Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Rolly #54401 üzenetére

    Plusz ehhez tenném hozzá, hogy gyerekekkel pest egy szenvedés, Szeged meg felüdülés. Nem véletlen, hogy pesten mutatóban lehet gyerekes családokat találni, és elképesztően alacsony az egy szülőképes korú nőre jutó gyerekek száma (ha jól rémlik a 2010-es adatok alapján 1,1, míg ugyanez vidéken 2, Mo bizonyos tájegységein pedig 3 - mondjuk ez nem feltétlen jó hír...).

    Én kérek elnézést!

  • bb0t

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Rolly #54401 üzenetére

    Tisztább a levegő, nyilván az 1,7 milliós fővároshoz képest. Egyébként meg megint csak nyugat-mo-hoz viszonyítva elég szutyok. Hidd el tudom, mert asztmás vagyok. A pollenkoncentráció elég magas szokott lenni. A hajléktalan azért kevesebb mert kevesebben laknak eleve, de Szeged egyes pontjain nem tudsz úgy elmenni, hogy ne kelljen őket kerülgetni. (régi domus, kálvária, mars tér stb. napfényparknál meg a cigánytelep) a cba príma kivételével nincs olyan bevásárló központ (tesco, auchan) ami ne lenne tele zombikkal. (zombi= c.; lepukkant, bolond) Az utak minősége mérhetetlenül rossz, nem nagyon voltam még olyan nagyvárosban ahol ennyi kátyú lenne. Mi még érzékenyebbek vagyunk erre, mert egyrészt vigyázunk a kocsira is kerülgetjük őket, másrészt kemény a kocsi rugózása és nagyon megérezzük ha belemegyünk egybe... Persze ha valaki megteheti, hogy 1,5 óra alatt felmenjen Pestre vásárolgatni annak nyilván Mo-n belül nincsenek távolságok, és bárhova el tud menni ahova éppen szükséges. Aki röghöz kötöttebb annak okozhat nagyobb problémát a kínálat silánysága. Az egyetem jó, meg én azt is megértem ha valaki nyugisabb életet szeretne élni.

    martonx:

    Nem éltem, de ott legalább vannak lehetőségek. Nem hiszem, hogy kevés gyerek lenne a kertvárosi részekben, az iskolák is ott a legjobbak. Múltkor néztem egy gimi top100 listát az első 10-ből vagy 8 pesti volt. A fizetések nem csak Pesthez képest rosszak, hanem az egész nyugati régióhoz képest. Nem nagyon van olyan diplomás ismerősöm aki itt tudott volna maradni Szegeden. A demográfiai adatnak más oka is lehet, nyilván valóan akinek az az életcélja, hogy otthon üljön a gyerekkel az nem Pestre megy. Pestre inkább ambíciózus, karrier orientált emberek mennek. Vannak élhető város toplisták mo-n belül, és ott nem szerepel rosszul Szeged, de ez is csalóka. Pl. Veszprém-ből könnyen átmész fehérvárra vagy balaton körüli városokba dolgozni és Pest sincs messze (sőt még ausztria sem) , Szegedről mennyit kell menned, hogy értelmes városba juss? Ez a munka és egyéb lehetőségeidet is behatárolja. Egyébként nem Pest mellett kardoskodok, meg elhiszem, hogy lézer, és biztos van az a pont, hogy azt mondja az ember elég volt Pestből, de én meg már ott tartok, hogy elég volt Szegedből. Az oktatás, és a betegellátás legalább jónak mondható és nem azt mondom, hogy élhetetlen hely, de én imádom a hegyeket, szeretek túrázni, kirándulni, és emiatt vérzik a szívem ha belegondolok, hogy nincs kilátásom elmenni innen nyugatabbra.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák