Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Parci #3680 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy zoom-okra vagy fixekre gondolsz, de szerintem eleve nem csak fixekből áll a világ.

    Nagylátónak ott van a 10-18, annak aki zoom-ot akar, aki meg fixet, annak a 12/2,8 zeiss. Mi kell még?

    Korrekt árú fényerős alap: na ilyen zoom sehol sincs és ebből a sorból sony se lóg ki. Max annyiban, hogy Rumos áhított obija még csak ígéret. Olcsó fényerős zoom-ot még nem láttam.
    Ha fix-re gondolsz, akkor pedig a 35/1,8 az idevágó obi. Drágának meg ott a zeiss 32/1,8

    Klasszikus portré: funkcionálisan az 50/1,8 kicsit rövidebb, de olcsó fényerős és jól is dolgozik. A klasszik látószöget meg lefedi a 16-70 is. Nem vitatom az mft 45-ös közelebb van a célhoz, de még egy portrém se lett rossz az 50-es látószöge miatt.

    Tele: kifejtettem, E-mountra minek? Úgyis nagy lesz a vázhoz képest.

    Alapvetően a legfontosabb gyujtótávok le vannak fedve (tele nincs). Legfeljebb a pénztárcák méretén lehet vitatkozni.
    Azt nézve milyen nehézkesen indult én végül minden olyan, amit megkaptam a rendszertől, amit akartam. Sőt már több obim is van mint eredetileg terveztem. :) Inkább ne jöjjön több, nem akarok vásárolni, most utazásra akarok inkább költeni.

Új hozzászólás Aktív témák