Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoszogi

    tag

    válasz martonx #94907 üzenetére

    Igazad van. De én arra írtam ezt, hogy sok az autó, amit te is alátámasztasz, mint indok ami miatt kell a kocsi, mert a gyerek, másnak meg más miatt.
    Minket nem hurcolásztak sehova, mert nem volt hova, meg nem volt mivel. Iskolarendszer: Igen régóta szar, egyetemen tanító ismerős állított nagyon meredek dolgokat már 20-25 éve akkor is temették már a természettudományt, de aztán mégse. Földrajz szakos nem tudta vak térképen berajzolni az Északi Középhegységet...
    Mielőtt félreértenél: mi is hordtuk a gyerkőcöt matek tanárhoz, jó is volt meg ügyes stb, aztán sajnos ideges lett az írásbeli felvételin, és nem sikerült jól neki...
    Meg sportolni is vittük őket.
    Amúgy nem sok ez a +3 különóra?

    Viszont ami érdekes, egy idézet egy beszélgetésből:
    "-Hát a fiam angoltanárja egy állat , X nem ért hozzá egy kókler, tudsz ajánlani valakit?
    -Én pont X-et ajánlottam volna, egy tündér foglalkozik a gyerekkel, 10-ből 9-nek sikerül a nyelvvizsga, többen ajánlották.
    -Mi van?..."

    Mert ugye akikhez hordod, az is tanár valamelyik suliban ugye? Akkor mi a rossz? A tanár, vagy a rendszer? És igaz ez az orvosokra is. De a rendszer működik és az a lényeg fent azt látják, mert elmész maszek tanárhoz, maszek orvoshoz vagyis minden szuper... Vagy mégsem és változtatni kellene....Te is írod: "kidobott 12 évet az életéből." nem kellene ezen változtatni esetleg, hogy ne így tekintsünk az oktatásra???

    Szakmámmal kapcsolatban ide írhatnék sokat (47 vagyok, 25 éve ezt csinálom elég sok mindent láttam), unalmas lenne, de csak annyit írok, hogy nagyon sokan elfelejtik a korosztályomból is, hogy ők hogy kezdték, mennyire nem volt elég az egyetemi tudás, mennyit szedtünk/szedtek fel az évek alatt, amit most egy teljesen más környezetben elvárunk az MsC végzettektől szinte azonnal...

    még annyit zárszóként: általános iskolással még oké minden, aztán mikor kamasz lesz, gyakorlatilag mindent kidobhatsz az ablakon.. :D :D Én megkaptam: ezért tanuljak tovább, látom mit csinálsz látástól mikulásig dolgozol, fáradt vagy és hulla, feszült nincs időd pihenni, én ezt nem akarom.. :D :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák