszatérve az olimpiára , egyre jobban bízom abban, hogy bár a mieink doppingvétséget követtek el, de azért a wada háza tája sem tiszta.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Örömmel jelentem, hogy X. kerületi lakos lettem:D

    Van végre albi be is költöztünk.Hűtő az még nincs:(

    Internet sem.Munkahelyen meg meg kell próbálnom sunyiba netezni:D
    Ugye ugye, friss munkaerpő dolgozzon , ne prohardverezzen.
    Tegnap voltam a volt gimis osztálytársam temetésén.Megint frankón megundorodtama keresztény szövegelésen (kb. arról szólt, hogy ha nem úgy élsz ahogy isten akarja, akkor elmehetsz a sunyiba, merthogy sak az az igaz út ,stb..)
    Nagyon sokan voltak a srác temetésén.

    Vérrákja volt:(

    Tényleg sajnálom, hogy ez történt vele.Elég életerős volt mindig is.

    Na az apehet persze nem tudtam elintézni, úgy tűnik elfelejtettem beírni a tavalyi eü. hozzájárulást..

    Na majd még megakarom kérdezni a fiberneteseket, lehet-e nálunk net.Jó lenne.
    Ma zárcsere, remélem összejön.
    Jó ez a X.ker ,éjszaka tücs9kciripelések közt alszunk el:DNa meg néha elzúg egy-egy boeing a fejünk fölött.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Hűtő van, meg pár kép is az albiról.Vagyis inkább videó.Na majd valamikor felrakom.mostanában nem nagyon tudok ph-zni, mert betanulás van melóhelyen.
    Egész jó kis fizut kaptam.Most pedig nyomom itthonról, vidékrőla netet.

    Végre van az albiban tévé is, és hűtő is.Márcsak szőnyeg , íróasztal, meg valami forgószék kéne még.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Utálok doksikat olvasgatni.Annyira szeretnék már ténylegesen dolgozni!
    De nem.. Pannonál is ez volt.1.5 évig voltam ott, ebből 3 hónapot mondanék kemény munkának. Utálom a láblógatást.
    Na de vegyük az élet napos oldalát, nézzünk előre.
    Gondolkozzunk!

    Tényleg ez az életünk értelme?
    LEhet tényleg jobban jár az ember egy olyan munkával , ahola belét is kihajtja, smemi pénzért?
    Tényleg kellenek neünk siklóernyők, pizzák, nagy utazások, feltünési viszketegség?
    Tényleg mik az értékek?
    Büszke lehetek magamra, ha sikerült összehoznom, egy családot, kocsit , gyereket stb?(nem mintha mindez meglenne nekem)
    Boldogok vagyunk mi valójában?
    Mindenki üljön le és gondolkozzon el ezen egy kicsit, és mondja azt őszintén, hogy...
    Azt mond mindenki amit akar.

    Tegnap láttam egy hajléktalant, az őrsön, fiatal volt, talán 35 éves max.
    Mentősök vették körül, a fejét kötözték be , a lépcső alján vértócsa.Persze mindenki emgnézte , szörnyülködött egyet, és ment tovább.
    Fura egy világ...
    Aztán párom este erősen köhögött, ezért elugrottunk a tescoba mézért, teáért, citromléért. A buszon bekészültem...Valami flashbackféleség volt, fullra ugrottak be régi dolgok.
    pl. 45ösön megyünk és csivitelneka csajok.Jaja egyszerre 5 csaj-párocska csivitelgetett jobbra-balra, ilyen női kacajokkal...Pfúúúúúúj.Útálom ez ilyet.
    Sosem voltam bene az ilyen csivitelős beszélgetésekben. Igen, a nagy többségük pasitéma, műköröm és hasonló színvonalú... Igazándiból nem nézem le őket, csiviteljenek, de tőlem tisztes távolságban. Aztán tücsökcirip az őrsön, sötétedés--->>> Pilisborosjenő (flashback). Annyira jó elbújni az emberek elől, annyira jó lenne nem hajtani ilyen ránktukmált dolgokra.
    Azt hiszem megint tököm teli a világgal:(


    [Szerkesztve]

    Még az lemaradt:
    Én nagyon észreveszem magamon, hog y az internet egy véfőfal, ami mögül tök mást mutatok magamból , mint személyes beszélgetéskor.Vajon melyik az igazi énem???

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nem értem egyesek miért szeretik olvasni a blogom. Nem vagyok érdekes ember, max nagyszájú. Mégis ennyien kiváncsiak rám? A gondolataimra?Itt van pl. Dig_it_all, akinek iszonyat összeszedet gondolatai és véleménye van. Én sosem leszek ilyen.
    Valaki írta, hogy hasonló a blogom twollahéhoz, annyiban , hogy naponta 1szer írom le , mi történik velem.Mégha így lenne , de nem így van.
    Az embernek mindig meg kell felelnie valakinek.Spec én most abban bízom, hogy az itt leírtak miatt nem keveredek bajba, nem válok valahol a röhögés tárgyává.Ezért nem is írok a munkahelyemről, vagy legalábbis keveset.
    Szintén nem igazán akarok írni a párkapcsolatomról, bár lehet ha nagyon mélyen leszek, megemlítem.
    Egyelőre nagy happy van ezen a téren:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Két munkatársam kiment münchenbe. Munka. 2 nap. Majndem én is mentem, legalábbis eleinte így volt. Úgyhogy ma lehet netezni.Elvileg nemsokára egy gui-s előadás lesz(mondjuk most már volt, mivel közben itthagytam az írást...).

    Jepp végre nincs dugó a Hungárián!
    Ma megyek organza anyagot venni, a koszorúslány ruhámhoz.Sosem voltam még koszorúslány. Szept 25-én lesz ugyanis egyik barátném esküvője, aholis tanú leszek.

    Kicsit irigylem (vagyis lehet hogy nagyon:F). Kiskoromban azt képzeltem 24 évesen már én is férjnél leszek, most lassan 25 évesen ezt még korainak tartom, de azt hiszem azelőtt szeretnék még férjhez menni, mint ahogy anyám tette anno (ő 27 volt).

    De azt hiszem egyelőre nem kötik be a fejem.Tényleg miért akarnak annyira alányok férjhez menni?:F

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Rosszul vagyok.Tegnap du. óta egyre jobban puffad a hasam.Régebben emiatt már kerültem kórházba, akkor bélszűkületem volt.Senkinek nem kívánom.Viszont a gép előtt kevésbé érzem a fájfalmat.
    Este majdnem szmbenéztem a rókával, de semmi nem mozdul , se fel se le.:O:O

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #38 üzenetére

    Hol joban vagyok, hol rosszabbul.Még szerencse, hogy nem ma van a barátném esküvője. Ígyis a lánybúcsút le kellett mondanom:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Na vége az esküvőnek, ez is megvolt.
    Anyu pedig amiat, hogy ne érezzük rosszul magunkat, meg ne idegeskedjünk, csak tegnap, hazaérkeztünkor mondta el, hogy meghalt az anyukája , a nagymamám:(
    83 éves volt, és imádtam!
    Álmában érte a halál.
    Iszonyat sokat tudnék róla mesélni, a legcsodálattosabb ember volt a világon.Talán még azt is megkockáztatom, hogy azt mondjam róla, hogy még a szüleimnél is jobban szerettem.
    Egy boldog ember volt.Maga a tökéletes nagymama , anya, barát, minden.
    Apukám is saját édesanyjaként szerette , és tisztelte.
    A sírás kerülget.
    Nem őt siratom, inkább magamat, magunkat.
    Hogy mi lesz velünk nélküle.:O:O
    Tudom, hogy ő mostmár valami nagyon szép helyen lehet, hiszen egy ilyen ember nem érdemel rossz helyet magának.
    Hiányozni fog. A mesélése, a szövegei, ahogyan akár órákat is el tudtam hallgatni , amit mond.
    Annyi mindenről mesélt.
    Megélte a 2. Világháborút, kb. annyi évesen , mint most én vagyok.
    megélt nagyon sok mindent, és mesélt róla. Úgy mesélt, mintha egy történelemkönyvet lapozgatnál és azt olvasnád. Nem volt a szívében gyülölet, tényszerűen és érdekesen mondta el a dolgokat.
    Azt sajnálom, hogy ez a csodálatos ember csak eddig lehetett velünk.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Végre új kajáldás lesz melóhelyen.Remélem jó kaják lesznek :)
    Mert most drága is, nem is az van, ami neten ki van írva, és ha későn megy az ember, akkor még abból a kis választékból sem jut.

