Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz GoodSpeed #3540 üzenetére

    Megnéztem, hát az adatblokkoló mint biztonsági eszköz, az jónak tűnik.
    Az, hogy leveszik az ikonok elől a SAMSUNG jelölt a gyártói appoknál nekem nem tűnik szerencsésnek. Oké, hogy aki Samsung felhasználó az tudja melyik az és melyik nem, és a színvilág is sokat segít.

    #3542Jack Oneill: azért csúszik át sok ilyen applikáció, mert résszint startégiát váltottak a víruskészítéssel. Direktbe nem nagyon lenne esélyük elhelyezni egyik áruház oldalán sem, helyette felkerül egy látszólag ártatlan app, ami pl lámpának írja magát, és működik is lámpaként, csak olyan reklámokat mutat, amik az appon kívül vannak persze, és már fertőzött oldalakon. Ezek szinte mindig utólag derülnek ki, amikor már több százezre letöltést követően gyűlnek a panaszok, olyankor szedik le a szutykokat.

    Ez egy érdekes cikk:
    Fairphone 5 - majdnem örökre - Mobilarena Okostelefon teszt
    "Ha a kijelzőnél azt mondtuk, hogy ezen az árszinten ez elég karcsú, akkor a hardverről ugyanez lesz a véleményünk. A Qualcomm QCM6490 alapvetően egy IoT megoldás, de körülbelül a Snapdragon 778G / 782G szintjén van, illetőleg ahhoz nagyon hasonló felépítésű. Ez chipset már nem nevezhető frissnek, egy középkategóriás megoldás, ami persze már tudja az 5G-t is. (Kedves Nokia, csak szólok, hogy ha ezt a telefont szétszedem, akkor nem kell szívnom az antennakábelekkel sem.) Jó, jó, értem, hogy nem elsősorban (és kizárólag) telefonokba szánják, de akkor miért ezt választotta a Fairphone? Nos, azért, mert a Qualcomm az IoT chipekre hosszabb terméktámogatást biztosít."

    Ezért nagyon pozitív az, ha egy megbízható, az ígéretét tartó gyártó (ilyen a SAMSUNG), saját magának fejleszti és gyártja a CPU-t. Nem győzőm dicsérni a Samsung Exynost az exkluzivitása miatt, mert az, hogy ő gyártja a CPU-t is nem idézhet elő olyan helyzetet, mint amilyenbe a Google is kerül a Nexus 7 táblagépek esetében, miszerint tovább akarta támogatja a saját táblagépét, és kétszer tettek neki keresztbe, egymás után. Elsőnek az Nvidia tartott be ( Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon - Mobilarena Tablet teszt), másodiknak meg a Qualcomm Google Nexus 7 (2013) - ránc: felvarrva - Mobilarena Tablet teszt).
    A Samsung a saját SoC-os termékeinél tehát addig támogatja ameddig akarja, illetve ameddig meghatározza, nincs kitéve esetleges szerződésszegésnek sem harmadik fél által. Akik ekézik az S osztályban az Exynost, hogy lassabb mint a Qalcomm, meg jobban melegszik, ebbe nem gondolnak bele. Lehet kötni 5 éves szerződést persze ... és ha CPU gyártó eláll, mert pl olyan helyzetbe kerül mint a Huawei?
    Ha pedig a Huawei, akkor ők azok a kivételek akik erősítik a szabályt... (Huawei MediaPad M3 - a médiának bejön - Mobilarena Tablet teszt ) Nekem ez a prémium kategóriás táblagépem volt tőlük. Nagyon jó, erős hardver, saját fejlesztésű Kirin SoC... na vazze, ilyen drágán táblagépet, úgy, hogy egyetlen Android főverziót kapjon, nem vettem előtte sem és utána sem! Akkor fogadtam meg, hogy Huawei-t soha többé! Ez még azelőtt volt, hogy a Trump kormányzat keményen padlóra küldte őket, aminek őszintén örültem! Akkor váltottam iPad 2018-ra! Imádtam!

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák