Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Kíváncsi leszek, vajon mi lesz 15 év múlva?! Szerintem a lakosság harmadának-felének segélyezése indulatokat keltene, és ezért végül nagyon alacsony összegű alapjövedelem lesz, amit majd beépítenek a dolgozók munkabérébe -akár úgy, hogy a munkáltató is jól járjon vele. Persze ezt a pénzt ki kéne termelni, és elvenni a középosztálytól többet nem lehet. Az igazán pénzesek -magánszemélyek és cégek is- meg elmenekülnek bármelyik országból, ha velük akarják megfizettetni az alalpjövedelem árát. Szóval érdekes egy világ jön. Esetleg normális dolog lesz az utcán lakni, koldulni... -esetleg majd mondogatják az iskolákban, hogy tanulj jobban, ha nem akarsz csöves szervdonor lenni jogok nélkül?

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Foglalt név #29 üzenetére

    " a munka nekem szükséges rossznak tűnik"

    Szerintem a többség így van vele. A baj az, hogy talán ki fognak szorulni az emberek a jövedelem világából, mert bár a robot elvégzi a munkát, Te abból semmit nem profitálhatsz! A profit -még jobban, mint most- a felső 1%-nál fog kikötni, és nem is akarnak belőle majd juttatni másoknak. Könnyen lehet, hogy be is tudják majd védeni magukat -velünk ellentétben.

    Talán semmit nem fog látni a robotok által megtermelt profitból a mai gyári munkás, a holnapi munkanélküli!

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Quentin Ruby #55 üzenetére

    Kell, hogy megérje nekik is, másként a technológiai fejlődés ellen kampányolunk a robotok utáni adóval és járulékokkal! Minek fejlesszen, vegyen, vagy alkalmazzon robotot, akinek ez nem éri meg?! Vagy belövik úgy, hogy az állam lefölöz valamennyit a cég hasznából, de úgy, hogy még mindig sokkal jobban megérje a robot -vagyis mégiscsak az van, hogy az állam által visszaosztható pénz csökken, a cégeké pedig nő.

    Viszont igaz az is, hogy minek gyártani akkor, ha nem lesz, aki megvegye?! :D Még egy olyan alapjövedelmet is el tudok képzelni, amiben meg van határozva, mikre mennyit költhet az ember, úgy értve, hogy akár különféle költési konfigurációk állnak rendelkezésre, amikből választhatunk. A lényeg, hogy nem költhetjük akárhogyan ezt a pénzt, vagy minimum érdekünkben áll bizonyos módon/módokon költeni. Akár még az is lehet, hogy társadalmi érdekből magasabb alapjövedelmet kap, aki x vagy y terméket választja.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz MongolZ #70 üzenetére

    " Mert az biztos, hogy ennyi robot mellé 5-5-5-5 karbantartó sem elég folyamatos termelés mellett. Ilyen apróságok, hogy ügyvezető, logisztikusok, beszerzők, de hogy mást ne mondjak, portás, pénzügyes, stb. hol vannak? Hol vannak a termékmérnökök, programozók, karbantartók, géptelepítők, gépbeállítók, stb?"

    Szerintem túltoltad, mert valamiért szeretnéd másként látni a dolgot. Terveznek majd olyan robotokat, amiket már alig kell karbantartani, meg lesznek majd erre is robotok. A pénzügyes lehet egy szoftver is egy gépen, a portás pár helyen meg talán már most is robot. A biztonsági őrök is robotok -és kamerák szoftverrel- lesznek talán hamarosan. Biztosan teremtődnek új, emberi munkahelyek is, ezt talán nem vitatja senki, de az arányok szerintem mások, mint ahogyan azt Te látod, vagy szeretnéd látni; a tendencia nem az, hogy nőnek az emberi munkahelyek, hanem éppen ellenkezőleg!

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tékozló #184 üzenetére

    ITT megoszthatnád velünk a morál és az emberi értékek mibenlétének ismereteit, az abszolút helyes és igaz erkölcsi alapot, de a topik témája szerintem maximum csak érinti azokat, amikről beszélsz, így szerintem nem ártana, ha egy modi takarítana kicsit a majmok, meg az ősi, "magas" civilizációs kommentek környékén. Szeretem én is az Assassin's Creed-et, de azért no.... :D

  • Fred23

    nagyúr

    válasz secretgarden #193 üzenetére

    "Na de ki fogja megvenni a termelt cuccokat?"

    Volt már pár tipp / javaslat erről a topikban. Szerintem jönni fog -az egyébként szerintem hasznos- propaganda az alapjövedelemről, ami majd' mindenkinek valamennyire az érdeke, illetve ami alappillére lehet a jövő társadalmának. A vállalkozók, cégek belátják, hogy a robotjaik munkája után is be kell valamennyit dobniuk állambácsi kasszájába, de a munkanélküli tömegek és az állam is belátja, hogy a robottal rendelkező nem hülye, és ha túl sokra akarnák levágni, inkább lelépne az országból; szóval kialakul egy egyensúlyi helyzet -átbeszélik a cégekkel, vállalkozókkal, hogy mennyi lehet az annyi-, és ezt utána törvényekkel garantálják, mégpedig EU-s szinten. Hogy másutt, EU-n kívül mi várható, azt passzolom! Mi, európaiak, szerintem ezt az utat fogjuk járni: lesz 15 éven belül egy kenyérre és vízre (akár tejre is :) ) elég alapjövedelem, az igazán gazdagok pedig megint csak gazdagabbak lesznek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák