Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz MongolZ #136 üzenetére

    "pártunk és kormányunk meg a 2000-es év óta (vagy lehet 1999, már nem emlékszem pontosan) arra törekszik, hogy minél több diplomás legyen."
    Nem ez az egyetlen, amiben azóta pálfordulás következett be a részükről.
    Az utóbbi években folyamatosan züllesztik a közoktatást, és a felsőoktatást is ott szivatják, ahol lehet. Sajnos.

    "Rengeteg teszt, felmérés, próba, kísérlet bizonyítja, hogy ez nem így van. Meglepően kevés arányban számítanak az örökölt tulajdonságok."
    Hát lehet, hogy a tanulmány ezt mutatja, a gyakorlat viszont mást.
    Nyilván jó oktatással többet ki lehet hozni a masszából, ez igaz. Viszont csodát sem lehet művelni. Akinek nincs a fejben megfelelő szürkeállomány, abból nem lesz atomkutató.

    (#141) Porthoszx: Ebben a mondatban van a lényeg, erről beszélgetünk egy ideje.

  • ripla

    őstag

    válasz Baltazár123 #147 üzenetére

    Van egy Gibson regény, a Periféria, ott pl. külön cosplay kerületek vannak a városon belül. A főszereplő kiscsaj úgy keres pénzt, hogy online játékokban vadászik nehezen elkapható ellenfelekre.

    Tetszik vagy sem, de a jövőben a mostani egyszerűbb munkák többségét a gépek fogják elvégezni helyettünk, szóval ezeket már kár is tanulni meg papírt szerezni róla. Ismerni oké, csak hogy képben legyél, de ennél több nem fog kelleni.
    Nekünk meg több időnk marad olyan hobbikra, amikre eddig nem volt időnk.
    Én úgy képzelem ezt az egészet, hogy mivel az embereknek muszáj enniük, ezért mindenki kapna egy bizonyos alapjövedelmet, aminek az anyagi hátterét a gépek termelik majd ki, és amire igazán szükség lesz, az egy maroknyi informatikus, meg olyan mérnök, akik legyártják meg karbantartják ezeket a gépeket. Ezek a szakmák lesznek igazán elismertek és becsülendők, meg azok amik ezekhez szervesen csatlakoznak.
    Mindenki másnak meg olyan "munkái" lesznek, mint youtuber, cosplayer, esport bajnok, drónreptető versenyző, na meg persze a művészetek, író, festő, fényképész, képregény rajzoló stb., ha ezekben jó vagy, akkor kapnál az alapjövedelmed mellé plusz támogatást az üzemeltetőktől, nézőktől, rajongóktól, ha nem, akkor meg oszd be a kis alapjövedelmedet ahogy sikerül. Jelenleg állás szerint egy ilyen világot tudok elképzelni.

    [ Szerkesztve ]

  • kiltrus@citr

    csendes tag

    válasz wolfman #148 üzenetére

    Hát ez így biztos hogy nem igaz középkori elméletet bizonygatod akkoriban ez miatt csak pár millióan éltek a földön egyáltalán nem milliárdan.
    Nem csak az ipari forradalom változtatott rajta gondolkozzál már!
    Hogy lett volna pár száz milliós populációból milliárd ? Az akkori gépek nem voltak olyan nagy számok nem volt jó teljesítményük.
    Már előtte is volt egy kisebb robbanás szerű népesség növekedés 1775 előtt
    Mégpedig azért mert rájöttek hogy a munkát meg kell osztani munkamegosztás és nem ráterhelni egy emberre vagy mesterekre.
    Jobb egy munka folyamatot felosztani úgy hogy te egyáltalán nem vagy annak a mestere de mégis kisebb feladatokat el tudsz látni.
    A céheket manufaktúrák váltják majd ezeket gyárak DE már a manufaktúráknál elkezdődött a népesség robbanás! Mert rájöttek jobb összedolgozni munkamegosztással mint egy hangyaállam mindenkinek megvan a feladata.
    Te ne akarjál visszatérni a középkorba vagy az előttre hogy majd jönnek a szenszej mesterek és mindent megcsinálnak mert az a jó.

    Probléma az oktatással van túl sok fölösleges dolgot tanítanak főleg elméletit amit senki nem használ. Több gyakorlat kell nem elmélet akkor jobban tanul az ember is. Alapból tapasztalati úton fejlődtünk idáig nem elmélkedtünk a tűzön hanem éreztük tapasztaltuk aztán hasznosítottuk.

    Céh:
    középkori városokban.
    Azonos foglalkozásúak érdekvédelmi szövetsége. (Pl. szabók, kovácsok.)
    egy mester csinálja végig a terméket à jó minőségű, de kevés
    főnök: céhmester; segéd: majdnem mester; inas: éppen belépett
    a mesterjelölt külföldre megy vándorútra (pár év), más céheket megnéz. Mestervizsgát készít otthon, a város mesterei elbírálták à saját műhelyt nyithatott.
    a céhek az árakat közösen állapították meg egy városban
    büntették a kontárokat (céhen kívüli munkás)
    városvédelmi feladat
    Nyugat-Európa: 1400-as években a céheket felváltják a manufaktúrák, Magyarországon csak 1870-ben törlik el őket.
    Manufaktúra:
    manu facere=kézzel csinálni
    van munkamegosztás, mindenki csak egy munkafolyamatot csinál
    nagyobb termelés
    főleg ruhaiparban
    Magyarországra csak az 1700-as években kerültek
    Gyárak:
    ipari forradalom hozza létre, 1780-as évek (gőzgép)
    gépek, betanított munkások; elszegényedett parasztok fizetésért
    kezdetben rossz munkakörülmények, munkahelyi balesetek
    nők feleannyi, gyerekek negyedannyi bérért dolgoztak
    a gépek elvették az emberek munkáját -> géprombolások Ludd tábornok (kitalált személy) vezetésével
    gépesítés: először textilipar, majd szállítás, közlekedés, vaskohászat, bányászat
    Magyarországon csak a kiegyezés után zajlik az első ipari forradalom, főleg az élelmiszeriparban (malom, cukor)
    1880-as évek: nyugaton a második ipari forradalom: elektronika, vegyipar

    Forrás: érettségi tételek | Érettségi

    (kell egy bogár zseni mint a csillagközi invázióban aki irányít előg ha ő a zseni)

    [ Szerkesztve ]

    i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

  • BiP

    nagyúr

    válasz ripla #152 üzenetére

    "mindenki kapna egy bizonyos alapjövedelmet, aminek az anyagi hátterét a gépek termelik majd ki,"
    És mivel veszed rá a gépek, gyárak tulajdonosait, hogy a termelt javakat alapjövedelem formájában szétossza?

  • ripla

    őstag

    válasz BiP #154 üzenetére

    Ha mondjuk a lakosság 90%-a már alapjövedelemből él, akkor már eleve törvényi szabályozás lenne rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #82729984 #141 üzenetére

    Amennyire emlékszem az iskolatársaimra különböző iskolákból, szerintem a többségnek elég nagy az IQ-ja ahhoz hogy mondjuk egy technikusi szintet elérjen és szintén elég sokan vannak, akiből lehetne mérnök.

    A probléma nem az IQ, hanem a hibás oktatás. Szakemberek, specialisták helyett minden szinten azt erőltetik, hogy minden tantárgyból jó legyen. Ahogy szokták mondani, aki mindenhez ért egy kicsit, az nem ért igazán semmihez sem. Ráadásul a jolly-joker képzés túlságosan leterheli a tanulókat, vagyis a kulcstantárgyakra kevesebb fókusz és energia jut. Gyakorlatilag az oktatásnak köszönhető nálunk, hogy sokan képzetlenül kerülnek ki az iskolákból, minden szinten. Nem beszélve arról, hogy elnyújtjuk a képzéseket is.

    Nagyon fontos szerepe lenne a pályaválasztásnak, az egyéni kompetenciák és a tehetség felmérésének.

    Utolsó sorban pedig ki kellene egyensúlyozni az életpályák közötti óriási anyagi eltéréseket, hogy a pályaválasztáskor ne legyen akkora súlya annak, hogy egyik szakmával sokkal többet lehet keresni, mint a másikkal. Rengeteg hibás döntés születik, mert emiatt sokan rossz pályát választanak, amihez kevesebb tehetségük, készségük van, nem beszélve arról hogy a motiváció is hiányzik már a tanulás során, mert csak a pénz miatt választottak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #156 üzenetére

    "Szakemberek, specialisták helyett minden szinten azt erőltetik, hogy minden tantárgyból jó legyen.": mire specializálódjon a tanuló? és konkrétan melyik életkorban?

    "Utolsó sorban pedig ki kellene egyensúlyozni az életpályák közötti óriási anyagi eltéréseket, hogy a pályaválasztáskor ne legyen akkora súlya annak, hogy egyik szakmával sokkal többet lehet keresni, mint a másikkal.": nemrég ki kellett cserélni a mosdókagylómat a szerelvényeivel. Amekkora számlát hagytak, az alapján én is támogatom, hogy felemeljék a fizetésemet a csóringer vízvezeték-szerelő szintjére.

    fentiek alapján szerintem látszik, hogy amit mondtál, mekkora üres lózung.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Aprósólyom

    addikt

    Én arrra vagyok kíváncsi, hogy a társadalmi átrendeződés milyen gyorsan követi a robotok térhodítását.
    Azt meglehetősen gyorsan el lehet intézni, hogy felépítünk egy robotizált gyártósort és ezzel együtt elküldjük a feleslegessé vált munkásokat, de milyen gyorsan keletkezik másik területen számukra munkalehetőség? Vajon van-e balansz ebben a folyamatban?

    Jevons paradox

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz ripla #155 üzenetére

    "Ha mondjuk a lakosság 90%-a már alapjövedelemből él, akkor már eleve törvényi szabályozás lenne rá."

    Érdekes, de erősen hasonlít a kommunista eszméhez ez. Annyi lényeges különbséggel, hogy cserébe még a munkát sem várod el, igaz, nem is korlátlanul, hanem csak az alapjövedelem mértékéig fér hozzá az illető a javakhoz.

    Az továbbra is nyitott kérdés, hogy ki finanszírozná ezt. Mert a tőkés vállalkozó elhúz a 3.14csába hacsak meghallja, hogy vele akarod kifizzettetni. Vesz egy lakatlan szigetet és lerakja oda a robotizált gyárát, inkább, minthogy ilyen mértékű adót fizessen.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz ripla #155 üzenetére

    Az a baj hogy az alapjövedelemre valami csodaszerként tekintetek.

    Ha lesz is alapjövedelem, az tudod mire lesz elég? Pont annyira hogy ne halj éhen.
    Ez nem úgy fog menni hogy kapom az alapjövedelmet, amiből fenntartok egy villát jakuzzival és ha esetleg megunom a banánt, akkor majd megcsillogtatom a kreatív tudásom és elmegyek szobrot faragni.

    Sokkal inkább az lesz a valós, hogy kapsz egy alapjövedelmet amiből ki tudsz fizetni egy munkásszállót meg lesz vizes kenyér vacsorára. Ez lesz a valóság.

    ui: azt érzem, sokan nagyon utópisztikusan gondolkoztok. Na már most, pl. papíron a kommunizmus is nagyon jól hangzott. Csak épp az emberi természet nagyon más és a gyakorlat olyan lett amilyen az emberi természet, nem olyan ami a papíron volt.

    Más: a törvényi szabályozás semmit sem ér a globalizált világban. Elég csak napjainkban megnézni hogy pl. a Google vagy az Apple mennyi adót is fizet mondjuk az USA-ban és mennyi adót nem fizet Írországban, és vajon miért Írországban van a pénzügyi központja...

  • arty

    veterán

    válasz Tigerclaw #156 üzenetére

    "Amennyire emlékszem az iskolatársaimra különböző iskolákból, szerintem a többségnek elég nagy az IQ-ja ahhoz hogy mondjuk egy technikusi szintet elérjen és szintén elég sokan vannak, akiből lehetne mérnök.
    A probléma nem az IQ, hanem a hibás oktatás."

    Tehát neked nem voltak osztálytársaid, akik nem tudtak megoldani egy egyenletet, akár korrepetálás, különórák ellenére sem?
    Akik képtelenek voltak nyelvet tanulni?
    Akik nem voltak képesek megérteni egy egyszerű programot sem?
    Nanee :) Biztos zseniképzőbe jártál....

    Ha én végiggondolom az általános és középsulis osztálytársaimat, a fele simán alkalmatlan lenne technikusnak. (persze mit értünk technikus alatt - aki megolajozza a robotot vagy aki korrigálja a programját?)

    ----

    (#124) dabadab :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz #82729984 #160 üzenetére

    Eegen, ez egy érdekes világ lenne. Ahol az elvárás az, hogy a tőkés vállalkozó meg a megmarad pár munkavállalója és hozzá a robotokat fejlesztő emberek dolgozzák ki a belüket (meg a politikusok persze :) ), hogy a népesség többi része alapjövedelemhez jusson. Cserébe néha levágnák mondjuk a haját a dolgozónak meg egymásnak, esetleg ezt-azt megcsinálnának egymás házain, kalákában kifestenének vidám zene mellett és szinte hippi módra mindenki boldog lenne. Meg hasonlóan boldogan tengetnék a munkanélküli mindennapjaikat az alapjövedelem mellett mindenféle érdekes elfoglaltság mellett.

    Nem tagadom, megragadott ez a kép és vonzó is, de az biztos, hogy rohadtul messze van a jelenlegi berendezkedéstől. Az is egy kérdés, hogy a kevés dolgozó embernek mikor fogyna el a türelme, hogy a 3.14csába eltartják ezt a rengeteg boldog életművészt.

    Ahogy írod, ha lesz is egyáltalán valaha, például a magyar alapjövedelem valahol a mostani 40-50e forint körül lenne, esetleg kicsit több, mondjuk 60-70e, ha sikerül a vállalkozókat meg a megmaradt kevés dolgozót lehúzni még jobban. Aki ennél nagyobb összegben gondolkodik, annak elgurult a gyógyszere.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Baltazár123 #162 üzenetére

    Az alapjövedelem lényege, hogy ne haljon éhen senki, de aki hajlandó dolgozni, az ennél többet kapjon azért. És azért lehetőleg ne érje meg erre utazni, mint most a segélyre.

    A mai magyar viszonyokat tekintve tényleg nem lehet ez 70-nél több, de mégis inkább az 50hez közelebb.
    Mert ha annyi lenne, mint amennyit ma munkával (minimálbér vagy közmunkával) kap meg az ember, akkor nem érné meg dolgozni, ha ingyen is megkap annyit.
    Csak az a baj, hogy nincs, aki kitermelje ezt a pluszpénzt.

  • dabadab

    titán

    válasz BiP #163 üzenetére

    "Az alapjövedelem lényege, hogy ne haljon éhen senki, de aki hajlandó dolgozni, az ennél többet kapjon azért."

    Az alapjövedelem lényege az, hogy mindenkinek jár. Pont emiatt meg van az az előnye pl. a munkanélküli segéllyel szemben, hogy nem ösztönöz otthonmaradásra, mert ha valaki elmegy dolgozni, akkor is megkapja.

    És ugye ha tényleg beüt a robotizálás, akkor nem az lesz a fő kérdés, hogy valaki hajlandó-e dolgozni, hanem az, hogy bárki igényt tart-e a munkájára.

    DRM is theft

  • arty

    veterán

    válasz BiP #163 üzenetére

    70.000ft x 10millió = 700 mrd

    a költségvetés kiadási oldalán (talán összesen 18.000 mrd?) ez piti tétel, ha az alapjövedelem mellett nem kell segélyeket fizetni, családi pótlékot sem, mert 10 millióval számoltam ;) , s így akár(!) a családi adókedvezmény is törölhető volna - elvégre a szülő, a gyám megkapná a kölök után is a 70k alapjövedelmet mondjuk (csak h baziegyszerű legyen minden :D )

    emellett nem kell munkaügyi hivatalt fenntartani, egyéb kapcsolódó hivatalokat, stb stb stb.

    esetleg stadionra, köztévére, stb is lehetne kevesebbet költeni, de ez má' tényleg a jéghegy csúcsa.

    a valós veszély szerintem nem az volna, hogy kifutunk a pénzből (abból mindig kifutunk... hitelből fut az egész cirkusz...), hanem a társadalmi hatások: most is munkaerőhiánnyal küzd sok ágazat, nemtom nem durvulna-e el a helyzet mégjobban :/ nem szívesen halnék éhen, mert senki nem akar szántani, vetni, stb. tudom, városi önző-bunkó ájtís.... ;)

    de attól félek ez az egész a gyíkembereknek nem érdeke!!!444 :D

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • bambano

    titán

    válasz arty #165 üzenetére

    attól nem fogsz éhenhalni, hogy senki nem akar szántani-vetni.
    a poszt pont arról szól, hogy lesz-e esélyed szántani-vetni a robotokkal szemben.
    a szántás-vetés azért is jó kérdés, mert ott már évek óta lehetne tisztán robotizáltan dolgozni. pont úgy megy a meló, mint az önvezető autók manapság: dolgozik a gép magától, de dekkol benne egy bakter, aki "figyel" rá, hogyha gond van, beavatkozzon. ez a közeli jövő a földeken.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz arty #165 üzenetére

    12x700 mrd ugyebár, mert minden hónapban járna, számold újra :)

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #166 üzenetére

    Esetleg a Farming Simulator 2017-et rá lehetne kötni a traktorra, a'la Ender's Game. :)

    DRM is theft

  • Narxis

    nagyúr

    válasz #06658560 #125 üzenetére

    De miért kéne pénz ha le tudják gyártani az új sort is? Erről beszélek, hogy minden azon múlik, hogy mire lesznek képesek a robotok emberi felügyelettel vagy irányítással. Nem mindegy, hogy 50 ember kell amiből idővel 25 lesz robot plusz 1 csoportvezető vagy 50 robot plusz 1 emberi csoportvezető/irányító. Röviden: képesek lesznek a robotizálást az élet minden területére kiterjeszteni? Nem mesterséges intelligenciáról beszélek hanem arról, hogy mondjuk a dolgozó emberek hány százaléka váltható ki robotokkal. 20? 50? 80? Nagyon nem mindegy. Minél magasabb ez a szám annál elzártabban élhetnek a gazdagok szvsz.

    Thanos was right.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz arty #161 üzenetére

    Voltak, de nem azért nem tudtak elvégezni bizonyos feladatokat, mert nem volt elég nagy az IQ-juk. Nem beszélve arról, hogy soknak cserébe kiemelkedő kézügyessége, rajzkészsége volt, vagy más területen voltak tehetségesek. A magas IQ nem minden.

    Műszaki területen dolgoztam, dolgozok, de sokat nem értem még azzal, hogy anno egyenleteket oldottam meg. Időnként jól jön némi alap geometria, vagy pitagorasz tétel, esetleg egyismeretlenes egyenlet, de évek telnek el mire szembe jön velem egy-egy megoldandó kétismeretlenes egyenlet, pedig az a matematikának nem túl magas szintje. Ergo megtanultam rengeteg dolgot, de az életben a munkám során az iskolában tanultak 90%-át nem használtam, nem használom. Ez minden csak nem hatékony.

    Hihetetlen alacsony a képzés hatékonysága, mert felesleges dolgokat tanítanak az idő nagy részében és - pl. idegen nyelv oktatás esetén - gyakran rossz módszertannal. Ezért van az, hogy egy középfokú nyelvvizsga sikeres letétele még nem jelent semmit.

    Persze könnyebb azt mondani, hogy egyszerűen túl hülyék az emberek és nem lehet őket képezni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tékozló

    tag

    válasz #93448704 #149 üzenetére

    Peppa, jókat írsz ellenben nagyon sok beképzelt, művelt birkával. Igen, művelt birkák, mert elég sok energiába tellett, hogy ennyire elveszítsék a józan ítélőképességüket. Ez a fajta műveltség, ami mindent el-és kipusztít. Nagyon sok diplomás, sőt értelmes és értelmi munkát igénylő állásban lévő emberen látszik az a fajta butaság és nihilizmus, ami pont a robotok témájánál is megmutatkozik. A legsúlyosabb bűn mások lenézése, semmibe vétele, önmagunk túlértékelése. Azt sosem számolják ki az okosok, hogy mennyibe kerül az érzéketlenség, az önzés, a „nagy verseny”, és hogy legfőképpen a verseny már jó ideje nem az emberi értékekben zajlik, hanem az erénytelenségekben. Lassan már olyan aberrált világban élünk, ahol a minél több vagyon csak valójában minél több önzést, a más kárán boldogulást jelenti, mert a vagyon már rég nem tükrözi az emberi értékeket, de még csak az egyén teljesítményét sem. A vagyon már teljesen levált, leszakadt a valós emberi értékekről és időközben csakis az egyéni érdekek megtestesítője lett a többségi, a közösségi és az általános érdekkel és legfőképpen értékekkel szemben.
    Az iskolákban először is erkölcsöt kéne tanítani (aztán van értelme a többinek), mert anélkül bármi amit teszünk csak károkat szül. Nyilván a morál kérdését nem ismerő ember ezt nem látja, nem látja be. Persze az erkölcs valójában a belső igaz értékek megismeréséről szól, ami a többségben benne van, ha tud róla, ha nem tud róla. Kevés tanár veszi a fáradságot ennek feltárására, és maga a rendszer nem értelmes gondolkodókat vár el, hanem művelt barmokat, vagy műveletlen birkákat az alvégre.
    Az erkölcsünk hiánya okozta azt is, hogy kiszolgáljuk annak az érdekeit, akit az erkölcs nem motivál, sőt folyamatosan ellene cselekszik. A morál hiánya az is, amikor ahelyett hogy kitartanánk valami mellett ami helyes, behódolunk és szolgáljuk azt, aki fizet.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Tékozló #171 üzenetére

    Mivel látom bejönnek a mesék, ajánlom az "Absolutely Anything" című filmet, az emberi értékek egyetemlegességét újragondolandó ;)

  • Tékozló

    tag

    válasz Foglalt név #172 üzenetére

    Az a baj, hogy annyira eltorzult a világunk, hogy minden mesévé válik, ami értéket hordozna. Ha megnézed a mesék világát, akkor azok mítoszokból kialakult régi történetek voltak valós alapokkal. A történészek is ezen szálakon dolgoznak, utána járnak a meséknek.

  • Tékozló

    tag

    válasz Tigerclaw #170 üzenetére

    A politika is ezt műveli egyébként. Lenézik az embereket, aztán jól belerúgnak azokba, akikből élnek, akiket meglopnak, becsapnak, elárulnak. Azokat jutalmazzák, akik ugyancsak árulók, másokat lenézők, és más kárán érvényesülők. Vállalkozók, akik kicsiben azt csinálják, mint az állam: kifoszt másokat, hazudik, megvezet, kihasznál, stb., stb.. Az érdekes az, hogy azért van így, mert az embereknek nincs érdekérvényesítése, nincs immunrendszere a társadalomnak. Csak erkölccsel lehetne jó mederbe terelni a dolgokat. Erkölcsös népnek erkölcsös vezetése lesz. Nem mintha bárhol nyugaton erkölcsös vezérkart lehetne mutatni, csak az álságos képmutatást, a látszatkeltést sok helyen rendkívül magas fokon űzik.

  • kiltrus@citr

    csendes tag

    válasz Tékozló #171 üzenetére

    :C
    https://www.youtube.com/watch?v=KVjOH7WeEKk
    Impressive, most Impressive
    Igazán lenyűgöző a realista hozzá állásod nem gondoltam van ilyen is itt.
    Leírtam már nagyjából én is.
    Nem attól tart itt az emberiség mert önzőségen alapult hanem hogy mindenki hasznos tagja tudott lenni és jól együtt működni a . család, csoport, törzs stb... később még nagyobb szerveződések.
    Nem véletlen hogy nem a legerősebb ősemberek élték túl sőt konkrétan kihaltak.
    Hanem a jobban szerveződő kisebb termetű gyengébb, de okosabb jobban kommunikáló ősember élte túl mert áttudta adni a tudását tapasztalatait.

    i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

  • Tékozló

    tag

    válasz kiltrus@citr #175 üzenetére

    Köszönöm, szerintem több ilyen szemléletű is van, de kockázatos ez a szemlélet és látom, hogy te is hasonlóan vélekedsz. Bár én nem tartom magamat sem majomtól sem ősembertől származónak, miközben biztos, hogy vannak közöttünk olyanok, akik azoktól származnak (persze ennyi idő után már majdnem mindegy is ki honnét származik, hiszen a tudat fontosabb a mára jól keveredett genetikánál) és most ez nem leminősítés, csak szerintem az emberiség egy része magas civilizációból jött/maradt fenn, míg mások a nulláról indultak ősközösségi szintről. De ez inkább teória, hiszen elég nehéz lenne bizonyítani, ha lehetne is.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Tékozló #173 üzenetére

    Leírom lassabban :DDD
    Élünk az általad lefestett csúnya jelenben. A leírásod alapján ez egy romlás eredménye. Mivel a történelem a jelennél is brutálisabb, te gondolom egy alternatív múltból vezeted le a mostot. Ezt, mármint az alternatív múltat, a 15 oldalas szépen illusztrált legkisebb királyfis könyvekkel véltem azonosítani. Azóta persze írtad, hogy magasabb civilizációs vagy, úgyhogy meg sem próbálom felfogni, úgyis kevés lennék hozzá :R

  • dabadab

    titán

    válasz Tékozló #178 üzenetére

    "valóságot megerőszakoló és mindent tagadó nihilista „tudománynál”"

    Akkor te is a "büszkén vagyok buta és lenézek mindenkit, aki okos"-klub tagja vagy?

    DRM is theft

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tékozló #184 üzenetére

    ITT megoszthatnád velünk a morál és az emberi értékek mibenlétének ismereteit, az abszolút helyes és igaz erkölcsi alapot, de a topik témája szerintem maximum csak érinti azokat, amikről beszélsz, így szerintem nem ártana, ha egy modi takarítana kicsit a majmok, meg az ősi, "magas" civilizációs kommentek környékén. Szeretem én is az Assassin's Creed-et, de azért no.... :D

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #170 üzenetére

    "Ergo megtanultam rengeteg dolgot, de az életben a munkám során az iskolában tanultak 90%-át nem használtam, nem használom": ez egy közismert, széles körben terjesztett tévedés.

    megpróbálom példával illusztrálni: az olimpiai bajnokok minek járnak edzésre? pl. a 100 méteres síkfutás versenyzői minek rohangálnak 4 évig, hogy azután ott az olimpián 10 másodperc alatt letudják? az úszók minek áztatják magukat folyton? bőrkeményedésük van?

    a válasz: azért, hogy edzettek legyenek. az izmaik megnőjenek a szükséges méretre, az agyukban kialakuljanak azok az idegi kapcsolatok, bevésődjenek azok a rutinmozgások, amik utána a versenyen kellenek. nem csak azért magoltál Ady verset, mert szükséged van Ady versre fejből, hanem azért is, hogy megtanulj tanulni, a memóriád képes legyen adatokat tárolni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz kiltrus@citr #175 üzenetére

    "Nem attól tart itt az emberiség mert önzőségen alapult hanem hogy mindenki hasznos tagja tudott lenni és jól együtt működni": jaja, a múltkor is láttam, ahogy egy oroszlán előzékenyen odakísért egy zebrát a folyóhoz, hogy tudjon inni, és tartotta, hogy bele ne csússzon a vízbe...

    ez nem realista hozzáállás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz [CsuCsu] #9 üzenetére

    Az odaig oke, hogy tobbet es tobbet termelni egysegnyi ido alatt, egysegnyi penzbol. Na de ki fogja megvenni a termelt cuccokat? A gazdag orszagokban elok nem, mert mar mindenbol van nekik tobb, mint amennyire szukseguk van. A szegenyebb orszagokban elok szinten nem, mert nincs ra penzuk. Raadasul a robotizalas miatt a munkahelyuket elvesztok is kiesnek a potencialis vasarlokorbol. Szoval... erdekes lesz...

  • kiltrus@citr

    csendes tag

    válasz bambano #190 üzenetére

    Mikor láttál te zebrát szaporodni oroszlánnal? :C
    Ez a meséd volt a realizmus?
    Esetleg te oroszlánnak érzed magad a többi emberhez képest akik a zebrák lennének?
    Na ez aztán realizmus a javából gratula :C :C :C
    Kiragadsz a szövegszerkezetből egy részt és azt támadod nagyon okosnak hitted magad mi?

    i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

Új hozzászólás Aktív témák