Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz arty #161 üzenetére

    Voltak, de nem azért nem tudtak elvégezni bizonyos feladatokat, mert nem volt elég nagy az IQ-juk. Nem beszélve arról, hogy soknak cserébe kiemelkedő kézügyessége, rajzkészsége volt, vagy más területen voltak tehetségesek. A magas IQ nem minden.

    Műszaki területen dolgoztam, dolgozok, de sokat nem értem még azzal, hogy anno egyenleteket oldottam meg. Időnként jól jön némi alap geometria, vagy pitagorasz tétel, esetleg egyismeretlenes egyenlet, de évek telnek el mire szembe jön velem egy-egy megoldandó kétismeretlenes egyenlet, pedig az a matematikának nem túl magas szintje. Ergo megtanultam rengeteg dolgot, de az életben a munkám során az iskolában tanultak 90%-át nem használtam, nem használom. Ez minden csak nem hatékony.

    Hihetetlen alacsony a képzés hatékonysága, mert felesleges dolgokat tanítanak az idő nagy részében és - pl. idegen nyelv oktatás esetén - gyakran rossz módszertannal. Ezért van az, hogy egy középfokú nyelvvizsga sikeres letétele még nem jelent semmit.

    Persze könnyebb azt mondani, hogy egyszerűen túl hülyék az emberek és nem lehet őket képezni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák