Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrfire

    őstag

    válasz Yllgrim #463 üzenetére

    Yllgrim, Menthirist

    Tartozom még nektek egy beszámolóval a monitortartóról, amit nemrég vettem. Mondtátok, hogy meséljem majd el, mennyire jön be.
    Nagyon király cucc, legalábbis nekem tökre megfelel. Féltem, hogy nem lesz egy síkban a 3 monitor, de nem vertek át vele. Bár egy reklámvideón úgy tűnt a két oldalsó kar bárhogy forgatható, igazából csak 45 fokban vagy le vagy fel. Remek kis kábelvezető van benne, elég magas az asztaltól, legnagyobb magasságra állítva kicsit magasabb talán, mint egy átlag monitor talppal együtt, kb. 12-13cm van a monitor aljától az asztalig. Jól feszülnek az elemek, ha meghúzom rendesen a csavarokat alig lehet mozgatni, elég masszív, stabil cucc, a 45 fokban mozgatható karokat pedig tényleg nehéz állítgatni, viszont erősen "felpattannak", ha már kimozdítottam őket a lenti állásból. Akkorák a karok, hogy a 24"-os monitorokat 90 fokban oda tudnám tenni a középső éléhez, de 27"-os monitoroknál már neccesebb lehet, egy 45-ra már nem hiszem, hogy el lehet azokat forgatni, talán 30 fokra a középsőtől még igen.
    Sz'al tökre örülök neki, itt van két kép, egyszer védekező pozícióban, egyszer meg támadóban. :D :D :D

    ...de ha komolyabban érdekel valakit csinálhatok egy felvételt róla. :)

    Menthirist

    Anno még mondtad meséljek valamit a G940-ről is, bár nem sokat tudnék, mert nincs összehasonlítási alapom más hotasokkal. Az biztos, hogy a gázkar nem olyan "téphető", mint amilyenről te beszélhettél a Saitek X65 gázkaránál. Vannak vele olyan problémák, amiket Zsömi említett, ha jól sejtem erre célzott, hogy az ilyen motoros joystickok nehezen maradnak pontosan középállásban. Sz'al ha elengedem, akkor hajlamos rá, hogy egy picit elvigye a hajót egy irányba, de lehet, hogy ez általános más joysticknál is, mert tényleg ez az első igazi joystickom kb. A pedállal ugyanez a helyzet, hogy be kellett állítanom neki egy rendes holtjátékot, mert különben elfordította a hajót, sőt nemrég teljesen meghülyült és rendesen pörgette, többször meg kellett nyomnom mindkét irányba, hogy leálljon. Szerencsére nem gyakran fordul elő. Sokat segített a célzásban viszont, hogy mikor kicsit mozgatom csak a joystickot, akkor nem fejt ki nagy ellenállást, így olyan, mintha a precíziós célzáshoz lenne benne egy kisebb kör, amin belül mozgathatom könnyebben és csak a nagyobb fordulatoknál érezni, hogy hajtják vissza erősebben a motorok az alapállásba. Gondolom, ha ez mindig így lenne, akkor bezavarna nagyon a célzásba. Nem is tudom, mit mondhatnék róla még, a többit egy általános tesztből ki lehet deríteni, pl. hogy van rajta egy rakat gomb, de így sem elég, így a leszállás vezérlése a billentyűzeten maradt, meg még más is rá fog kerülni biztos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák