Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz MiklosSaS #47 üzenetére

    Hova kell egy APU-ba ennél erősebb processzor? Na nehogymár a barátnőd egész nap tömörítsen meg videót szerkesszen. Játékokhoz elég, fészbuksihoz elég, azt, amit egy átlag ember csinál, annak 99%-ára elég. A kedvencem, amikor 12éveslány 1.0 vesz egy Core i7-es laptopot (vagyis inkább szülei), hogy egész nap fészbuksizzon. Én átlag felhasználónak mondom magam, mégis alig tudnék profitálni egy i7-ből a Ph2-mhöz képest.

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #47 üzenetére

    egy szarul megtervezett hűtéssel rendelkező notebook miatt ne írd le a teljes architektúrát plz.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Zso2

    őstag

    válasz MiklosSaS #54 üzenetére

    Igen és bizony aki játékos (itt arra gondolok aki komolyan élvezni akarja) annak csak is a dedikált jöhet szóba még egy darabig,ugye sokan nem akarnak kompromisszumokat,ha elindítják az újabb játékaikat.
    Attól félek ,a játékok fejlődése ezért lassult be, bevárják ezen csodák megfelelő teljesítményét....

    [ Szerkesztve ]

    Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

  • SylverR

    senior tag

    válasz MiklosSaS #98 üzenetére

    Te miről beszélsz?!?!
    A Bulldozer 8150-es van olyan gyors, illetve erősebb mint az i5 2500K. Helyenként még az i7 2600K-t is hozza. (Linux alatt! Tessék utána nézni, ha nem hiszed... Nem az Intel-marketinggel működtetett programokban kellene tesztelni...)

    Nem!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MiklosSaS #98 üzenetére

    Az AMD tudna fejleszteni erősebb egyszálú teljesítményt is. Ez csak a tranzisztorokon múlik, és a cache szervezésen. A dolog ennél sokkal komplexebb, amit az átlag user már nem lát. Moore törvénye és Dennard skálázási szabálya vitte előre a fejlesztéseket több mint 30 éven keresztül. Moore törvénye még mindig él, de a Dennard scaling megfeneklett. Ez azt jelenti, hogy a teljesítmény skálázásának legkönnyebb módja előtt bezárult egy ajtó. Ez már mindenkit érint, mindenki reagál rá a fejlesztésekkel, csak nem mindenki ugyanolyan gyorsan. Az út persze nem ért véget, de más irány kell. Első opció, hogy figyelembe veszik a gyártók a Pollack-féle skálázási szabályt (ami a gyártástechnológiától való függetlenség hatására örök érvényű). Ez azt jelenti, hogy jelentősen butítják a processzormagokat, ezzel jelentősen visszavetve az egyszálú teljesítményt, ám eközben növelhetik a többszálú tempót, hiszen a butított processzormagokból több fér el ugyanakkora tranyóbudget mellett. Tulajdonképpen amikor véget ért az egymagos processzorok korszaka pár éve, akkor a gyártókat ez a szabály mentette ki a szarból, és egy ideje minden processzor homogén többmagos. A Pollack-féle skálázási szabály aránylag nagy játszóteret ad a throughput teljesítmény skálázására, vagyis ezen a ponton a processzorok teljesítménye akár meg is duplázható, ám ott van a kontra oldalon, hogy ehhez az egyszálú teljesítmény felezése szükséges. Nyilván valamilyen szinten ezzel lehet játszani, de a helyzet az, hogy egy bizonyos szint alá az egyszálú teljesítményt senki sem vinné. Itt jön a másik út, ami a már egy ideje lebeg a gyártók szeme előtt, de a Sony/Toshiba/IBM Cell processzorának megjelenéséig senki sem hitte, hogy járható. Ez a rendszer viszont bebizonyította, hogy a Pollack-féle skálázás mellett a heterogén módon programozható lapkák is alternatívák lehetnek a Dennard scaling becsődölése idején. Ilyenkor kezdődött el az Intelnél Larrabee fejlesztése, és az AMD is ekkor kezdte a kutakodást egy GPU-fejlesztő után. A dolog egyszerű. A GPU nagymértékben párhuzamos munkavégzésre készült, így amellett lehet egy lapkába jó throughput teljesítményt pakolni, hogy megölnéd a processzormagok egyszálú teljesítményét. Mára kiderült, hogy mindenki ezt az irányt részesíti előnyben.

    Az APU-knak sokkal nagyobb a jelentőségük, mint ahogy látszik. A skálázást biztosítják a fejlesztők számára. Aztán ezt vagy kihasználják, és a programok gyorsabbak lesznek, vagy maradnak az ingyen ebédnél és az egyszálú kódoknál, és akkor 2030-ra talán jön valami gyártástechnológiai áttörés.
    A gyártók egyértelműen döntöttek. Az AMD esetében a legnagyobb fejlesztéseket az integrált GPU kapja az új APU-kban. Az Intel esetében se számíts a processzorteljesítmény növekedésére. Ellenben az integrált GPU-t brutális pénzek beletömésével próbálják kigyúrni, mert erről az oldalról biztosítható a skálázás. Majd meglátod, hogy a következő két generáció hogyan fejlődik. A processzor oldaláról a lapkák csak kiegészítéseket kapnak az utasításkészlet szempontjából. Ezek egy része az integrált GPU-val való jobb összedolgozást is jelentik. Ami óriási fejlődés előtt áll, azok az integrált GPU-k. Az Intel a Haswellbe négyszer több vektoros shadert rak, mint amennyi ma van a Sandy-ben. Ellenben a processzormagokhoz alig nyúlnak. Az AMD a Kaveribe már GNC architektúrát rak, ami a shaderek számában nem nagy előrelépés a Llanóhoz képest, de olyan képességeket ad a rendszernek, amire nagy szükségük van a fejlesztőknek.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dezz

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #115 üzenetére

    Hát igen, a CAD programok többsége ma is egyszálas (CAM-ot nem ismerem), ennek köszönhető a dolog. Más szóval, CAD programok (fejlesztők) fail... Nem is értem, de mindegy. Előbb-utóbb nekik is lépniük kell most már...

    Ezt az aritmetikát kifejtenéd? Milyen program, hány szálas?

    Na de... Ez itt egy Trinity topik, ami nem éppen munkaállomásokba való cucc... (Legalább is, amíg a melós programok nem szállnak rá jobban a GPU-sításra. Akkor viszont egy IGP-mentes Xeont is maga mögött hagyhat... Majd valamikor, néhány éven belül.)

    (#106) ddekany: Szerintem sokszor könnyebb párhuzamosítani (már persze ahol nincs elvi akadálya), mint jól kigyúrni az egyszálas teljesítményt manuális low-level optimalizációval...

    [ Szerkesztve ]

  • Sanya

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #47 üzenetére

    hol lennél te az amd vagy asz ati nélkül?

    1.2GHz-es intel p4-ről azt hinnéd, hogy álom, az intel 1800-as gpu-ról meg hogy kombinált vízforraló, meg vga együtt.

    árverseny barátom, ha nincs ati, nincs 2-4 magos rendszer, nincs ht, nincs integrált vga, nincs x64!!!!!

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • dezz

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #119 üzenetére

    Tipikus user error... Te csak az egyszálas teljesítményre figyelsz, mert éppen ebben a speciális szegmensben utazol. Erre mit csinálsz? Veszel egy olyan procit, aminél már a megjelenés előtt is, de utána meg aztán főleg lehetett tudni, hogy egyszálas teljesítményben nem lesz olyan jó, viszon sokszálasban igen. Aztán csodálkozol és nekiállsz fikázni, hogy ez semmire sem jó. Meg szídod az AMD-t, pedig ők maguk is megmondták, hogy nem az egyszálas teljesítmény lesz a Bulldozer erőssége.

    Egyébként az AMD nélkül sem lenne ATI (már az AMD-ben feloldódva), mert igen komoly gondjaik voltak az R600-assal, az AMD segített gatyába rázni annyira, hogy a piacra lehetett dobni. Különben bele sem egyeztek volna a részvényesek az egyesülésbe.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MiklosSaS #119 üzenetére

    Szerinted azt az IGP-t ki fejlesztette az APU-kba? Mert nem az ATI. Ők már beolvadtak elég régen. A Terascale architektúrát az ATI fektette le, de a Terascale 2 már teljesen AMD fejlesztés, ahogy az új generációs GCN is. Utóbbi egyértelmű, hiszen a GCN Radeon ugyanazokat a 64 bites pointereket használja, amelyeket az AMD64 processzorok. Nyilván a cél egyértelmű ... integrálni, hogy a skálázhatóság fenntartható legyen. A Bulldozert is ennek rendelték alá, ahogy a GCN-t is. Most, hogy az alapok megvannak össze lehet pakolni őket. Ez lesz a Kaveri (2013). Megfigyelhető, hogy mindenki ezt csinálja. NV-nél a Denver és a Kepler compute verziója, az Intelnél a Larrabee/MIC és az aktuális processzormagok. Ezeket egymáshoz tervezik, csak az integráláshoz az NV-nél még hiányzik a processzor, míg az Intelnél a GPU. De elfognak jutni az integrációig. Az NV a Maxwellnél (2014), míg az Intel a Skylake-nél (2015).

    Sempron 145 már egy ideje nincs szállítás alatt (max csak kapható még pár boltban). A4-3300 van helyette. Ennél lejjebb az AMD csak 18 wattos Brazosban gondolkodik, de az alaplapra integrált megoldás. Persze elérhető microATX méretben is, bár inkább a Mini-ITX a menő ilyen fogyasztás mellett.

    Szarnak nehezen nevezhető az A6-3410M. Négy mag 1,9 GHz-en, és ehhez egy olyan erős IGP, amit a dGPU-k képesek befogni, csak az ugye extra 30-40 watt fogyasztás mellett, ami egy notebook esetében már gond. Nem véletlenül tervezi az AMD így a lapkákat. Egyszerűen a multimédiás irányvonal mellett az IGP fontosabb lett, mint a CPU. A mobil szinten pedig a méret és a fogyasztás eddig is komolyan számított, így az integrált rendszerek kerülnek előtérbe.

    Az, hogy jól gondolkodnak-e ... az APU az AMD történetének leggyorsabban terjedő termékcsaládja. Soha semmiből nem adtak el annyit a megjelenés után mért egy éves időintervallumban mint a Brazosból. A mobil irány a piacon a döntő, és erre rendezkedik be az AMD. Már az asztalon sem azok a gépek hódítanak, amiket nagy házban összeraksz, hanem a nettopok, az apró PC-k, és az egybegépek. Ide az integráció a belépő és vitathatatlan, hogy itt az IGP szerepe masszívan felértékelődik, hiszen a webböngészők már gyorsítják a különböző tartalmakat, gyorsított a videólejátszás és gyorsított számos program. Nyilván oka volt annak is, hogy nem egy Intel IGP-vel felszerelt notit vettél.
    A processzorok fejlesztése szigorúan a szerverpiacra korlátozódik. Még idén lesz egy frissítés és az asztali piacon ennek a résznek vége az AMD-nél. Ugyanígy az Intelnél is, csak ők idén nem frissítenek. Náluk úgy néz ki, hogy a Sandy Bridge-E az utolsó asztali piacra lehozott processzor. Ezután mobil és asztali szinten csak APU-k jönnek. A szerverpiacon még nincs akkora probléma a skálázással, mert az órajellel nagyon jól lehet játszani. Ide még legalább 2 évig lesznek fejlesztések, de idővel itt is csak APU-k lesznek, mert a skálázás itt sem biztosítható a végtelenségig.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Prof

    addikt

    válasz MiklosSaS #119 üzenetére

    Nem teljesen értelek, a 2600k egy 75-80ezres proci a 6100 meg 30-35.
    Több mint dupla áron 4mag(8 szállal) még szép hogy jobb mint egy 3magos(6 szálas) amd.

    A 6100-at az i3-hoz hasonlítsd, mert azzal van egy árban. És kiváncsi vagyok hogy húzod 4.5ghzre az i3 sandyt :D

    Sose értettem az embereket két totál más kategóriás eszközt eresztenek össze és a végén kihozzák hogy a több kategóriával lejebbi cucc rosszabb.
    Jóhogy nem a velorexet küldenéd a porsche kupába és szidod, hogy nem tud annyit mint egy 100millás versenyautó.

  • SylverR

    senior tag

    válasz MiklosSaS #123 üzenetére

    Jogos. De ha 1 szálon akarsz erős procit, akkor:
    veszel i3-at, vagy FX4100-at, utóbbi esetén letiltod a második modult, és két szálon dolgozol. (azt felhúzhatod akár 6-7 ghz-re is :DDD )

    Nem!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MiklosSaS #134 üzenetére

    Már megint elfelejted az IGP-t, ami nagyságrendi eltérést jelent a Sandy és a Llano, vagy az Atomok és a Brazos között. Az Intel IGP-i jelenleg nem alkalmasak multimédiára. Ezért olcsóak a Pentiumok és a Celeronok, mert alig támogat az IGP valamit a mai API-kból, illetve a webes tartalmak gyorsításában sem remekel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • SylverR

    senior tag

    válasz MiklosSaS #134 üzenetére

    De mi a francért hiszitek mindketten, hogy azt mondom, hogy bullt kell venni?!
    Idézzek magamtól? Nekem sem kéne! Csak próbálom végre elérni, hogy befejezzétek már a fikázását!

    Miklós: neked mondtam már a jóelőbb... Cad-camezel. Meg egyszálon dolgozol. Oké.
    Vegyél i3-at, húzd fel a 2 magot amennyire tudod, vagy vegyél 2 modulos bullt, tiltsd le az egyik modult, a másikat meg húzd amíg engedi, feltehetően 5-6 ghz. És máris jó lesz a proci a fent említett feladatokra...

    És befejeztem, mert veletek nem lehet dűlőre jutni... Lekéne venni azt a kékszemüveget.. :(

    Nem!

  • dezz

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #134 üzenetére

    Ezzel a hozzászólásoddal végleg kimerítetted a szándékosan értetlenkedő és másokat idegesítő troll ismérveit... :U

    A kis listád totálisan hiányos, de ezt persze valójában te is tudod...

Új hozzászólás Aktív témák