    Pénteken és hétfőn shell scripttel vacakoltam.
    Bezzeg mennyire jobb c-ben programozni:D
    Semmi különös nincs most velem, ma megyek mamám temetésére:O
    Soxor eszembe jut, és hiányzik:(((

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Nos sajnálom, hogy hétvégén nem mentem lan partyra. Nagyim halála eléggé megviselt, nem volt kedvem kimozdulni.
    Mellesleg ha valaki tud kicsi mmc kártyát, amitől jelképes összegért megválna (16mb/32 mb-max 500 ft), az keressen meg:)
    Apu mesélt valamit, hogy a pr-telekom valami kedvezmenyt fog adni:)
    Ez nagyon jó.Felemelhetnék az 1 giga korlátot 3ra:)
    Elvileg a tvnetwork is.Na majd meglátjuk:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Rég nem írtam már ide, tudjátok a munkahelyemről nehéz volt, nameg új helyen jobb hogyha az ember befogja a pofáját.De most , hogy újból munakanélküli vagyok beszélhetek...
    (Sőt Chris ha te olvasod ezt az sem igazán zavar.)
    Szóval 3 hónapot voltama S. német cégnél.
    Elvileg szoftverfejlesztőnek vettek fel, gyakorlatilag shell scripteket kellett volna irogatnom javítgatnom.
    Eleinte halom doksi, hát hamar beleuntam, néha prohardvereztem de ennyi.
    De mivel a srácok (akikkel együtt dolgoztam, két ember) is quakeztek naphosszat, úgy gondoltam ez nem annyira gond.Aztán elkezdtek feladatokat adni, valamelyiket gyorsabban , némelyet lassabban oldottam meg.
    Általában a munkámmal kapcsolats feladatok nem mentek -szvsz- olyan lassan.
    Úgy tűnik ez sem volt elég.
    két hete elhívtak beszélgetni, hogy úgy érzik nem vagyok a projektbe való, de adnak egy hete, bizonyítsak:
    Úgy érzem , biznyítottam:
    Két hibakeresés volt, az egyiket megtaláltam, a másiknál nagyjából megtaláltam a választ. Azért csak nagyjából, mert egyvalamit nem vettem figyelembe/illetve nem tudtam róla: Clusterről van szó.
    Szóval az, hogy szeptemberben és októberben néha a sírás kerülgetett, mert ezekkel az emberekkel nem éreztem jól magam.
    Párom persze kérdezte miért, magam sem tudtam megmondani.Egyszerűen valami nem klappolt.
    És msot ezek az emberek lapátra tettek. Mert frissdiplomásként nem volt rendszerszemléletem ilyen clusteres/oracles dolgokhoz.
    És tudjátok az a ciki, hogy erről írjak , ne írjak az önéletrajzomban, illetve hogy próbálkozzam ezek után.
    Félek nem lesz munkám:(
    Szóval eléggé magam alatt vagyok:(

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    MAi napom megitn abból áll, hogy meheteka munkaügyibe segélyért kuncsorogni.
    Egy oka van, hogy ezt teszem:
    Amellett hogy egy kis casht kapok, tudok nyugodtan munkát keresni, interjúkra járni.
    Ha kellek egyáltalán valahova:(

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    jó hírek:)
    Hétfőn kötik az albiba a netet. Ma behívtak állásinterjúra a pink frizbis céghez.
    Nagyon jó meló lenne, legalábbis ránézésre, remélem összejön.
    Közben kicsit gyúrok a kérdésekre is, mert szeretnék végre már egy jó munkát!!!

    Jut eszembe Mancs Banderas hálaégnek hazadugta édes pofáját.
    Mostanában már másodjára kélt lába, (avagy kelt ő ábra és elsomfordált nagy ijedtséget okozva a ő ki és nagy gazdájának) így nagy öröm volt öt újra viszontlátni.

    Mint már írtam, ismét munkanélküli lettem, na ja végre nekem is kell valamiben pofáraesés.(ahogyan egy ismerősöm mondta vala)
    Eddig mindig bejött amit akartam, szinte mindig összejött minden amit elterveztem. Kell az embernek a pofáraesés.
    Kell az embernek a pofáraesés?!:Y
    Talán igen, bár sokszor elég fájdalmas tud lenni.

    Nem olyan rég volt egy aláírásom. A boldogságról szólt. Én baromira szeretnék boldog lenni.
    De lehet hogy közben elszaladok a boldogság mellett, észre sem veszem ebben a rohanó világban.

    Na ja be kell hogy valljam, igen volt olyan , hogy pl. arra gondoltam, mi lenne , ha fpognám magam és kimennék külföldre.Csak úgy.Persze nem céltalanul, ugyebár valamit enni is kell.tehát dolgoznék.
    Szóval elgondolkodtam, mi lenne ha kilépnék jelenlegi szerepemből, és szép szóval élve eltűnnék.
    Itthagynám a párom, a családom, mindenem.
    Na ja csak gondolkoztam ám tovább is.Hogy miket vinnék magammal. Pl. a gépem, fényképezőt, ezt azt, személyes dolgokat, amik fontosak. Csakhogy így el tudnék indulni?
    Miért akarok elindulni egyáltalán?!
    Itt van a csodálatos párom, akit nagyon mélyen szeretek, és ragaszkodom hozzá , ráadásul mostanában egyre másra olyan dolgokat csinál, hogy nagyon közel kerültünk egymáshoz.
    És mégis.
    Itt van pl. az hogy szeretném már ha bekötnéka fejem.
    Csak aztán...végülis..Tényleg szeretném? Tényleg vele akarom leélni az életem?
    Igen egyik pillanatban azt mondom igen. Aztán meg azt hogy nem.
    De miért?
    Miért bizonytalan az ember magában, az érzéseiben?

    Mit nem adnék azért ha tényleg tudnám mit akarok, mit nem akarok...

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr



    Ő mancs:)Imádom.
    2re megyek interjúra, sms mérnök pozició, nagyon tetszene!!
    Szurkoljatok.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Imádom ezt a macsot:


    Jahm ma menni kell vissza a tescoba.Vettem energiatakarékos izzót 2 napja, de nem ég.Kiváncsi vagyok, cserélik-e.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #47 üzenetére

    Hát kicserélték. De ez sem ég. Mindegy ezzel már nem fogk rohangálni, de a tanulság:ne vegyetek tescoban energiatakarékos ''csavart'' izzót.
    A tegnapi napom a benchmarkok körül forgott. Mik is azok, van-e értelme mobilokra ilyesmit fejleszteni. Szerintem van. Ha van rá igény, akkor van.
    Mondjuk erről jut eszembe az emberek nagy részének még a Sz..t is el lehet adni, ha díszes papírba, aranycelofánba van csomgolva.
    Tuti van aki megveszi.

    Tegnapi napom ezenkívűl még symbianos progik keresgésével telt.Van egy jó gyártó , a Psiloc, szerintem eszméletlen hasznos progikat csinál:Bővebben: link

    Ezek közül amit én tényleg nagyon hasznosnak tartok az egy Extended Log nevű progi, kb arra való, hogy főleg kártyás ügyfelek le tudják ellenőrizni, tényleg annyi ment-e el netre, mint ahogy azt a szolgáltatónak kifizetik.
    Nagyon örülök, hogy ezt a kicsit csúnyácska ám jóféle , ''okos'' telefont vettem.
    Ma keresek symbianos doksikat, hogy túlképpen milyen fejlesztőkörnyezet is kell hozzá. (van e valami plugin visual studiohoz, ill. van-e direkt mobilos fejlesztesre szant fejlesztői környezet)
    C++ban lesznek írva a progik, azt már látom.

    Közben állást is nézegetek. A rózsaszín frizbis cég szerdáig fog válaszolni.Kedden pedig mennem kell a munkanélküli központba,

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Meghalt bérmakeresztanyám, apu testvére:(
    Hihetetlen mennyi haláleset történt körülöttem mostanában: egyik jó osztálytársam, szomszédaink, akkor a nagyim, és most apu tesója.:(:O
    Remélem nem én leszek a következő:Y
    Bár ahogy most áll a szénám (semmim sincs szinte, se munka, se semmi amiből az albit fizethetném...) lehet ez lenne a megoldás?
    Nem tudom.Bízom abban, hog yhamarosan ismét dolgozhatok...Remélem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Jelentem Mancs Banderes megint a szívbajt hozta rám. Csak a szokásos:(
    Nincs sehol!!! Vagyis izé, valahol van csak nem ott ahol lennie kéne.
    Anyuék tegnapelőtt mondták, hogy csütörtök óta megint nyoma veszett:(
    Kéne már a nyakába valami kis függő, hogy ha valaki elviszi, vagy bezárja, legalább tudja hogy van neki gazdija.
    Sajnos otthon anyuék nem nagyon engedik be a lakásba (kutyának , macskának az udvaron a helye) gondolom odakinn meg uncsizik.
    Pedig 3 macs is van otthon... Egyébként megy ugye kancica. Na de ilyen hidegben ne mászkáljon már a nőstények után!!!
    Sajnos az albiba nem hozhatom fel...Pedig én örülnék neki a legjobban ha itt lehetne velem..
    Csak akkor a párom lehet macskástul együtt kirakna:Y
    Azért talán nem, de otthon (náluk otthon) megutálta, hogy a hülye macsok mindig a lakásban vannak, azt ott kunyizzák a kaját....
    Szóval Mancs, remélem hallod hívószavam, és hazatérsz, mikorra én is hazamegyek!!!

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák