Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    válasz SylverR #70 üzenetére

    Akkor lehetséges hogy én vagyok még lemaradva...pár éven belül biztos hogy bekövetkezik az, hogy az APU-ké lesz a főszerep, jelenleg még (számomra) nem tart olyan szinten a dolog, hogy érdemesebb lenne egy erős IGP-jű APU-ra váltanom, de a kaveri esetében ezt már lehet másképp fogom gondolni!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • Prof

    addikt

    válasz SylverR #84 üzenetére

    Bocs nem írtam, hogy a notikra értettem. De ha 3870k akkor meg, G620+6670 azért versenyre kell vele :DDD

  • 8th

    addikt

    válasz SylverR #99 üzenetére

    "A Bulldozer 8150-es van olyan gyors, illetve erősebb mint az i5 2500K. Helyenként még az i7 2600K-t is hozza"

    AMD FX-8150 vs Intel Core i5-2400

    Ahogy én látom éppen megüti az i5-2400 szintjét. 1-2 programban gyorsabb a bull. És? Az összes többiben meg alulmarad, még ha nem is sokkal de akkor is alulmarad. Játékok alatt nyújtott teljesítményről nem is szólva.

    "Linux alatt! Tessék utána nézni, ha nem hiszed... Nem az Intel-marketinggel működtetett programokban kellene tesztelni"

    Linux? Őszintén kit érdekel itt a linux? Az egész fórumról jó ha két tucat fanatikus gépén fut mint állandó rendszer. Őket és néhány Apple usert leszámítva mindenki ilyen olyan windows-t használ. Innentől fogva teljesen lényegtelen, hogy linux alatt miben mennyire jó. Intel marketinggel működtetett programok. Jajj anyám. Te! A külföldi független, neves hardverteszt oldalakat nem a gonosz Intel pénzeli, hogy kicsit görbítsenek már a teszt eredményeken a javukra? :D

  • 8th

    addikt

    válasz SylverR #105 üzenetére

    Nézd én nem vagyok az a tipikus amd fikázó kék fan, sosem voltam. Mindig azt vettem ami a jobb ár/érték aránnyal bírt (Athlon XP, Athlon64, Athlon64 X2) bár az igaz, hogy az Intel Conroe de főleg a 45nm-es Wolfdale széria debütálása óta egészen a LIano megjelenéséig nem nagyon gondolkodtam amd-ben. Ha valaha vissza is térek a zöldekhez az biztos, hogy nem a Bulldozer miatt hanem a zseniális APU-k miatt fogok.
    Fizikailag erősebb a Bull? Oké, tételezzük fel, hogy igen. Akkor, hogy hasonlóan buta példával jöjjek mint te. Szerinted ki fog hamarabb lépcsőn felszaladni egy felhőkarcoló legfelső emeletére? Egy 120kg-os testépítő vagy egy 65kg-os hosszútávfutó? Na ugye. Hajára kenheti az ember a nyers erőt ha olyan környezetben mozog ahol az nem válik előnyére.

    szerk: isten ments, hogy beleszóljak de a számításod hibás. Az i7 is nyolc szálon dolgozik.

    Ha külföldi hardver oldalaknak nem hiszel fusd át újra a PH!-s Bulldozer teszt eredményeit: [link]

    Ööhm... azért ugye nincs harag? :P

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz SylverR #109 üzenetére

    "Ezerszer lelett írva, hogy win alá jelenleg alig találsz olyan programot, sőt, szinte nincs is, ami 8 szálon futna."

    Már a fejlesztés megkezdésekor pontosan tisztában voltak vele, hogy milyen szoftveres környezetben kell majd helytállnia a szóban forgó processzornak. Mi a fenének fejlesszenek 8szálon dolgozó programokat amikor a számítógépek jelentős részében a mai napig 1magos procik ketyegnek? Ezt nagyon bizony benézte az AMD véleményem szerint itt keresendő a Bulldozer felemás fogadtatásának (bukásának?) kulcsa.

    Ha veszed a fáradságot és bármelyik, mondom akármelyik hardverrel foglalkozó oldal Bulldozer tesztjét megnézed hol kisebb hol nagyobb arányban de szinte mindenben alulmarad az i7-el szemben. Erősebb? Meglehet. WinRar-ban hajszállal az i7 fölé kerekedett vagyis 1magra vetítve a dolgot minimálisan tényleg erősebb lehet. DE akkor is kikap és bizony semmi más nem számít. Erre jössz TE és győzködsz/erőlködsz itt nekem, hogy márpedig a Bull akkor is erősebb és bezzeg Linux alatt blablabla. 1: lőtéri döglött kutyát sem érdekli a linux. 2: mire elterjednének olyan átlag windows felhasználó által is sűrűbben használt programok amik végre kiaknáznák a Bulldozerben rejlő lehetőségeket addigra bottal sem fogja senki piszkálni ezt a procit. Rég elavul. Lesz más alternatíva ami fejlettebb erősebb miközben kevesebbet is fogyaszt. Ez pár év múlva csak villanyóra pörgetésre lesz jó. Általában mindig azt hozzák fel a a Bull védelmében, hogy "de majd ha szoftveresen is támogatott lesz ez-az". Nincs ha. Nincs. Most most van. A Bulldozer itt van már egy ideje. Most kellene villantania nem "majd ha..." Senkit nem érdekel a "majd ha". De nyilván neked van igazad és mindenki téved sőt tovább megyek, az egész világ úgy hülye ahogy van mert az AMD Bulldozer márpedig akkor is best buy!
    Jöhetsz itt nekem Intel által szponzorált programokkal meg vagdalkozhatsz a Cinebench-el amit egyébként én egyszer sem említettem, te rugóztál rajta mindvégig nem igazán érdekel. Igazából mondhatsz akármit engem csakis számokkal lehet meggyőzni. Azokkal pedig nehéz vitába szállni, azok nem hazudnak. Úgyhogy erről ennyit. Én ejtem a témát nem akarok itt tovább offolni. :U

    A francba már annyiszor megfogadtam, hogy a hozzád hasonló elvakult fanboyokat (Intel/AMD/Apple/Samsung/nVidia/AMD(ATI) stb... tök8) válaszra sem méltatom mert felesleges, erre tessék... :W

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz SylverR #131 üzenetére

    Igeretem ellenere megint offozok.

    Akkor vegyuk mar atal:
    - tehat a bull nem jo :
    1- jatekra
    2- intelre optimizalt cuccokra
    3- aritmetikara, matematikai programokra (sajat tapasztalatom alapjan)
    4- CAD-CAM tervezesre (sajat tapasztalatom alapjan)
    5- "non-stop "munka allomasra

    de k_rva jo:
    - szerverbe (szerintem egy jo darab xeon rendesen megalazza)
    - linuxba

    Tehat, akkor miert kellene bulldozert vasarolni ? Nekem volt, de megalazta egy 2300-as. Es azt is tegyuk hozza hogy az en 6100-om 4,66-on ment, es a "csoro" i5 pedig 2.8 ghz-en.

    Internetre, irodai munkara, zenere pedig ott van a celeron/pentium ami 8 giga ramal meg egy ssd-evel kituno es olcso ! Szerintem az AMD proceszorai sohasem fogjak az intelt felulmulni, persze a fogyasztason kivul.
    Fentebb az egyik kollega azt mondta hogy az AMD tudna jo, eros processzort gyartani csak nem akkar, ez igy is van. Be is bizonyitotta a phenom, phenom II, FX, athlon II szeriakkal.

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • 8th

    addikt

    válasz SylverR #133 üzenetére

    Oké nyertél! Bulldozer az ISTEN!!! :R

    Na? Túlléphetünk a témán végre? :U

    (#134) miklosss2012: "Szerintem az AMD proceszorai sohasem fogjak az intelt felulmulni, persze a fogyasztason kivul."

    Ez azért így nem igaz. Tulajdonképpen ha úgy vesszük máris felülmúlták. Ott van például az A8-3850/3870K négy maggal egy nagyon korrekt grafikus résszel és alig fogyaszt valamit: [link] és el lehet vele játszogatni is. És emlékezz csak vissza 2005-ös évre. Az 1.8GHz-es Athlon64 3000+ proci felülkerekedett a 3GHz-es P4-en holott olcsóbb volt, kevesebbet fogyasztott nem melegedett úgy mint az. Nem kell leírni az AMD-t :N . A Trinity is büntetni fog, nem kicsit. Amint megjelenik abban a pillanatban értelmét vesztik az ilyen ~15k-s már némi játékra is alkalmas belépő szintű videokártyák. Másrészről tapasztalatból mondom egy Phenom II X4 955 a mai napig elég játékos gépbe (is).

  • ftc

    nagyúr

    válasz SylverR #138 üzenetére

    Hát a munka meg a tuning valahogy nem fér össze :)

    Én CAD-al amivel találkoztam az épp, hogy jobban futott az AMD procikon... igaz eléggé számításokra épült főleg 8 vagy több szálra.
    Szóval mindenki megtalálja azt ami kell neki.

    És most az a x perc eltérés nem hinném, hogy számítana. Én több napos szimulációkat hajtottam végre s ott már számított az, hogy 5 nap vagy 6 nap. S ez egy egyszerű tranzisztor tervezés volt a legalapvetőbb modellel.

Új hozzászólás Aktív témák