Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kulu22

    aktív tag

    válasz pschio #62074 üzenetére

    No, kicsit utánajártam. Anno amikor a Crashplan átment csak fizetősbe, elég nyögvenyelős volt telepíteni a Synology-ra, volt egy fejlesztő aki portolta ugyan, de állandóan volt 1-2 hetes csúszás és bizony volt olyan is amikor megállt emiatt a mentés. Emellett állandóan a JRE-t is frissítgetni kellett, valamint headless volt a csomag, így egy linuxos vagy windowsos gépről lehetett a klienssel konfigurálni. Ahogy nézem már nincs is meg ez a forrás. Ennek ellenére évekig használtam nem csak NAS-on hanem PC-ken is. Akkoriban volt ilyen családi csomag, pár dollárért 10 gépre lehetett telepíteni.
    Ahogy látom sokat fejlődött a NAS-os ág, egy egyszerű docker konténer telepítésével működik már: [link] , egy próbát megér a trial, lehet hogy letesztelem én is majd. Kérdés még, hogy a konténert milyen időközönként kell kézzel frissítgetni ill. megy automatikusan a CP update ahogy egyébként a "normális" kliense teszi.
    Habár, az 1TB C2-ért havi 8,8EUR sem sok és bőven beleférek. Előnye még, hogy semmi mókolás.

Új hozzászólás Aktív témák