Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz Gabor970 #44858 üzenetére

    Nézd, mind igaz, amit leírsz, de valahogy a világ mégis másfelé vonul. Biztos hallottál már a "tervezett elavulásról"...? Eszerint a világban időnként tapasztalható válságokra a fogyasztás az egyetlen megoldás, ahhoz pedig gyorsan elavuló, sűrűn pörgő árucikkekre van szükség. Eszerint a modell szerint (hogy ON is legyek) pl. az Omega az egyik legjobb alany, ahol olyan termékre vesznek rá, ami megbízható szevizháttér nélkül életképtelen, így próbálnak magukhoz kötni, és újabb pénzköltésre kényszeríteni. Ma az autógyártók legnagyobb profitját is a márkaszerviz hálózat működtetése hozza, nem az új autó eladás. :Y

    Ezt lehet utálni (én sem szeretem), de a világ efelé halad.
    Egyetlen óramárka van, amely látszólag kivonja magát ebből a fősodorból, az a Rolex. Náluk 25 év után is kapsz alkatrészt (nem úgy, mint az Omegánál), és nincsenek kiforratlan, ideiglenes megoldások (AR réteg az üvegen, titán tok, Co-axial, stb.) Ők az örökkévalóságnak készítik az óráikat. :R

    Szeretném én is hinni, hogy egyszer visszatér majd a megbízható, tartós konstrukciók ideje is az autóiparban, de erre jelenleg annak ellenére kicsi az esély, hogy e modell fenntartása csak korlátlan nyersanyag forrásokkal oldható meg, és ma éppen azt éljük, hogy sorra elfogynak a nyersanyagok. Mindegy, egyszer majd talán... :F

    Ettől függetlenül ma az új mercik jobbak, mint a régiek (ezt te is tudod), csak hamarabb mennek tönkre, és többet kell rájuk költeni. :W

    [ Szerkesztve ]

    "Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Új hozzászólás Aktív témák