Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Csekusz #39986 üzenetére

    Hát igen. Mi a 40-es és a 46-os között gondolkodtunk, és végül a 46-os lett, az első pár napban még hatalmasnak tűnt, pláne a 23-as után, illetve, ott van alatta a 23-as, így látszik a 4x-es felület. De ma már a 46-os sem tűnik olyan nagynak, a 23-as monitor meg egyenesen kicsi. Pénzkorlát nélkül biztos, hogy azt javasolnám, hogy legyen akkora, amekkora fizikailag elfér a kiszemelt helyen. Ráadásul egy jó 3 méterről nézzük, így már nem látszanak még 1080p-n sem a részletek, nem véletlenül ajánlanak ekkora táválságra 70-80"-ost a tudástárban levő táblázatban. [link]
    Egyetlen előnye, hogy így legalább a 720p még elmegy, nem kell kizárólag magas bitrátájú 1080p-s anyaggal etetni.

  • KisApám

    addikt

    válasz Csekusz #39986 üzenetére

    Nekem "sajna" az EU40ES7000 jutott, méret szempontjából sajna csak.
    (A 46-os ára már sok volt, és a 40-es a 69 cm-es CRT után csak 1 hétig volt nagy, most már az is kicsi :K )

    A hangvezérléssel én is hadi lábon állok.
    Tudok angolul, de csak nem akarja legalább 90%-ban megérteni azt, amit mondok,
    pedig több fajta kiejtéssel próbálkozom.
    Talán jövőre kijön a magyar támogatás.

    A mozgásvezérléshez fény kell ugye bár,
    a 2. (tanítható?) távirányítóhoz meg egy jó kis BD lejátszó,
    mivel az LG DVD lejátszóm típusát nem ismeri.
    (Gondolom az a nagy fekete bumszli 4 elemes infra vevő ahhoz a 2. távirányítóhoz kell... :F )

    Netezéshez egy Logitech K400 billentyűzet van rajta. Jól műxik.

    No meg hogy élvezhető legyen a hangja sztereóban (a kb. 1,5 cm "mély" és hátra felé sugározó "hangszóróknak" nincs sok értelme),
    vettem hozzá egy Logitech X140-es sztereó aktív hangsugárzót. Jó hozzá.

    Ha meg 5.1 kell, akkor a HDMI (ARC) be-kimeneten van egy jó kis házimozi erősítő.

    Felhősödés csak akkor arra a pillanatra látható csak,
    amikor bekapcsolom a TV-t, az is csak a sarkokban.

    A neten található ES8000-es széria beállításait alkalmazom rajta.
    Rendben van az is.

    [ Szerkesztve ]

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Csekusz #39986 üzenetére

    Köszönöm, hogy leírtad őszintén a véleményed marketinget a háttérbe téve. A sok bolti eladó mind be akarja magyarázni, hogy óriási különbség van a technológiák között. Én akkor mindig megkérdezem, hogy nem az ELMÉLETI hanem a GYAKORLATBAN is érezhető különbségre lennék kíváncsi.

    Éppen erre a típusra fáj a fogam, amit vettél :) ( nekem a képminőség a lényeg a többi extra nem kell, van telefonom amin skypeolok, stb. ). 200Hz-es Ultra clear panel azért biztosan gyönyörű képet ad, de ha annyira nem érezhető a különbség, akkor lehet ue46es6100 lesz belőle. Az ár különbség nagyon sok a kettő között.

  • jukeboxx

    csendes tag

    válasz Csekusz #39986 üzenetére

    Szia csekusz!
    Ez a felhősödés nálam is van 46es6710.
    Régebben 40d5000 em volt és a képminőséget tekintve nem nagy különbséget látok én sem.
    pedig a es6710 est tavaj nyáron 3száz felett vettem. Szeretnék venni egy 46es7000 tv-t.
    de most néztem a 6800 ugyan az csak nincs hangvezérlés és kamera.(és a külső káva más)90 ezerrel olcsóbban.
    Kérdésem az lenne hasznát tudod venni a hangvezérlésnek és ennek a kézi vezérlésnek?
    Rendesen működik a dolog.Tavaly még a magyar nyelvet nem ismerte.2013 ra kitalálták már a frissítést?Hogy lehessen Magyar nyelven vezérelni?
    Ui ezen az 55es6100 én is gondolkozom. mert ugye ez a 200 vagy 400Mh meg ez a mickro diming vagy mi nem látom semmi értelmét.Azt hittem ez a felhősödés csak az én balszerencsém.Ha a 46es7000 nél döntök lehet hogy 360 ért megint fehér felhős lesz a tv-m?Ez gáz szerintem......

Új hozzászólás Aktív témák